Roztomilé malé lhářky

Roztomilé malé lhářky

Každý má co skrývat – zejména holky ze třetího ročníku střední školy – Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/57_/57888/roztomile-male-lhark-57888.JPG 4443

Roztomilé malé lhářky (1.)

Pretty Little Liars (2006)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, BB art

Nikkaa

Byla jsem na vazkach zda vubec číst,do treti kapitoly,samosebou jsem zakoupila az do 8 dilu,a ted uz se jen modlim abych nepotrebovala kupovat další a další,nekonecny příběh ale chci se dozvědět více...serial sem neviděla ale po precteni jiste zkouknu pro porovnání :-)

Selendra

Miluji seriál a i knihy! Prostě nejlepší ❤

Eli99

Miluji seriál. Neodolala jsem a musel si přečíst i knížku. Super!

DirectionerEli

Znám to jako seriál, ale jako kniha je to možní i lepší. Když se podíváte na seriál, a víte, jak postavy vypadají, je jednoduší si to představovat z knihy. Miluju tenhle celý příběh.

petra3242

Znala jsem příběh nejprve z televize, kde běžel seriál Prolhané krásky, který jsem si oblíbila. Před pár lety jsem tuhle knihu četla poprvé, líbila se mi a líbí se mi i teď. Jen autorka nemusela neustále zmiňovat všechny ty značky kosmetiky, oblečení a kdejakých vymožeností. A i když jsou v knize některé věci jinak a i postavy vypadají jinak, stejně se mi pořád vybavují postavy ze seriálu.

ivca3710
02.12.2016

Naprosto úžasná kniha. Seriál miluju a tudíž je tohle něco pro mě :)

Jahoda197
15.11.2016

V tomto případě doufám, že se knížky budou lišit od seriálu, ze kterého se po pár sériích stala slátanina a knížky budou nadále pokračovat v tomto duchu!

MotorkaN
07.11.2016

Za mě takový průměr. Viděla jsem i pár dílů seriálu a ten se mi zdál lepší...

Ownkai
16.08.2016

Miluji PLL jako seriál, a tak jsem si nemohla odpustit ani přečtení této knihy. Kniha u mě určitě zabodovala a svým způsobem si mě i získala. Nejlepší na tom je, že se čte úplně sama a je to skvělé odpočinkové čtení na léto. Jediné, co moc nechápu je fakt, že téměř všechny hlavní postavy mají blond vlasy. No, budiž. Bohužel, i tak je pro mě seriál lepší než kniha.

Sarfias
31.07.2016

Upřímně řečeno...čtení na léto, nic zásadního, nic co by vám vyrazilo dech. Nerada to píši, ale seriál je lepší.

Leome
17.07.2016

Člověk by řekl: Zas taková kravina to nebude! A ona byla...

Když opomenu, že takhle série má X dílů a s perverzními obálkami, na které se ptají vaši rodiče, nebyl pro mě děj vůbec zajímavý. Milostné pletky tamté s učitelem a lesbické sklony nějaké jiné holky - no a? Nuda, nuda, nuda...

martinka_okok
12.07.2016

Miluji seriál a teď už můžu říct, že miluji i tuhle knihu!!!

Š-itka
05.05.2016

Úžasná knížka

zuzik.simi
24.01.2016

Jako nadšená fanynka seriálu jsem si řekla, že si musím přečíst alespoň ten první díl. Děj byl velmi, velmi, podobný, což je určitě dobře :) Ale že bych nutně potřebovala další díly, to asi ne. Takže podle mně je seriál o moc lepší a budu si za tím stát. Až natane čtenářská krize a nebudu mít co ke čtení, vím po čem v knihovně šáhnout.

Laverna89
15.01.2016

Perfektní ryze holčičí záležitost! Poprvé se setkávám s knihou, která je stejně dobrá jako seriál a naopak. Vtipné, sexy a tajemné (+ Ezra je k nakousnutí.. psst!). Doporučuji :)

blackcoffee
08.01.2016

Slyšela jsem o roztomilých lhářkách ze všech stran, a tak jsem se po nějaké době pustit alespoň do prvního dílu celé série. Co budu povídat, žádná sláva to nebyla. Jediné dvě postavy, které jsem si dokázala jakž takž oblíbit byla Aria a Emily, jinak mi byla většina hlavních postav nesympatických až hrůza. A nešlo jen o postavy. První díl celkem ušel, tak jsem si, tentokrát už jen v pdf, opatřila další díly. A tam už šla kvalita tak nějak dolů. Už ani všechno to pátrání okolo -A mi nepřišlo kdovíjak napínavé jako ze začátku, a holky sd mi nakonec zprotivily všechny do jedné. Docela jsem si oblíbila Ezru, takže když zmizel ze scény, bylo mi to celkem líto.
Jak říkám, první díl zas až tak zlý nebyl, ale pro mě to na víc jak na tři hvězdy není, ačkoli mě to občas docela bavilo.

Dep8
12.10.2015

"Tři udrží tajemství tehdy, jsou-li dva z nich mrtví."

Tuto knihu jsem si zkrátka musela přečíst, když jsem poprvé viděla seriál Pretty little liars, který mě opravdu baví. Docela mě dostalo, že seriál je věrná kopie knihy. To bych nečekala. Dnes je to fakt rarita.

Lolaniky
29.09.2015

četla jsem ji na tabletu a doporučuji

GreenTee
14.09.2015

Dokážu si představit, že by mi bylo nějaký třináct čtrnáct a tento příběh by mi připadal zajímavý a napínavý. Nicméně mi vadila spousta věcí: krátký časový úsek nahlížený z pohledu čtyř postav retarduje děj, moje vydání obsahovalo spoustu překlepů a skloňování jména Aria je šílené, navíc když se v tomto díle jednalo o moji oblíbenou postavu.

martinka_okok
21.08.2015

Tahle kniha je naprosto užasná.Pokud sledujete seriálové zpracování, kniha vás určitě nesklame.To co se dozvíte ve dvou seriích serialu, to autorka dokázala napsat na necelých 200 stránek.Kniha vás naprosto vtáhne do děje a chvilemi si připadáte jako by jste tam byli.Autorka má příjemný styl písma, který se krásně a rychle čte.Stoprocentně doporučuji všem fanouškům PLL. :)))

chytilka
04.08.2015

Dneska jsem tuhle knihu začala číst a jsem na 50 stránce a je to úplně pecka. Přijde mi, že tam jsou snad všichni blonďatý :D. Je to strašně dobrý čtení Mrchy :*.

petra3242
30.07.2015

Moc pěkný příběh, stejně jako seriál, i když v knize jsou některé věci jinak. Čtení mě bavilo od první stránky až po tu poslední. Jen jediné, co mě opravdu rozčilovalo, byly ty věčné reklamy na butiky, oblečení, kosmetiku.... Holky pak na mě působily jako rozmazlený a namyšlený fifleny.... prostě mrchy :D
Občas mě i udivovalo, jak se dá skloňovat jméno Aria.... chudák holka....

trudoš
27.07.2015

Kdyby to nebylo tak odbyté, bylo by to i dobré - správně mystická zápletka dodává příběhu grády a jedno tajemství vrstvené na dalším dělá z čtení příjemnou zábavu. Problém je, že autorčina literární prvotina pokulhává ve stylistice a vyprávění tak lehce trpí. Postavy jsou jen načrtnuté, umělé a ne zcela věrohodné. Přitom legrácky, které jim Sara Shepardová hází pod nohy, by vystačily jedné psychologické poradně na roční vyžití. To samé platí i pro dialogy (kromě té poradny, samozřejmě). A nevěřím tomu, že problém spočívá v rozdílné kultuře a mentalitě, než nabízejí naše luhy a háje.
Musím ale přiznat i klady. Přestože se zápletka točí kolem rok starého zločinu, fikaně jsou do příběhu zakomponovány aktuální problémy mladistvých, jako jsou anorexie, drogy, alkoholismus, nevěra a jiné radosti života. I když autorka nežene situace do extrémů, je znát že o mentalitě mladých toho ví asi desetkrát víc než já. Netvrdím, že jim bezezbytku rozumí, ale rozhodně je to její nejsilnější stránka.

Shai
02.07.2015

Kniha se od seriálu trošku liší (třeba noc, kdy Ali zmizela mi v knize připadá vážně divná - v seriálu prostě lepší... ta hypnóza byla fakt slabá). Trošku mi kazí celý dojem to, že Ali zmizela už ve třinácti... to jako Spencer byla s Ianem ve třinácti? Ne...
Na styl psaní jsem si časem zvykla, takže nakonec celkem dobrá knížka. Další díly si určitě přečtu a těším se na ně - holky by už měly být spolu a měli by “pátrat“, takže to bude super.

NixooDy
01.07.2015

Kniha se mi líbila, ale protože koukám na seriál není to pro mě takový zážitek. Právě proto dávám jenom 3*. Jsou tam psané jiné souvislosti, což mě trochu rozčiluje, ale jinak je kniha napsána moc hezky. :)

Knížkařka
28.06.2015

Pokud chcete nakupovat a nevíte kam do drahých butiků nebo jak se píšou jejich názvy? Zde to máte! Chcete něco vykrást ikdyž vás potom chytí? Tady máte návod! Chcete se ožrat a nabourat? Tady máte návod! Chcete se líbat atd. a nevíte jak? Tady to prostě všechno je! Rozhodně pomocná knížka pro tutově vzorné holčičky, které chtějí být jako Spencer, Emily, Hanna nebo Aria...
Kniha byla vcelku dobrá občas napínavá(seriál neznám) ale žádný extra ,,vodvaz" to prostě nebyl! Nevím zda si přečtu další díly kterých je požehnaně ale od autorky asi už nic, protože všechny její knížky mi připadají ještě prdlejší... Knihu jsem vlastně četla protože jsem slyšela o stejnomeném seriálu, který je zjevně podle komentů lepší...

marti7729
27.06.2015

První jsem viděla samozřejmně seriál :D Knížku hodnotím kladně, ale seriál je daleko lepší.

Hanichka
12.05.2015

Po přečtení jsem knížku ohodnotila tak na 2,5* - je pravda, že byla od půlky dost napínavá, ale zase na druhou stranu množství jmen bylo matoucí, naznačovaná tajemství trochu otravná, protože bylo jasné, že by autorka klidně mohla prozradit víc a celé to bylo trošku umělé...ale jak čtu knížky dál, musím uznat, že jako úvod do série je to dobrý, další knížky můžou stavět na tom, co se v první rozehrálo, počet postav je fajn, protože se toho s nima může dost stát...beztak to ale není tak zajímavé (hlavně atmosférou) jako další díly, takže hvězdičky jenom 3.

nikkifinn
08.05.2015

Z počátku se příběh tvářil zajímavě, ale čím víc se blížil konec, tím víc utrpení pro mne. Bohužel. Další díl číst nebudu. Jdu se mrknout, jak si s tím poradili v seriálu.

KristýnaM
15.04.2015

Po přečtení úžasné knihy jsem se vrhla i na seriál. Oboje se mně moc líbí a knihu můžu jedině doporučit.

pro dívky

Sara Shepard