Křišťálový meč

Křišťálový meč

Krev Mare Barrowové je rudá jako většiny obyčejných lidí. Má ale nadpřirozené schopnosti jako Stříbrná, dovede ovládat blesky, což je zbraň, kterou chce královský dvůr získat pod svou kontrolu. Sice ji obvinili, že to vše jen předstírá a je prachsprostá podvodnice, ale jí se podaří uprchnout od Mavena, prince a přítele, který ji zradil. A Mare zjistí něco vskutku překvapivého – není jediná Rudá, kdo má podobné schopnosti.

Pronásledovaná Mavenem, z nějž se nyní stal pomstychtivý král, vyráží pátrat po rudostříbrných bojovnících, aby je vyzvala k souboji s jejich utlačovateli. Ale nehrozí snad Mare nebezpečí, že se z ní stane přesně taková zrůda, které se pokouší porazit? Nezlomí ji váha životů, jež je nutné položit ve jménu revoluce? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/28_/285245/kristalovy-mec-dPB-285245.jpg 4150

Rudá královna (2.)

Glass sword (2016)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

Anka.

Jako by mi na hlavu vylili kyblík ledové vody. Mrazící, smrtící a děsivý osud Mare. Knížka doslova přeplněná vraždami, zradou, ale i odvahou, nadějí, sebeobětováním. Mare je neuvěřitelná.
Tím, jak od sebe všechny odhání (hlavně Cala!!), mě s každou následující stránkou štvala víc. To ale dělá Křišťálový meč další z řádky velmi dobrých knih. Vyvolala ve mně přesně ty emoce, jaké autorka chtěla aby čtenář měl. Zlost, strach, děs, překvapení, bolest.... To jak si Mare ostatní drží od těla, aby uchránila jak sebe, tak je, je na jednu stranu neuvěřitelně vytáčející i pochopitelné. Člověk, který je sám, se k nikomu nemusí poutat, nemusí trpět za ostatní. To Mare chce, ale nevede se ji to.
A ten konec??!! No teda. Jsem napnutá jak elektrické vedení. Doufám, že si nakladatelství pospíší a dá mi konečně ten happy end!!! Mare s Calem. Protože jestli to tak nebude, co bude se mnou? Bude ze mě šílenec, až se z toho zblázním.

pink_ivy

Křišťálový meč pro mě působil trochu jako ledová sprcha. Na rudou královnu si pamatuju jako na knížku, od které jsem toho moc nečekala a která mě nadchnula, Křišťálový meč jsem tak měla v hledáčku už dlouho a když jsem se do toho pustila, tak jsem se nemohla ubránit zklamání. Jednak jsem to asi četla v moc velkém časovém odstupu, protože jsem se hlavně v prvních několika kapitolách musela co stránku zamýšlet na co se tam vlastně naráží a co se stalo v předchozí knížce. Postupně jsem se nějak začetla, ale i tak tomu (hlavně první čtvrtině) chyběla jakákoliv šťáva, hrozně se to táhlo a já se do toho nemohla vžít. Zlomilo se to nějak v okamžiku, kdy se tam začalo objevovat spousta nových rekrutů, tady ale nastal pro změnu jiný problém - spousta nových postav, spousta nových jmen, absolutně se je nedá zapamatovat a proto tedy případné smrti nemůžou zasáhnout.

Oproti prvnímu dílu jsem navíc postrádala nějaký ten velký zvrat, který bych nečekala, všechno to jelo podle předem stanovených kolejí a nepřekvapilo. Zatímco v prvním díle byla Mare zajímavou hlavní hrdinkou, tady se změnila, že bych ji nejradši dala ránu. Plusko ale dávám za konec, který mě skutečně trochu vyšokoval. 4*

natalie2171

Poprvé musím říct, že vážně nevím, jak mám knihu ohodnotit - a to jsem obvykle velmi umírněná a všem knížkám, které mě zaujmou, dám 5 hvězdiček. Kdyby svůj komentář napsala hned po přečtení knihy nebo i v průběhu, snad bych dala 3 až 4 hvězdičky. Ale řekla jsem si, že si to nechám uležet - a dobře jsem udělala.

Čtenář je hned ze začátku vtržen do akce a kdyby oba díly četl hned po sobě, snad by ani neměl čas si oddechnout. Nemůžu prostě říct, že bych si Mare oblíbila. Štve mě na ní její někdy až příliš velká naivita, ale zároveň oceňuji, že téměř žádná postava nebyla bez chyby - a to je v tomto světě obvyklou věcí. Chyby jedinců, které hnou s osudy a jejich uvědomění si těch chyb. I když se kniha četla lehce, tak si trochu musím povzdechnout nad tím chladem, který mě po celou knihu doprovázel. Věřím, že toho napětí se nás snažila autorka dosáhnout, ale já už jsem téměř mrzla. Postavy se zdály natolik bez emocí, až jsem si myslela, že to jsou roboti - a ne lidi. Jak bylo ale v knize ukázáno - válka lidí mění. Doufám jen, že na následující dva díly se nebudu muset posadit do sauny, abych se zbavila toho pocitu, že ani amputování končetiny by s nimi nic nedělalo.

Ale jak říkám, hodnotím velmi mírně a říkám si, že knížka byla úžasně napsaná, věřím, že autorka má pro nás mnohé nachystáno a pár věcí mě i překvapilo. Možná je to jen tím, že poslední dobou jsem si laťku úžasné knihy nasadila až nebesky vysoko.

alexvera

Nezáživný děj a naprosto pitomý konec.

VEJKA

Tak toto jsem nečekala. Už od Rudé Královny jsem si Mavena zamilovala..V tomto díle jsem se celou dobu přesvědčovala, že takový není, že ho k těm šílenostem navádí Elara jejími schopnostmi :D ..Tušila jsem, že to tak nebude- a měla jsem pravdu. Maven je zrůda, ale i přes to všechno je jedna z mých nejoblíbenějších postav celé série. :D Kniha se autorce velice povedla, možná je i o trochu lepší, než předchozí díl. Lépe bych to nenapsala! Prostě úžasné..Úžasný příběh, postavy a krásný i smutný konec.Vážně se velice těším na pokračování!

JulieJames

Měla jsem docela štěstí, protože těsně, než jsem dočetla Rudou královnu, vyšel Křišťálový meč, takže jsem na pokračování nemusela čekat dlouho. A ani jsem nechtěla, rvní díl mě dostatečně navnadil, abych si přečetla pokračování, a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Zatímco v Rudé královně si Mare teprv učila, kdo vlastně je a nestála moc za sebe, v Křišťálovém meči už o sobě něco ví, dokáže rozpoutat bouři a má jasný cíl, za který je ochotna i zemřít. Křišťálový meč je temnější, vyspělejší a plný intrik, přesně tak, jak život plyne. Ne vždy mi byly rozhodnutí Mare sympatická a přála bych si, aby něco udělala jinak, ale jsem s výsledkem spokojená. Kniha mě držela napjatou od začátku do konce, pořád se něco dělo a neměla jsem pocit, že by se autorka snažila vyždímat to nejlepší za každou cenu, vše se mi zdálo přirozené.
Za sebe mohu říci, že se mi tato série líbí víc než Hunger Games, a upřímně doufám, že připravované filmové zpracování si zachová ducha knihy a nestane se z něj přihlouplá průměrná fantasy fraška.

pe.ta

Série mě absolutně nezaujala. Je to slátanina všech již známých young adult fantasy knížek. Děj je nijaký. Za mě jasný propadák a myslím, ze další díl obejdu širokým obloukem.

Veeria

Jsem nadšena. :) Pokračování prvního dílu je temnější, drsnější, akčnější.... S každou další stránkou nevíte, co si pro vás autorka připravila a to mě dost baví! Není zde nouze o překvapivé momenty, napětí... a opět ten konec! Těším se na pokračování. :)

InstanTia

I když se mi první díl líbil více, ani ten druhý nebyl špatný. Nejvíce mě však dopředu hnala zvědavost, jak to celé dopadne, než že by mě čtení tohoto příběhu nějak extra bavilo... na můj vkus v něm bylo až příliš mnoho akce. Už mě to postupem času začínalo unavovat a nudit.

Úžasný epický příběh. Nečekala sem, že se Mare se bude chovat tak chladnokrevně, ale na druhou stranu to udělalo příběh zajímavější. Doufala jsem, že se k sobě s Calem nebudou chovat takhle zle, ale to k lásce zkrátka patří. Tenhle díl byl o něco lepší, než byl první a těším se, až bude třetí díl.

Jakahol

Začátek byl hodně slabý, knihu jsem stále odkládala. Ale poté se dej rozjel a já se nestačila divit. Nové postavy (a některé i staré) mě velmi bavili. Jisté části knihy byly opravdu zdařilé, jen škoda, že celý dojem z příběhu kazila teď už nesnesitelná hlavní hrdinka. Také mě nudilo stálé popisování myšlenek jen dokola o tom samém. Pokud bych tedy pominula nepovedený začátek, Mare a některé vážně nudné části, mohl by křišťálový meč být o mnoho lepší než předešlý díl.

Ebony

To byl zase konec !!!! Asi jsem ujetá ale mě ten Maven pořád nějak neodradil. Pořád si myslím že zatím bude něco jiného. Přece jenom čteme příběh kde je zrada na denním pořádku :) Mare se nám mění před očima ale její proměna je podle zcela oprávněná protože v některých situací se bohužel nemůžeme řídit srdcem ale chladným rozumem. Takže CooBoo chceme další díl !!!!

Roselunda 1928
30.12.2016

Křišťálový meč se mi líbil o dost víc než první díl. Ano, možná to nebylo po dějové stránce tak zajímavé, ale neskutečně se mi líbilo to, jak si autorka vyhrála s psychikou hlavních postav. Mare jsem chápala a dokázala jsem se s ní docela dobře ztotožnit (a to mě docela děsí...). Zaujalo mě, jak se snažila všechny chránit a vymýšlet plány, jak zachránit novokrevné a že to všechno dělala v přesvědčení, že dělá to nejlepší. Snažila se páchat dobro a ostatní na tom vždycky našli všechny chyby, co se tam najít daly, a bylo na ní vidět, že ji to zmáhá a že má co dělat, aby se z toho všeho nezbláznila. Nebyla žádná hrdinka, která by všechno zvládla levou zadní, ale vlastně mladá holka, která na sebe vzala obrovskou tíhu celého povstání, a snaží se tvářit, že je v pořádku. Ano, v mnoha chvílích jsem s jejím chováním nesouhlasila (já bych se s Calem takhle škaredě nepohádala. Já bych mu prostě s brekem padla do náruče!), ale vlastně pro ni mám pochopení a myslím, že patří mezi hrdinky, které bych ráda potkala a popovídala si s nimi. Zvlášť kvůli tomu konci.
S Calem to mám podobně, v prvním díle jsem ho neměla ráda, zdál se mi nezajímavý, ale myslím, že děje v tomhle díle mu konečně vytvořily nějaký charakter, díky kterému získal moje sympatie jako Mare.

Maven je podle mě jeden z nejlepších cooboovských záporáků, té osůbky, jenž zemřela na straně 366, je mi neskutečně líto, zvlášť kvůli Dianě, a opravdu se nemůžu dočkat dalšího dílu. Podle mě se autorka neskutečně zlepšila a jestli bude pokračování stejně zdařilé jako Křišťálový meč, tak se mám na co těšit. Pět hvězdiček za to, že je to jedna z nejlepších Young Adult knih, které jsem v poslední době četla.

BA.RŮ.
30.12.2016

Hodně mi vadilo, jak se Mare změnila ("jsem bohyně blesku, nejlepší zbraň"atd.)Ale i tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout, dokonce jsem si i pobrečela. A ten konec?! Myslím, že nezvládnu čekání na King's cage, měl by tam být vztah mezi dvěma ženami a nejen Mařin pohled, tak doufám, že nejsem jediná:).

