Rozvoj morálního vědomí žáků

Rozvoj morálního vědomí žáků https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123201/rozvoj-moralniho-vedomi-zaku-123201.jpg 4 5 3

Příručka objasňuje postupy, jak vést skupinové diskuse na témata s morálním obsahem, jak zadávat a vybírat vhodné etické problémy, jak v žácích motivovat potřebu zaujímat k nim postoje a srozumitelně je formulovat. Publikace vychází ze souhrnu beletrizovaných mikropříběhů („morálních situací“), s nimiž lze pracovat při řízené diskusi. Vysvětluje podstatu morálního vývoje mladého člověka a opírá se o teorie, které tento vývoj popisují, její těžiště však spočívá v podnětech pro pedagogickou praxi. Poslouží i jako inspirace při uplatňování průřezových témat ve výchově (osobnostní a sociální výchova, výchova k myšlení v souvislostech aj.... celý text

Misulicka38
16.05.2023 5 z 5

Nejlepší kniha, potřebuji ji ve své knihovničce a nemůžu ji nikde sehnat :(

Delicius
13.12.2018 5 z 5

Pro mě super knížka, lehce a přitom dostatečně popisuje základní témata a přidává i tipy do praxe. Na hlubší studium tématu by asi bylo lepší vzít jiné knihy, ale pro praktické fungování nejen v pedagogice, toto považuji za dostatečné. (Navíc oceňuji tenké knihy, kde se píší konkrétní tipy, místo obsáhlých filosofických teorií.)

Viky007
04.12.2018 4 z 5

Docela hezky zpracovaná knížka, ale kdybych ji nepotřebovala ke studiu, tak bych si ji popravdě nevybrala. Nejvíc oceňuju konkrétní příklady práce se žáky a ukázky morálních dilemat.

Kniha Rozvoj morálního vědomí žáků je v