Rychlopalba

Rychlopalba https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239247/bmid_rychlopalba-xoH-239247.jpg 4 720 223

Rychlopalba série

Co byste dělali, kdyby u vás jednoho večera zazvonila policie a sdělila vám, že už několik let ubližujete vlastnímu dítěti, a nevíte o tom? Co byste dělali, kdyby vám psychiatři řekli, že trpíte poruchou osobnosti, a zavřeli vás do blázince? Přesně tohle se totiž stalo Olze Turnečkové... a přestože se tomu její okolí zprvu vzpíralo uvěřit, muselo se s tím nakonec smířit. Ano, Olga zřejmě opravdu týrala vlastní dceru. Jenže pak Olžin bratr objeví stopu, že by všechno mohlo být trochu jinak. Že možná existuje osoba, která využila Olžiny duševní nemoci a celou dobu s ní zákeřně manipulovala. Nedá se přímo říct, že si Olžin bratr najme detektiva. Spíš si tak trochu pronajme policajta. Ten policajt jsem já. A na to, co jsem při odkrývání pravdy musel udělat, nejsem vůbec hrdý.... celý text

JankaV80
14.03.2024 4 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Aleš.R, vystihl to přesně tak, jak to cítím i já. Škoda, že autor tak strašně moc tlačil pilu, jen aby byl hlavní hrdina IN. Ale i přesto všechno se mi líbilo, jak neúnavně hlavní hrdina pátral a vypátral vraha, kterého nikdo nehledal a nikomu nechyběl.

Květ
24.01.2024 5 z 5

Rychlopalba určitě není klasickou detektivkou ani tradiční kriminálkou. Nenajdete tu geniálního detektiva ani detailně rozebrané vyšetřování. Rychlopalba je svá a strašně mě bavila, věděla jsem to už od prvních stránek, že se mi bude líbit. Tento typ humoru, někdy drsnějšího, mám ráda. Román je svižný, má vtip, ironii, nadsázku a nepostrádá akci. Komu nevadí "béčkový" vulgárnější styl, tomu můžu doporučit. Já se těším na další díl.

alca-212
06.01.2024 4 z 5

Začátek byl pro mě takový rozpačitý. Humor se mi zdál jednoduchý, hlášky na efekt... Pak jsem se ale přistihla, že se fakt bavím a směju se nahlas :-). To se mi u knih moc často nestává. S rozvíjejícím se příběhem mi ale postupně úsměv z tváře mizel...
Za mě prima detektivka, humor jako příjemný bonus. Říkám si, kam pan spisovatel na ty hlášky chodí... jestli on nebude veselá kopa... :-)

Aleš.R
18.11.2023 4 z 5

Jako detektivka to +/- funguje. Ovšem autorovo tlačení na pilu, jen aby hlavní hrdina, řadový pražský pochůzkář, mohl z rukávu za vteřinu vytrousit víc sofistikovaných (pop)kulturních narážek než Lorelai z Gilmorových děvčat, tomu v mých očích strašně škodí.
A třebaže jsem se nakonec uchechtl jen asi třikrát (slovy 3x) a hrozně mě to intelektuální exhibování štvalo, i tak musím dát ****, průměrný to není ani náhodou.

lendinka.k
21.10.2023 5 z 5

Někdy se stane, že hned na první stránce poznáte, že se vám bude kniha líbit. A právě to se mi stalo u Rychlopalby. Myslela jsem, že Goffu nelze překonat, ale teď vidím, že to možné je. Nebo se mu alespoň přiblížit. Hrdina mi připadal jako starý známý, i když se mi postupně měnil před očima, nicméně jsem mu dokonale rozuměla a fandila mu. Sama se považuji za humanistu, ale od svých knižních hrdinů požaduji vymáhání spravedlnosti za každou cenu. Opět jsem se tedy musela zamyslet nad dobrem a zlem. Aby mohlo být dobro, musí být i zlo. I sám slavný Sherlock přiznal, že aby mohl zločince dopadnout, musí být horší než on. Příběhu nechybí humor ani napětí. Často se mi stane, že před sebou při čtení příběh nuceně tlačím dopředu a těším se, kdy už bude konec. Tak tady naopak, čtení jsem schválně brzdila a mrzelo mě, že to tak rychle utíká. Konec jsem nečekala, přestože mi jinak tipy na vraha dost vycházejí, tak tady jsem byla vedle. Dokonce jsem věřila v happy end... Jediná postava, která mi moc nesedla, byla manželka - přišla mi nějaká divná. Něco chtěla, ale nikdo nesměl vědět, co to je. Tedy hlavně manžel to nesměl vědět, ten to měl vytušit. Nakonec se ukáže, že chce to, co chtějí všechny manželky, nebo ne?..:-) No nevadí, to je přece jasné, že ženy nevědí, co chtějí. A taky mě zaujal pohled chlapa na vztah, že je to jako ve videohře, když dosáhneš určité úrovně, už ji máš jistou a nemusíš se dál o ni snažit. Tak to mě teda nenapadlo! Knihu vřele doporučuji všem, kdo se chtějí při čtení dobře pobavit.

mi-380
22.09.2023 4 z 5

Podle názvu jsem čekal Kotletu, dostal jsem ale tvrdšího a sofistikovanějšího Goffu, trochu jako pokračování série Miko Syrový, pokud bych měl přirovnávat. Takže dobré, velmi dobré, skoro výborné. Proč skoro? Absolutní spokojenost při četbě mi občas narušila nějaká nelogičnost, jako například absence využívání mobilu v situacích, kde se to přímo podbízí (katastr, foťák). To je ale asi problém můj, člověka, který už si život bez těch desítek praktických aplikací dovede těžko představit.
Závěr: Křížová palba už je na stole.
...
Nejdřív po mně chtějí, abych našel tajemného našeptavače a teď mám ještě pátrat po tom, proč ode mě zdrhla manželka? Proč mi rovnou nepřikážou, abych odhalil, kdo zabil Kennedyho?
To bych měl alespoň nějakou šanci.
85 % (zatím 696 hodnocení s průměrem 87 %).

m2056
12.08.2023 3 z 5

Čte se dobře a rychle příběh je dobrý.

Janizoun
02.08.2023 5 z 5

Mé první seznámení s autorem a trefa do černého. Kniha mě velmi mile překvapila. Humor ani napětí v ní neschází. Příběh pražského pochůzkáře se mi moc líbil. "Rychlopalba" pálí skvělé hlášky a rychlo čtení, protože se chcete dozvědět, jak případ i život samotného vypravěče policisty bude pokračovat dál. Úžasné počtení, při kterém jsem se hodně nasmála.

n.ezn.amy
28.07.2023 5 z 5

Když se ocitnete u případu, kdy jako obyčejný pochůzkář poznáte, že zatkli nepravého vraha, ovšem kriminalista je víc než vy ..... když vás požádá váš nejlepší kamarád, že se ztratila jeho neteř Bára a on nevěří ve vinu své sestry a do toho vás opustí manželka, tak toho začne být na vás moc. Je potřeba se problémům postavit čelem a začít vše vyšetřit. Po skvělém Asfaltu jsem zkusil Kopřivovu detektivku (ač nejsem extra fanda detektivek) a musím říct, že jsem nadšený. Nečekejte drsňáka typu Harry Holea či Phila Marlowa, ale obyčejného policistu, který řeší vykradená auta, opilce válející se na refýži a domácí násilí ve Vysočanech, který je pod vlivem okolností nucen pátrat na vlastí pěst. Humor kombinovaný s napětím vás rychle vtáhne do děje ....

Začali mluvit jeden s druhého, zachytil jsem problémová partaj a zase ožralej a řeže jí od rána do večera je aby neublížil miminku. Z bytu se linul dětský brekot, ženský jekot mužský blekot. Plus Karel Gott. Čímž byl případ jasný. Tu nešťastnou rodinu tam osobně tyranizuje Goťák. A tomu se musí zamezit. Copak mu nestačí, že už půl století tyranizuje tenhle národ?

A když se do děje zapletou zkorumpovaní policisté, turecká mafie, líní kolegové a nevěrná manželka, tak je o skvělý román postaráno.

Stáli jsme proti sobě: dva testosteronem napumpovaní tvrďáci s výrazy tak urputně výhrůžnými, že by rozbrečely děti v mateřských školkách široko daleko. Všechny třídy, od Jahůdek až po Ježečky.

Nordic7
26.07.2023 1 z 5

Všichni Kopřivové, Kotletové a další se stále snaží napodobovat Kulhánkův akční styl. Výsledek je asi takový, jako když si pustíte tureckou verzi Ramba.
Hlavní hrdina není antihrdina, ale nesympatický blb, jehož další osud i výsledky pátrání mi byly naprosto ukradené. Akční scény Kopřiva popsal tak zevrubně, že je tím připravil o veškerou akčnost. A o pokusech o humor a vtipná přirovnání už vůbec nemá smysl ztrácet slov. Kniha byla tak nudná, že jsem ji odložil v tom rádobynejlepším deset kapitol před koncem.

lalela
08.07.2023 1 z 5

Miluju detektivky, historické, severské, české, ale co bylo sakra toto? Jo něco se tam vyšetřuje, hlavní hrdina mi přijde jak z divokého západu, ještě nasadit kovbojský klobouk. pro mě ta knížka neměla žádný řád, když jsem konečně v tom chaosu zachytila děj, vzápětí jsem ho ztratila v dalším chaosu. Jo asi to fakt byla rychlopalba, a já už starší paní jsem to nějak nestíhala. Nicméně, ke všem těm pěkným ohlasům asi nejsem cílová skupina.

mnohoknih
24.05.2023 5 z 5

Nečekejte Agathu ani severskou krimi, ale poctivou detektivku z Prahy. Nahlédneme do práce pořádkového policisty, alespoň ze začátku. Pak se to samozřejmě trochu zašmodrchá a najednou čteme noir krimi. Výborné jsou vysvětlivky v závorkách k probíhající nekalé činnosti (úplatkem se rozumí - zákon č.40/2009 sb.,trestní zákoník). Ale nejlepší jsou přirovnání. To se musíte smát, i když se vraždí.
- Stáli jsme proti sobě: dva testosteronem napumpovaní tvrďáci s výrazy tak urputně výhružnými, že by rozbrečely děti v mateřských školkách široko daleko. Všechny třídy, od Jahůdek až po Ježečky.-

tittanie
03.05.2023

Na tuto knihu jsem narazila náhodou tady na databázi v seznamu chystám se číst u uživatele, o kterém si myslím, že zemřel. Ani nevím proč, jsem si řekla, že bych si ji měla přečíst.
Je to moje první setkání s autorem. Prvních 300 stran se četlo velice dobře. Je to vtipné a psané lehce, ale posledních 70 stran jsem se nějak zarazila a moc mi to nešlo.

NemmamSlov
07.03.2023 5 z 5

"Kristepane, co to bylo?" plival Krůta a otíral si rukávem obličej. "Proč si ho na mě hodil?"
"Neudělal jsem to schválně," lhal jsem. "A taky jsem teda nečekal, že máš taky pomalý reflexy."
"Zahlédl jsem jenom rozmazaný pohyb a pak mě něco velkýho a chlupatýho praštilo do ksichtu."
"To byli asi jeho koule."

Konečne sa ku mne dostala aj Rýchlopalba a musím povedať, že Kopřiva vie písať aj solídne detektívky. Zvyknutý som skôr na fantasy od tohto autora, no s príbehom urobil hotové čary.

Hlavná postava bola božia. Nebol to žiadny superhrdina, bol to len obyčajný policajt, ktorý rieši domáce nepokoje, ožratých rebelov, či nakopanie nejakého bezdomovca. No nečakane dostane telefonát od starého spolužiaka, kde žiada o pomoc pri pátrani zneužívaného dievčaťa. Spisovateľ nám posúva nápovedy pomalým tempom, ale čitateľ sa nenudí, lebo Kopřiva neustále dopľňa príbeh inými prípadmi.Teším sa na druhý diel.

denoush
09.02.2023 5 z 5

Skvělá detektivka, ve které samozřejmě nechyběl Kopřivův typický humor a vtipná přirovnání. Sice detektivky moc nevyhledávám, ale tuhle jsem si velmi užil. Díky krátkým kapitolám děj rychle utíkal a kniha se četla sama. Velmi jsem si jí užíval po celou dobu čtení. Nikde se nevyskytovala žádná nudnější pasáž, ba naopak byly všechny kapitoly velice zajímavé. Moc se mi líbil i vývoj postavy.

