Bouře

Bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170186/bmid_boure-Efl-170186.jpg 4 156 33

Rozděleni časem / Búrka série

Přítomnost, rok 2009. Devatenáctiletý Jackson je normální student... tedy téměř normální. Dokáže totiž cestovat časem. Nic nemůže změnit, jen znovu prožít to, co se už stalo. Po útoku dvou neznámých mužů se Jackson ocitne o dva roky zpět. Minulost, rok 2007. Jackson se nemůže vrátit zpátky do přítomnosti. Jaké tajemství ho obklopuje? Proč ho pronásledují neznámí útočníci? Stojí tváří v tvář "nepřátelům času" a musí se rozhodnout, co všechno je ochoten obětovat pro záchranu svých blízkých a možná i celého světa...... celý text

Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Tempest , 2012

Kory98
07.07.2023 4 z 5

Knihu se chystám přečíst už dlouho, protože mám cestování v čase moc ráda a byla jsem zvědavá, jak to autorka pojme. Navíc beru, že je to sci-fi pro děti a mládež. Není zde nouze o akci, lásku a Jacksona jsem si oblíbila a fandím mu a samozřejmě jsem si hned v knihovně půjčila druhý díl, abych věděla, kam se příběh posune.

EleanorJane
03.08.2018 3 z 5

Téma mě zaujalo ihned. Nic takového jsem ještě nečetla. Kniha se četla skoro sama. Musela jsem se nutit, abych ji položila. Občas jsem se v datech a událostech trochu ztrácela. Jinak ale super.

makynka911
03.08.2018 4 z 5

Skvělá kniha. Našla jsem ji v Levných knihách a moc jsem od ní nečekala. Ale byla jsem překvapena, skvěle odvyprávěno, místy i dost emocionální děj. Moc se mi kniha líbila :)

janebeauty9860
28.07.2018 4 z 5

Po dlouhé knížka, kterou vyprávěl kluk :D a né dívka. Příjemná změna. Téma se mi líbilo. Občas jsem se zamotala, jak to s tím cestováním vůbec je.

retrivr
14.02.2018 5 z 5

Dobře se to četlo. Děj měl spád.

Luciluc
13.01.2018 4 z 5

Mám ráda knihy s tématikou cestování v čase a Bouře mě zaujala anotací. Musím ale přiznat, že jsem od ní moc nečekala, o to víc jsem pak byla mile překvapena. Jackson Meyer i Holly Flynnová mi byli hodně sympatičtí, dobře se k sobě hodili, jejich vztah byl hezký. Celkově mi přišlo, že autorka umí dobře vyjádřit pocity postav k druhým, ať už šlo o vztah Jackson-Holly, Jackson - Courtney i Jackson-táta. Hodně dojemná byla 29. kapitola, kde se Jackson loučí s Courtney v nemocnici, bylo to smutné a krásné zároveň, až mi skoro slza ukápla :). Rozjezd byl možná trochu pomalejší, ale pak kniha dostala spád a já s napětím očekávala, co se stane dál. Přiznávám, občas jsem byla trochu zmatená ze všech těch základen a různých linií, poloskoků a úplných skoků, která strana je vlastně "ta hodná" a která naopak "ta zlá". Bouři bych zhodnotila jako povedený, tak trochu rozjezdový, díl. Určitě si přečtu i díl druhý, protože konec prvního mě překvapil, čekala jsem, že to dopadne jinak. Autorka uvádí, že má jít o trilogii, ale zatím vyšly v češtině snad jen první dva díly, doufám, že se někdy dočkáme překladu i posledního dílu.
A na závěr jeden citát, který mě v knize upoutal: "Amor vincit omnia."

Peťule159
10.01.2018 5 z 5

Skvělý příběh...sice bych se asi ke knize nedostala kdybych ji nenašla pod stromečkem...Ale byla by to škoda...jelikož byl příběh napínavý a nepředvídatelný...a už se těším na druhý díl :-)

Kris1001
14.12.2017 5 z 5

Kniha mě zprvu zaujala svým názvem a obalem. Zakoupila jsem si ji a mile mě překvapila. Nečekala jsem, že mě její příběh bude natolik poutat, abych se těšila na chvíle, kdy budu mít opět čas, ponořit se do jejího děje. Jsem zvědavá na druhý díl :)

Miss.hell
14.10.2017 3 z 5

Nebylo to úplně ono. Plusové body za originální tématiku. Bavilo mě jak se to propletalo a vyvíjelo. Bohužel to stále nebyl úplný bestseller.