Booklove
28.12.2016

Knihu jsem dočetla a... nevím co říct. Celá kniha je podle mě naprosto zvrácená! Mare se chovala naprosto příšerně. Pořád jenom bohyně blesku atd... Naštěstí si to u mě vylepšila tím koncem...
Z knihy jsem měla ráda jen 2 postavy, Shadea a Farley, no a co na ně říct? (Kdo četl tak ví.) ..:(

Ale i přes to, je to uspokojivé pokračování! Akce, napětí i nečekané zvraty tam byly po celou dobu knihy, z toho důvodu dávám 5 hvězd .:D (Zasloužila by i víc)

Jenom doufám, že další díl nebude ještě zvrácenější než tenhle.

Napůlanděl
27.12.2016

Nooo...co sem napsat.... Mare se chovala naprosto hrozně..to bylo furt "jsem ta nejdůležitější" nebo "já jsem bohyně blesků"...lezlo mi to na nervy...Ano, akce celou knihu byla přítomna...sice menší, ale byla...Konec jsem četla s otevřenou pusou a se slzami na krajíčku...Pravdou je, že tahle kniha není nějaká bomba...to rozhodně ne...Někdy jsem se do knihy musela nutit...noo, skoro pořád. Uvidíme jak se vyvinou další díly..ráda si je přečtu, ale jen kvůli vyřešení a rozuzlení celého problému s novokrevnými...

Byxy123
20.12.2016

Zvrat, někomu věříte, zvrat,... Takhle bych popsala tuto knihu. Byla dobrá, hodně dobrá, ale abych pravdu řekla Mare mě začínala někdy už pěkně štvát. :D

Davina
13.12.2016

První díl byl skvělý, ale tenhle je naprostá katastrofa. Opravdu mě to mrzí, děj byl utahaný a neustále nudný. Hlavní hrdinka by potřebovala pořádně po tlamě a už opravdu nemám chuť zjišťovat, co bude dál. Tato kniha mě velice zklamala.

Esemko
13.12.2016

Když čtu komentáře, tak mám pocit, že jsem četla jinou knihu.....
Z mého pohledu nuda. Několikrát jsem přemýšlela, že ji odložím. Vydržela jsem do konce, protože podle komentářů to měl být dobrý druhý díl.
Ale bohužel nebyl :(

Avielin
27.11.2016

Teda, svým způsobem jsem v tom viděla Hunger games.. na mě možná trochu "předějované". Ale skončilo to tak zvráceně, že si prostě musím přečíst i ten 3. díl, doufajíc v happy end.. :)

procrastination
19.11.2016

První kniha se mi líbila víc než druhá a to z toho důvodu, že tam byl skoro pořád Maven, který je i přes všechno co udělal stále má oblíbená postava - což je slabé slovo, protože to, co se se mnou děje pokaždé, když někdo byť jen zmíní jeho jméno, se nedá popsat slovy, ale pouze tímto gifem:

Ze začátku jsem myslela, že se asi zblázním, protože jsem se nemohla vůbec začíst. Ne že by to nebylo zajímavé nebo špatně napsané, to vůbec ne. Prostě jsem se přes to nemohla překopat a díky tomu mi trvala četba mnohem déle, než u prvního dílu.
Ale jakmile jsem se dostala za půlku, nebo možná tak do poslední čtvrtiny, šlo to samo.

!!!SPOILERY!!!

Strašně se mi líbilo, jak pořád Mare vzpomínala na Mavena. Fakt. Neskutečně je shipuju a doufám, že nakonec skončí spolu a že jí ve třetím díle popadne stockholmský syndrom.