KláraH.
03.01.2023 4 z 5

Hmmmm, jako dobrý! Moje první detektivka po cca 3 letech, a to jenom proto, že nezačíná mordem. Vtipná, má spád, ze života, někdy drsná, chvílemi až nerealistická, ale nebylo to vůbec špatné. Nejvíc ale oceňuji ty hefty, u kterých jsem se fakt nahlas smála. Takže pokud se bude konat můj comeback do detektivních světa, asi jsem si nemohla vybrat lépe a autorovi za to díky.

work
17.11.2022 1 z 5

Tak já nevím, asi jsem četl jinou Rychlopalbu než ostatní, ale chuť číst dál mě opouštěla s každou další stránkou, až jsem to zhruba po třetině vzdal. Když to hodnotím zpětně, asi nejvíc mi vadil rádoby humor, který je zpočátku osvěžující, po chvíli obtěžující. Ale nejspíš má každý právo na to, aby mu knížka nesedla. A tahle mi nesedla.

Covenant
09.11.2022 5 z 5

Štěpána Kopřivu, mám teď v hledáčku. Sice mě už dříve pobavil jako scénárista, překladatel, nebo autor komiksů, ale až po Asfaltu, jsem se na něj více zaměřil. Proto jsem si podle hodnocení, logicky vybral bezejmenného policistu. A musím říct, že jsem neprohloupil. Jde o knihu, která mě vážně bavila. Detektivka z českých luhů a hájů, začíná pozvolna a postupně nabírá spád, až do samotného konce. Vše se odvíjí jako na podzim, drak z cívky. Jelikož jde o vyprávění v první osobě, vrství se na sebe informace, dokud neutvoří celek. Myslím tím, že zde není více osob, které se dělí o informace a skládají posbírané indicie. Všechno tu zastává, až trochu moc důvtipný a vtipný pochůzkář. Kdyby, ale takový nebyl, těžko bychom se někam dostali, když je vše pouze na něm. Proto musí být také drsnější, než ostatní a leccos vydržet. A nemusí jít jen o rány. Např. mít špinavý, smrdutý a zasoplený nos v puse, nevydrží jen tak někdo. To chce dobrý žaludek. A to hlavní postava má. Dokonce i na věci, které jsou v rozporu s morálními kodexy. Ale dost už pitvání se v mrtvole. Musím si sehnat další palbu.

JaniMa
20.10.2022 5 z 5

Na prvních stránkách jsem se obávala, že kniha bude umělým humorem poslepovaná slátanina. Na těch posledních, že neseženu druhý díl.
Takhle perfektně servírovanou porci akce jsem před sebou asi ještě neměla. Hlavní hrdina působí velmi autenticky. Humorné líčení života v naší kotlině z jeho pohledu je humorné, a přitom vážné a skutečné. Hlavní dějová linka je jednodušší, ale perfektní živoucí kulisy jí dávají nové rozměry a líčení událostí vlévá do žil takovou porci adrenalinu, že je těžké se odtrnout. Skvělý čtenářský zážitek.
(…a také velmi příjemná změna. V poslední době jsem přečetla dost krimi thrillerů od vyhlášených zahraničních autorů a už jsem ztrácela naději v hledání něčeho originálního. Nečekala jsem, že to najdu u českého autora. Kniha mi vyrazila dech.)

Chajda69
18.10.2022 5 z 5

Takhle to mám rád - pomalu se rozvíjející děj, kde postupně vyvstávají na povrch nové informace, nic se neuspěchá a ačkoli je v důsledku toho vlastně příběh čím dál hrůznější, je to skvělá zábava. Kromě závěru, který byl na můj vkus až moc akční a měl jsem trochu problém mu věřit, to byla skvělá kniha, obohacená o policejní žargon a reálie fungování obvodního oddělení. Super a vzhůru do Křížové palby!