Ivetak14
02.10.2017 3 z 5

zajimave tema cestovani casem, propojeno ale tentokrat s kriminalnimi zapletkami, urcite ale zajimave cteni!!

Sarah11
30.08.2017 4 z 5

Neočekávala jsem nic extra, ale bylo to jediné, co mě v Levných knihách zaujalo a řekla jsem si, že těch 19 Kč mě nebude mrzet, když se mi kniha nebude líbit, tak jsem ji vzala. A musím říct, že pro mě byla velmi příjemným překvapením.
Sice měla trošku pomalejší rozjezd, ale to jsem si naprosto vynahradila na dalších stranách. Na rozdíl od ostatních čtenářů jsem se ještě naopak musela krotit, abych ji nepřečetla na jeden zátah, protože pořád bylo co objevovat a pořád mi hlavou vířila spousta otázek, na které jsem chtěla znát odpověď. Sice pro mě bylo občas obtížné orientovat se v tom, jak vlastně celé to cestování časem funguje, protože jste do toho tak nějak hozeni a autorka se moc neobtěžuje s nějakým detailnějším popisováním, ale postupem času se do toho dostanete. Ten konec mě trochu mrzel, ale asi to tak mělo být. Za mě super, upřímně jsem přemýšlela i nad pěti hvězdami, ale vůči některým knihám by to nebylo fér, takže dávám čtyři. Škoda, že třetího dílu se asi opět, jako u spousty dalších skvělých knih, nedočkáme.

Romžiry
28.08.2017 3 z 5

Od knihy jsem nic neočekávala, koupila jsem ji z nouze na dovolené za 19,-. Ale jo, nakonec se z ní vyklubalo příjemné čteni. Doporučuji nenáročným čtenářům.

Vendulik
23.06.2017 3 z 5

Takové oddechové čtení při parných dnech a válení se u vody. A místy v knize byly velké překlepy.

1259
27.04.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale ke konci to bylo hrozně smutný a zdálo se mi zbytečný, že musel od Holly odejít, aby ji ochránil. Ale jinak dobrá knížka.

margoj
05.08.2016 3 z 5

Začátek knihy byl super. Hned mě začala bavit. Když se Jackson dostal do roku 2007 bylo to ještě lepší. Bylo to zajímavé a hlavně napínavé. Ale od té doby, co se vrátil zpátky do roku 2009, mě to přestalo bavit. Začalo mi to připadat jako pěkná blbina. Ani můj názor nezměnil konec knihy.
Mohla by to být fakt hezká kniha, kdyby byl konec jiný. Nápad byl super, ale... Přečtu si druhý díl ale jenom proto, že nerada nechávám rozečtené knihy.

Shira27
19.07.2016 3 z 5

Kniha mě nijak neoslovila, ale to neznamená, že je špatná. Je čtivá a téma cestování časem zbožňuju a je zajímavé, jak si s tím tématem autorka pohrála. Během čtení a vysvětlování těch pravidel cestováním časem je dost nejasností, Julie to mohla více vykreslit a nám čtenářům usnadnit domýšlení různých detailů.
Až taková slaďárna to není, dočkáme se akce a trochu napětí, ale kvůli konci ani nechápu, proč bylo napsáno těch tři sta stránek :D
Uvidím, co přinese druhý díl... :)

vikimi
14.07.2016 1 z 5

Nevím, jak tuhle knížku hodnotit, protože jsem se nedokázala přinutit číst dál.
Nebavilo mě to, neoslovily mě ani hlavní postavy...

natalie2171
19.02.2016 3 z 5

Já nevím.

Prostě mi něco chybělo. Větší ráz? Akce? Nevím, nevím. Nápad dobrý, ale bohužel to u mě postrádalo ten sci-fi podtón. Bohužel. Možná si u někoho našla tato kniha místa. Doufám v to. Ale pro mě asi neee. Možná jindy.

steph.tey
23.08.2015 5 z 5

No teda! Upřímně řečeno tenhle neuvěřitelný příběh který jsem právě dočetla... totiž TOHLE jsem od 312-ti stránkové sci-fi fantasy knihy v paperbacku vážně nečekala. Ještě že jsem přivřela oko nad ( možná trochu přeháním) pro mě trošku pomalým rozjezdem. NIČEHO NELITUJU. DOPORUČUJI!!!

Lumine
08.12.2014 3 z 5

Ze začátku se rozjíždí možná až příliš pomalu a někdy je trochu zmatečná, ale konec je naprosto parádní. *w* Těším se na další díly a doufám, že se tam vysvětlí některé nejasnosti.
Je to pěkná odpočinková YA. Žádná hitovka, ale j zahození taky není.

Julie Cross
americká