Vím, že z toho někteří lidé nebyli vůbec nadšení, ale mě se líbilo, že se Mare chovala tak, jak se chovala. Chápu, že hodně lidem musela připadat jako mrcha a já neříkám, že nebyla, ale nějakou takovou reakci bych čekala, vzhledem k tomu, že jí zradil někdo, koho měla fakt ráda. A ještě takovým způsobem. Taky si mohla sednout na zadek a celou knihu se hroutit a nic nedělat. Aspoň tohle bych na jejím místě dělala já.
Upřímně, kdo z nás by tady měl koule na to, aby lítal po celém království a sháněl novokrevné, pronásledován bývalou láskou a při tom na tom být tak psychicky špatně, jako ona? No asi moc lidí ne, že.

Právě konec téhle knihy odhalil, že i přes to, že se Mare možná celou dobu chovala sobecky, nakonec obětovala samu sebe někomu, komu se snažila vyhnout celou knihu, ve prospěch svých přátel. Pak když kráčela po tom mostě, došlo jí, že i když se tak moc snažila, všechno to bylo k ničemu a většina z vás jí tady osočuje, že to byla mrcha. Tak to prosím ne.

Ovšem musím přiznat, že jestli si nakonec vybere Cala, tak to teda mrcha bude XD
Ale o tom si povíme až v dalších dílech XD

!!!KONEC SPOILERŮ!!!

Takže pokud se dostanete ke konci, nebudete zklamáni, protože Victoria nastavila třetímu dílu laťku sakra vysoko a jestli si ho brzo nepřečtu, tak to se mnou upřímně sekne.

Peace out!

P.S. asi nějak takhle jsem vypadala, když jsem dočetla poslední větu:

Deni136
01.11.2016

Moc se mi to líbilo, když musím uznat, že byl děj úplně jinak napínavý než v prvním díle. Jde hlavně o začátek, protože ten byl hrozně pomalý a zdlouhavý a já litovala, že jsem si knihu pořídila. Potom už to šlo rapidně nahoru, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Ale je tu další věc, která mi hrozně vadila, Mare. Už to nebyla ta sympatická dívka z prvního dílu. Neustále se utápěla ve svých problémech, ale kupodivu nepřestávala mluvit sobecky a nadřazeně. Vím, že si toho hodně prožila, ale tohle tedy ne. Pak byl zlom, kdy jsem si ji zase oblíbila a kdy odešla z mého osobního vyhnanství. Nakonec mi jí bylo vážně líto a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, protože kniha podle mě skončila s laťkou hodně vysoko.

Pedruska01
31.10.2016

Hrozně mě mrzí to hodnocení, a tak dlouho jsem nad ním uvažovala. První díl byl naprosto super, dokázal se mnou divy a tak moc jsem se těšila na pokračování. Tak moc, až toho lituju. V první řadě jsem si přečetla pár komentářů níže, ještě než jsem začala číst - nepoučím se! -_- Což mě navedlo na pocit, že do půlky knihy se to bude táhnout a nic moc. Prostě hrstka písmen složená ve větách. Hrozně mě to ovlivnilo. A musím se přiznat, že jsem se do čtení až musela nutit a vyhlížela, kdy bude konec. :( Projížděla jsem stránky, co se tam opravdu zajímavého stane. Musím přiznat, že akce tam byla, hned od první stránky, to bych knize křivdila, ale nějak...? Ani nevím, jak to popsat, to kouzlo, které mě dostalo v prvním díle, ten spád a švih zřejmě chyběl. Dlouhý a pomalý rozjezd, což by se stát nemělo, když autorka dokázala napsat první díl na jedničku. Taky, vadilo mi, že jsem pokračování dostala do rukou po hodně dlouhé době, kdy jsem si některé věci prostě nedokázala vybavit. Osekaný základní kámen příběhu ano, podrobnosti, leckdy důležité bohužel.
Po půlce, tak jak psali čtenáři se to kapičku pohnulo správným směrem, ale brzy to skončilo. Tímhle tempem to vlastně pokračovalo až do samotného konce. Čím to? Přišlo mi, jako když chvílemi to autorku hrozně chytlo a dařilo se, ale většinou psala, jakože musí, aby měla ve finále pokračování něčeho, co začala. Jako by z nutnosti. Což je hrozně špatně!
Celkově mi to přišlo jako neuspořádané, rychle ukončované, přeskákané. Vývoj příběhu? Stalo se tam toho vagón. Vypadá to, že se někam posunuli, ale bojím se, že to je jen iluze. Četla jsem jen a pouze o rozvratu, revoluci, válce. I tak toho dle mého bylo málo. Něco tam jednoduše chybělo.
Zásadní ohledně postav. V první řadě - Shade? Ten mě rozhodně dorazil. Věřila jsem, že snad Sára zasáhne... Ale o kom bych ráda prohodila pár slov je hlavní hrdinka Mare. Jsem na ní tak naštvaná! Ta holka mě dokázala tak znechutit, otrávit a poštvat proti sobě, až škoda mluvit. Mít ji někde v blízkosti, normálně jí dám přes hubu, aby se srovnala, spratek jeden sobeckej. Kam se poděla ta holka z Rudý královny? Tady to bylo jenom já, já, já - jsem nejdůležitější, jsem bohyně blesku, tak si ze mě sedněte na zadek, dokážu vás spasit a zachránit, pokud to nebude podle mě, tak uvidíte, všechny zabiju a pomstím celý svět. Bla, bla, bla... Je to pitomá chudá holka se schopností, jakápak bohyně? Oslavovala cizí smrt, kterou zavinila, nezajímala se o smrt toho nejbližšího. Naprosto nesnesitelně mě iritovala!
A poslední, ke komu se chci vyjádřit je Maven. Vyskytoval se krutě málo, ale když už, tak aspoň to "stálo za to". Vypálení cejchu, posílání vzkazů - to jsem si užívala. Už v minulém díle se mi líbil "hajzl", což mi zůstalo. :D Pořád nějak věřím, že krom pomsty by tam mezi nimi mohlo být i něco "víc", ale jak se nyní předvedla autorka, už ničemu věřit nemůžu.
Skončilo to zajímavě, zvědavost ve mě prostě je, ale budu čekat zase kotel dlouho, 3/4 zapomenu a nakonec mě to zklame jako toto? Počítám s tím - bohužel. Konec/pokračování si nemůžu nechat ujít. Můžu jen doufat, že to bude lepší - snad! :)

AjinQa
30.10.2016

Tenhle díl byl je podle mně lepší než jednička. Bohužel mě asi prvních 100 stran nebavilo a musela jsem se nutit číst dál. Ale pak už to bylo o hodně lepší.
Musím říct, že se Mare od začátku série hodně změnila. V téhle knize se stala hodně zajímavou osobou, ale bohužel mi místy lezla na nervy.
Od začátku mi hrozně vadil Kilorn. Prostě mi přišel hrozně nesnesitelný. Ke konci už to bylo trochu lepší.
Děj si myslím, že nebyl nudný, po těžkém začátku pak nabere spád. Konec je opět velmi překvapivý, takže se zase těším, až bude další díl aspoň v AJ.
(Dokonce musím říct, že celkem fandím tomu, aby byla Mare zase s Mavenem.)
Doporučuji, 5*

Lokina
29.10.2016

Ze začátku jsem se do čtení této knihy nutila, ale potom přišel zlom a najednou se to četlo úplně samo. No Mare mě někdy rozčilovala, Cala jsem si ještě víc oblíbila a Kilorna mi bylo líto, jak ho Mare pořád odstrkovala. Škoda Shadea, viděla jsem v něm potenciál a povahově byl fajn. Ale proč ten konec?? Takhle napínat, v tom nejlepším. Už aby tady byl třetí díl ;-)

BlogKnihotání
21.10.2016

Musím říct, že na tuhle knihu jsem se těšila od té doby, kdy jsem dočetla Rudou královnu. Sice začátek knihy byl malinko pomalejší a moc mě nebavil. Postupně se to zlepšilo. A ten konec, to bylo něco. Už bych si přála mít v ruce třetí díl.

PAZATT
14.10.2016

Trošku dost spoilerů =D

No, na tohle jsem se moc těšila. První díl se mi ohromně líbil a hned jak tohle vyšlo, šla jsem si to koupit... A upřímně, vyhozené skoro čtyři stovky.

Já nevím... Četlo se mi to hrozně špatně. Připadalo mi, že se všichni k Mare obracejí zády - jako jasně, motto téhle knihy je 'Každý může zradit', ale už to trochu přehánějí, podle mě. Co ta její rodina? Ti její bratři jsou zfanatizovaní či co?

A Shade? Já byla na konci jedničky tak ráda, že žije! A teď tohle... Ta scéna na tržišti, jak ho Mare opustila, mi jí totálně znechutila. Prostě, podle mě má každý správný hlavní hrdina tohohle žánru zachraňovat lidi okolo, kruci, a ne sebe! Už ta věta na začátku, něco jako 'jsem cennější než obyčení vojáci, musí padnou ve jménu války...' atd, bla bla bla... Ano, ve skutečném světě to tak funguje. Nikdo se neohlíží na obyčejné vojáky. Ale čekala jsem, že se za ně postaví. Že bude Mare bojovat po jejich boku. A čeho jsem se dočkala? Ano, správně, trochu si pobrečela nad osudem Rudých a pak tra la la, šupem do ponorky.

Navíc se mi zdálo, že všechny jen využívá. Hlavně chudáka Cala. Zhroutil se mu svět a ona s ním pořád manipuluje, aby s nimi zůstal. Prostě, Mare je pro mě nesympatická hrdinka, sobecká, naivní, manipulátorská. A ještě mi vadilo, jak pořád říká 'Hej, jsem bohyně blesku a jsem lepší než vy! Nic mě nemůže zastavit!'

A dokonce jsem si nenašla skoro ani jednu jedinou oblíbenou postavu. Mám docela ráda Kilorna, kterého chudáka Mare pořád odhání. A moje oblíbená postava byl Maven - než se z něj tedy stal psychopat.

Zkrátka, je to jen můj osobní názor, někomu se to může líbit, ale podle mě je to deprimující, bez emotivní kniha.

ElisR1
13.10.2016

Vzhledem k tomu, že mě příliš neokouzlil ani první díl, tak jsem k pokračování přistupovala poněkud skepticky, ale i přesto bych Křišťálový meč označila za průměr.

Andy0892
12.10.2016

První díl byl vážně dobrý, bylo to něco nového, ale s druhým jsem měla problém hned od začátku. Bylo pro mě dost těžké začíst se, v polovině se to trochu zlepšilo - možná bych uvítala více pátrání po lidech se schopnostmi , občas jsem se ztrácela. Pokud vás první kniha bavila a jste rozhodnuti dočíst sérii do konce, pak si druhý díl musíte přečíst ( osobně jsem od něj čekala mnohem víc), pokud jste však při prvním dílu váhali, do druhého nemá cenu se pouštět.

Mare mi v prvním dílu tolik nevadila, ale tady... a ten konec? Vážně?

teer.h
10.10.2016

Spoilery

Když jsem dočetla první díl, na další jsem se velice těšila.

První díl, jsem přečetla za jediný den a teď při čtení jsem měla problém, si vybavit některé scény (asi si musím knihy více vychutnávat, ale když se začtu, nemůžu přestat :D).

Ale i tak to byl další skvělý díl.

Musím ale říct, že Mare mi začala vadit, jak byla naivní. Celkově její povaha a jak se ke všemu stavěla mi vadilo. I to jak brala Cala... jako by ho jen využívala.

To co se stalo Shadeovi, jsem čekala a mrzelo mě to.

Ale konec se opravdu rozjel! Konečně se nad sebou zamyslela a udělala sice né moc správnou věc, ale udělala to pro své kamarády a to se cení.

Konec mě opravdu dostal, to jsem opravdu nečekala!

Dávám hvězdiček, opět další skvělý díl a nemůžu se dočkat dalšího :)

Victoria Aveyard

Victoria Aveyard