Romeo a Julie / Hamlet

Romeo a Julie / Hamlet https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29248/romeo-a-julie-hamlet-29248.jpg 4 241 16

První část knihy uvádí scénář divadelní hry Romeo a Julie, světoznámé tragédie o dvou mladých milencích, kterým v lásce brání soupeření jejich rodů. Ve druhé části knihy nalezneme scénář neméně proslulé divadelní hry Hamlet o dánském kralevici, který se snaží usvědčit svého strýce z vraždy svého otce.

Literatura světová , Divadelní hry

Vydáno: , Atlantis

The Most Excellent and Lamentable Tragedy of Romeo and Juliet

Karin92
12.12.2023 4 z 5

Příběh mě snad dvakrát skoro rozbrečel, jednou dokonce při běhu a poslechu audioknihy. Romeo, proč jsi Romeo :)

Kika28
02.01.2021 3 z 5

Romea a Julie i Hamleta jsem se strašně bála, že se mi boudou plést postavy a u obou děl se tak ze začátku stalo. Knížku jsem četla kvůli škole, kde máme mít oba dva příběhy.
Romeo a Julie- tenhle příběh jsem z části znala, ale i tak jsem si ho přečetla. Příběh mě nijak neuchvátil, ale konec byl čtivý. Hodnotila bych 3,5*/5*.
Hamlet- o tomto příběhu jsem nic nevěděla a bohužel mě trochu zklamal. Tady mě bavil jen začátek pak už nic. Hodnotila bych 2,5*/5*.
Celkově knížku hodnotím 3*/5*

Hun
16.09.2018 5 z 5

Urbánkův překlad je méně tajnosnubný, než jsme zvyklí, a lze ho tedy doporučit zejména čtenářům, kteří se s dílem WS teprve seznamují. Je ovšem velice povedený a pečlivý.

K obsahu nemá smysl nic dodávat – obě hry jsou čisté zlato.

DK197
25.03.2017 4 z 5

Klasika, jejíž námět se i v nových dílech stále využívá (příběhy o lásce znepřátelených rodin např.). Když se člověk ponoří do příběhu, stránky utíkají rychle, leckteré verše se dotknou duše...

Leč je pravde, že Shakespeare je jediný dramatik, jehož díla jsem ochotná číst (patří tak nějak k tomu, co byste měli přečíst, než zemřete - alespoň 1 hru). Divadelní hry ale patří hlavně na divadelní prkna, byla psána pro to, aby se hrála. Takže se raději usadím v hledišti, než abych je četla.

Tynule
04.09.2016 1 z 5

Klasický Shakespeare ale raději si zajdu podívat do divadla něž abych se prokousávala a mozek mi u toho pracovat v plných obrátkách co tím vůbec chtěl vyjádřit? V divadle to je jednoduší a živější

Catherine27
07.07.2016 3 z 5

Je to Shakespeare... Klasika, je to dokonalé, výborné psychologické profily.

Babsie
15.06.2016 3 z 5

Shakespearovy příběhy jsou krásné, ale ta forma mi prostě nesedí. Na drama si mnohem raději zajdu do divadla, než abych ho četla.

TinaFr
07.04.2016 3 z 5

Musím říci, že spíše než Romeo a Julie se mi líbil Hamlet. Samozřejmě, obě díla patří mezi klasiku, u které není co zkazit.

jewarix
09.03.2016 5 z 5

Dva úžasné a fascinující příběhy. Miluji ciáty z Romea a Julie

konicekbily
03.03.2016 5 z 5

Dvě nejlepší tragedie v jedné knížce.

Markett
18.05.2014 5 z 5

Shakespeare je jeden mých nejoblíbenějších spisovatelů a jeho hry mají úžasnou sílu, která člověka přitáhna a už nepustí. Obě tyhle hry se mi velmi líbí a mohu doporučit všem. :)

Hikari
13.10.2013 5 z 5

Dodnes nepochopím, proč si tolik autorů vzalo inspiraci zrovna z Roma a Julie. