Rozmnožování z pohledu evoluce

Rozmnožování z pohledu evoluce https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302058/bmid_rozmnozovani-z-pohledu-evoluce-UXN-302058.jpg 4 4 2

Kniha popularizačním způsobem shrnuje nové poznatky o rozmnožování organismů, především živočichů a rostlin. Hlavním cílem je vysvětlit srozumitelnou formou obecné evoluční principy, které se při rozmnožování uplatňují, a seznámit čtenáře s moderními vědeckými teoriemi v tomto oboru. Jednotlivé mechanismy jsou ilustrovány velkým množstvím konkrétních příkladů a zajímavostí v podobě rámečků, které rozvíjejí hlavní text. Kniha se vyhýbá prostému bibliografickému výčtu faktů a svým průřezovým evolučně laděným pohledem vhodně doplňuje dostupné učebnice či encyklopedie. Proto je určena nejen pedagogům i studentům biologie na středních a vysokých školách, ale také širší odborné veřejnosti a dalším zájemcům o biologické obory, kteří si chtějí rozšířit znalosti.... celý text

Usire
23.11.2023 5 z 5

Útlá knížečka, která nejenom laickou veřejnost seznámí s řadou rozmnožovacích strategií. Líbily se mi rámečky, které doplňují a upřesňují samotný text o názorné příklady. Celkově to mohlo být delší, s větším zaměřením právě na příklady a zajímavosti, jak ze světa zvířat, tak i rostlin.

bulat
23.12.2016 4 z 5

Knižka poskytuje ucelený a nie príliš rozvláčny prehľad o rozmnožovaní živých tvorov. Miestami má síce mierne suchopárny "učebnicoidný" charakter, ale človek laicky sa zaujímajúci o biológiu si tam všetky podstatné informácie nájde. Aj keď sa musí daktorými časťami prehrýzť. Pre mňa relatívne najťažšou ale aj najprínosnejšou časťou knihy bola tá posledná, venovaná rozmnožovaniu rastlín. Túto problematiku totiž príliš naštudovanú nemám. A na záver knihy ma prekvapil spôsob, akým sa rozmnožuje šípková ruža- možno našla ten vôbec najideálnejší spôsob !

evoluce biologie rozmnožování

Kniha Rozmnožování z pohledu evoluce je v