Palác prokletých

Palác prokletých https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183022/mid_palac-prokletych-rQp-183022.jpg 4 132 12

Sága Lartena Hroozleyho série

Ještě než do jeho života vstoupila Madame Okta, Circo Mostruoso a Darren Shan, Larten Hroozley byl mladý muž. Toto je jeho příběh. Poté, co opustil svého mistra a pobil téměř celou posádku na lodi, Lartena sužuje pocit viny. Život v upířím klanu už ho neláká, proto se rozhodne usadit v Paříži, kde se vydává za člověka. Ve francouzském velkoměstě konečně najde trochu štěstí, a dokonce se tu i zamiluje do lidské ženy. Ale jeho temné tajemství je lidskou rasou vnímáno jako hrozba, a tak je postaven před těžké rozhodnutí: Bude se i nadále skrývat a žít někde na okraji lidské společnosti, nebo zaujme svoje místo v upířím klanu a bude chránit tvory, kteří jsou slabší než on? První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Horory , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Palace Of The Damned , 2011

Luigi1
03.02.2021 5 z 5

Shan opět nezklamal a pokračoval v nastoleným tempu

Luigi1
03.02.2021 5 z 5

Shan pokračuje v nastaveném žebříčku kvality.Shan nezklamal

Ainyska
16.10.2018 4 z 5

První dva díly byly docela průměrné. Rozjelo se to až na konci druhého dílu a trojkou to pokračovalo. Zdá se mi, že tento díl je lepší než předchozí dva a dokonce jsem se místy i zasmála (přivítání Lartena novým knížetem byl výživný :D). Každopádně počkám na 4 díl, jak se mi bude líbit a který by měl být nejlepší. Bohužel si myslím, že na ságu Darrena Shana to ani z daleka nemá. Dějová linka s Gavnerem byla dost předvídatelná, žádné překvápko se nekonalo. Tak uvidíme :)

Ailee
01.04.2018 4 z 5

Lepší než druhý díl, ale horší něž první, takže bych měla hodnotit 3,5, kdyby to šlo. Chtělo by to trochu víc akce, tedy alespoň v životě upírů bych to čekala, a ten rychlo konec mi ji zrovna moc nedal.

Viky007
22.02.2016 4 z 5

Ani tento díl si nezaslouží všech pět hvězdiček. Je sice zajímavé, co všechno utvářelo Lartenovu osobnost, ale Darren Shan evidentně nedával do psaní své srdce. Třeba zrovna procházel nějakou krizí, co já vím.
Nicméně dějová linka s Gavnerem Zurčem je parádní!

Attia
22.12.2014 3 z 5

To věčné pendlování Lartena mezi Upíří horou a lidským světem mě začalo asi v polovině knihy značně iritovat. Darren má štěstí, že má tak čtivý styl, protože kniha ubýhá opravdu rychle. Opět mi ovšem chybí nějaký pořádný příběh, ale na druhé knize musím uznat, že kniha skončila napínavě. Taky mi vadí ty postavy bez budoucnosti, které si autor přidává, aby děj obohatily, ale vzápětí je zlikviduje, jelikož se neobjevovalo/neobjeví v Darrenovi Shanovi.

Slabá dějová linka, chybějící příběh, neustále točení se v smyčce s drobnými obměnami, odpravování postav bez budoucnosti, ale na druhé straně příjemný čtivý styl. Za to 3 hvězdičky.

Misa25
18.11.2014 5 z 5

Larten, je prostě Larten....kniha byla znovu napínavá a dozvěděli jsme se jaké další události utvořili osobnost Lartena Hroozleyho :D

JolanaC
15.07.2014 4 z 5

Nějak nevím, co napsat. Kniha je dobrá, ne že ne. Ale čekala jsem trochu víc. Rozhodně po scéně z lodi z druhého dílu. Těšila jsem se, že se dozvím za jakých okolností vznikl pověstný obraz - to jsem skutečně zjistili, ale přesto jsem čekala víc.
Rozhodně klobouk dolů před panem Shanem za Gavnera Zurče. To bylo tedy něco.
Rozhodně se těším na čtvrtý díl...

Adam Bartoš
26.06.2014 4 z 5

Těším se na poslední díl, ale od Paláce Prokletých jsem čekal trochu více.

VictimOfChanges
18.05.2014 4 z 5

No tak nevím. Oproti předchozím knížkám malinko nuda, obsahující naprosto zbytečné pasáže na vyplnění požadovaného počtu stran. Na druhou stranu Darren Shan je srdeční záležitost, takže za mě to na čtyři hvězdy stačí. Ale poslední díl už asi přečtu jen z nostalgie.

Respekt
20.03.2014 5 z 5

Darren Shan zase nazklamal. Jako u předchozích dvou dílu jsem si tuto knihu koupil, celý nedočkavý, těsně po vydání. Jenom škoda že čtvrtý a poslední díl ještě není vydaný a ani nevím kdy se ho chystají vydat. Hold budu si muset počkat

Malous
30.01.2014 5 z 5

Shan opět nezklamal. Není co dodat. :)

upíři přátelství

Darren Shan (p)