Rozbité šťastie

Rozbité šťastie https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17475/rozbite-stastie-17475.jpg 4 187 55

Takmer idylický život manželskej dvojice náhle postihne kríza, keď sa Andrej dostane do väzenia pre daňový podvod. Terka zostáva na výchovu detí sama a je nútená popasovať sa s novými životnými okolnosťami...

ještěrka38
18.12.2022 4 z 5

Jako vždy pro mě odpočinkové čtení. Něco co je uvěřitelné a ze života.

mrkvajda
22.10.2022 4 z 5

Je to již několikátá přečtená kniha od této autorky. Nejdřív mě skoro nebavila, ale někde od sté stránky, se situace změnila. Hlavně od půlky knihy - nedala se téměř odložit. Zajímalo mě, co ještě osud Terce přichystal. A zajímal by mě další život Terky a jejích dětí. Nemá román pokračování? :-)

anezur33
20.06.2022 4 z 5

Kniha vypovídá o prožití v normálním životě.

petrulkaa
03.05.2022 5 z 5

Opět zajímavý, čtivý a napínavý rodinný příběh. Ma oblíbená spisovatelka mě nezklamala ani tentokrát. Kniha se četla moc hezky, zvláště od poloviny jsem se nemohla odpoutat. Obdivuji hlavní hrdinku, která mi nejdřív byla nesympatická tím, že se nechala od manžela vydržovat, ale nakonec jí život ukázal, že jeho smysl zpočívá úplně v něčem jiném než v činčání se a stárání se o domácnost a ona se úplně změnila. Fandila jsem jí pak až do konce a jsem ráda, že byla tak silná a se životem se skvěle poprala. A že jí toho do cesty nachystal. Manžel v base, dospívající neposlušný nevlastní syn potýkající se s drogami, problémová matka, tchán i tchýně.......no bylo toho ažaž.

knihovniceS
22.04.2022 5 z 5

Rozbité štěstí
Příběh rodinky se mi četl moc pěkně, řekla bych, že je to pohled na dnešní svět. Hlavní postavou románu je mladá maminka Terka, která vyvdala syna Adama a chce mu být dobrou matkou, sama porodila holčičku Emu. Manželství je idylické, Andrej má cestovku, Terka se stará jen o rodinu a o sebe do doby než se něco pokazí a Andrej se dostane do vězení. Terka se vypořádá s prací v cestovce, zachrání ji. Věkový rozdíl Adama a Terky je malý, Terce se výchova Adama nevede a nastanou komplikace, které nebudu prozrazovat, ale doporučuji k přečtení. Ani jsem se nenadála a byla jsem na konci. Mně by se líbilo pokračování, ráda bych věděla víc o dalším životě Terky. Dnes dávám 5 hvězd a knihu doporučuji.

Květi62
23.03.2022 5 z 5

Hlavní hrdinka Terka si užívá života, zdá se, že bere vše jako samozřejmost. Když Andrej "rozbije rodinné štěstí" s Terkou to pořádně zamává. Myslela jsem si, že se bude jen utápět v sebelítosti, ale velmi mě překvapila. Když se trochu vzpamatovala z šoku, který jí způsobil Andrej, vezme vše do svých rukou, překvapí nejen všechny v okolí, ale hlavně sebe. Knížka určitě stojí za přečtení.

Michelleee
04.01.2022 3 z 5

Knihu jsem četla už před několika lety. A knížka mě tenkrát bavila.

Allla9
20.05.2021 5 z 5

Plný počet hvězdiček, stoprocentní spokojenost. Klidně bych brala pokračování tohoto románu.

vekkr
03.02.2021 5 z 5

Když se po 12 hodinové službě, svléknu z antivirového obleku a v hlavě si přehrávám tu bezmoc a utrpení, těším se do postele na knihu. Věřtemi.,už nezvládnu hrůzy války ani 10 mrtvol, ale přesně tam pasuje tato autorka s obyčejným a někdy předvídatelným životem a proto ji v těchto chvílích vyhledám. Takže zase splnila, co jsem od ní chtěla-vypnout a relaxovat a třeba i pobrečet.

