Šachový slabikář

Šachový slabikář https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58352/bmid_sachovy-slabikar-tOW-58352.jpg 4 33 9

Spojením půvabných ilustrací, krátkých básniček a přístupného výkladu vznikla knížka, v níž se děti zábavnou formou seznámí se základy šachové hry. Poznají, jak se jmenují šachové figurky, jaké mají vlastnosti a podle jakýchpravidel se na šachovnici pohybují. Získají znalosti o základních šachových termínech, o tom, co je šachový diagram a notace, jak se zapisuje šachová partie aj. 3. vydání... celý text

Racek213
Racek213
13.09.2023

Ach ano, paní Inna mě vyučovala chemii na devídce a ke konci devídky, kdy jsme měli volno, s námi hrála simultánky. Hrál jsem s ní takovou žertovnou partii, kdy mi měla dát mat na e4 ... jistě, dala, což mě jako třídního přeborníka poněkud probudilo :-))

JanKn0t
JanKn0t
09.03.2023 5 z 5

Velmi pěkná povedená kniha. Ilustrace, vyprávění, didaktická stránka na jedničku. Škoda, že neměla nějakou následnou literaturu, knihy pana Alstera jsou velkým odskokem od základů hry a s postojem autora "přihlaš se do kroužku ať se dozvíš víc" mi moc nepomohla a tak jsem dodnes zůstal věčný začátečník.

ddkk
ddkk
01.08.2019 4 z 5

Když jsem knížku kupovala pro vnuka, zaujala mne nejprve nezaměnitelnými ilustracemi Karla Franty. Pak jsem zjistila, že autoři jsou zkušenými šachovými odborníky a nakonec zvítězila naděje, že se zatím malý klučík naučí s pomocí tohoto úžasného speciálního slabikáře (a s pomocí táty, též šachisty) hrát tuto královskou hru. Nu, uvidíme. A doporučuji.

ZÓNA
ZÓNA
12.10.2018 5 z 5

Jako malý chlapec neznalý krás šachů jsem dostal od rodičů tuto knihu a podle jejich krásných obrázků jsem se naučil tuto báječnou hru.
Ještě dnes, když do ni nahlédnu, pociťuji silnou nostalgii ke hře, kterou neskonale miluji. Vidím šipky, které určovaly tahy jednotlivým figurám a já se jimi nechal vést. Vzpomínám na svoje první tahy, na první přehranou partii podle šachového zápisu. Bylo vše tak milé a jemné.
Chtěl bych, byť opožděně, poděkovat manželům, nebo sourozencům Veselým, kteří tuto knihu napsali a obohatili tak spoustu začínajících šachistů.
Myslím si, že stylem a půvabem je dosud nepřekonaná a v šachovém nebi mají tito dva čestné místo mezi ostatními autory šachových knih...

Bunnahabhain
Bunnahabhain
28.11.2017 5 z 5

Jako malý jsem se s ní šachy naučil a zamiloval

beran25
beran25
20.10.2017

Já se šachy naučil s touto knihou!

konicekbily
konicekbily
05.08.2017 5 z 5

Použil jsem knihu k výuce vnoučat a osvědčila se.

R.E.M.
R.E.M.
30.05.2015 5 z 5

Šachový slabíkář patří mezi nejlepší učebnice šachu pro děti, s přehledným textem, jednoduše (s ohledem na věkovou skupinu čtenářů), ale přesně popsanými pravidly. Knize nechybí pěkné a vtipné ilustrace z šachového světa, které podtrhují účel knihy. Poučení a zábava. Nebo naopak.

Finskej
Finskej
11.02.2014 4 z 5

Báječná kniha. Z nás, co na šachy nemáme trpělivost, ani buňky, sice už mistry neudělá, ale alespoň nám umožní pochopit, co se vlastně na té šachovnici děje. A je sice psána pro děti, ale to vůbec nevadí - šachy nejsou jednoduchá věc :)

pro děti šachy

Autoři knihy