Rudý příliv

Rudý příliv https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304169/bmid_rudy-priliv-3hA-304169.jpg 3 25 6

Billy Knight série

< 2. díl

Bývalému policistovi Billymu Knightovi se letos vůbec nedaří. S přítelkyní Nancy se stále víc hádají a rybářská sezona na floridském ostrově Key West byla mimořádně hubená. Aby si spravil náladu, vydá se Billy se svým hyperaktivním přítelem Nickym na odpočinkovou plavbu. V zálivu objeví mrtvolu haitského uprchlíka, ale když se policie k jejich nálezu postaví laxně, pustí se do vyšetřování sami jen s pomocí ukrajinské imigrantky Anny, s níž se nedávno seznámili. Přátelé je od toho odrazují – vždyť co dokážou tři civilisti, když nemají právo nikoho vyslýchat? Mohou se jen opatrně vyptávat, ale ani to není bez nebezpečí – jak Billy i jeho společníci brzy zjistí. Navíc se ukáže, že mrtvých je mnohem víc, a proslýchá se, že za vším vězí tajemný haitský kouzelník. Kdo by ale něčemu takovému věřil? Billymu Knightovi nezbývá než prokázat, že ještě nepatří do starého železa, a odhalit, co za všemi úmrtími vězí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Red Tide , 2015

čef
čef
21.01.2022 4 z 5

Od autora Dextera jsem čekal něco vymakanějšího. V této knize byla skvělá ironie a vtip, ale to je tak vše. Příběh je skoro triviální, vše se děje tak nějak náhodně a neuspořádaně. Napínavých soubojů je zde několik, autor se s hrdinou nemazlí, avšak tak zase super to není. Co bych ale chtěl, na současnou úroveň dobrodružné literatury to má.

Adýsek69
Adýsek69
18.03.2021 3 z 5

Bylo to lepší než první díl, ale pořád se to řadí mezi ne úplně TOP knihy.

mulder
mulder
22.08.2018 3 z 5

Tropická deprese se mi líbila, Rudý příliv se mi jevil jako slabý odvar. Škoda:-(

orangerose
orangerose
11.12.2017 5 z 5

dobrá a pěkně napínavá knížka :)

Hakate
Hakate
12.09.2017 3 z 5

Dějové je kniha lepší než Deprese, nicméně po Dextrovi bych čekala více propracovanosti. I přesto je však kniha velmi čtivá a za pár hodin přečtená.

konicekbily
konicekbily
29.11.2016 2 z 5

Nikam nevedoucí monolog hlavního vypravěče.