Mabie
21.07.2020 4 z 5

Půjčila jsem si v knihovně od autorky tři knihy (Lži, Ranč u dědečka a Rozbité štěstí) a četla je přesně v tomto pořadí. První dvě mi připadaly jako harlekýnky, ale tato poslední se mi líbila. Ne všechno je reálné, ale příběh je čtivý a hrdinové jsou vykresleni plasticky a věrohodně.
Tato kniha mě svým příběhem chytila a považuji ji za téměř uvěřitelný příběh, který trefně popisuje jak žít, když se život obrátí vzhůru nohama, vztahy mezi manželi a rozdělení jejich rolí, jak se ukazují charaktery, když jde do tuhého, vztah k adoptovaným dětem, jak lze i velkou lásku vcelku rychle udusit a jak může člověk sám sebe překvapit, když musí fungovat, aby přežil a udržel si přitom nejen dosavadní životní úroveň, ale postaral se přitom o své děti a zachoval si i úctu sám k sobě. A je to i o tom, jak kvůli svým požadavkům lze zajít až za hranu, odkud není možné se vrátit bez trestu.
I když kniha ve svém závěru vyznívá optimisticky, není to klasický happyend, ale docela reálný život.

Radka1911
05.03.2020 4 z 5

Jedna z autorčiných povedenějších knih. Téma reálné a zajímavé, knížka se dobře četla.

aljoska83
10.10.2019 2 z 5

Kniha by byla o polovinu kratší, kdyby tam nebylo tolik myšlenek hlavní hrdinky. Je to první autorka, u které vnímám velký rozdíl mezi díly. Mám pocit,že je jedna kniha fajn a druhá děs.

Aleh
04.08.2019 4 z 5

Další z románů Táni Keleové Vasilkové, který se mi dostal do rukou. Autorka nám dává odpověď (samozřejmě jednu z možných) jak žít, když nic už není tak, jak to bylo dřív. Během chvíle se člověku obrátí život naruby a je třeba hledat cestu, kudy jít dál. Tereza je žena, která to zvládne, i když to tak možná na začátku nevypadá. Takže, co tě nezabije, to tě posílí je v tomto případě opravdu pravdivé. Určitě pro mnohé ženy v podobných situacích inspirující a čtivá kniha, která patří k tomu lepšímu, co Táňa Keleová Vasilková napsala.

JIVaJaH
30.05.2019 5 z 5

Hmm, paráda! Úvodní část o harmonii, když je žena doma a muž pracuje, mi přišla o kousíček delší, než by musela být.Co se ale dělo pak? Moc zajímavý děj, Terce jsem držela pěsti, ať je šťastná.

Coolniczka12
17.05.2019 5 z 5

Tak tohle me hodne bavilo, nemohla jsem se odtrhnout.
Pribeh o tom, jak se vam v minute muze zivot obratit uplne vzhuru nohama.
Hlavni hrdinka sympaticka a statecna zena. Urcite doporucuju :)

Kerberos
16.03.2019 4 z 5

Nejdříve ideální vztah a milující manžel a pak se všechno pokazí.Hlavní hrdinka je okolnostmi přinucena začít se starat o rodinu,pracovat,zažít velké zklamání aby mohla znova začít.

JancaMia
30.12.2018 4 z 5

Kniha která obsahuje vše rozpad vztahumzačátek nového, problémy s dětmi, kariérní růst, ... zkrátka jako v životě nahoru a dolů ..

LeSk
21.12.2018 5 z 5

Wooooooow, úžasná kniha s velmi poutavým příběhem. Přečteno za dva dny jedním dechem. Opravdu velmi doporučuji k přečtení, jsem z ní celá paf. TOP kniha od této autorky.

hrosulik
07.11.2018 5 z 5

Super oddechovka, mohu doporučit.

Val
31.07.2018 5 z 5

Příjemná oddychovka. Uvěřitelný příběh, do kterého se toho vešlo opravdu docela dost. Spousta z nás se tam určitě najde. Hlavní hrdinka ze začátku knihy lehce naivní, okolnostmi vyzrála a uvědomila si svoji cenu . Doporučuji :-)

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky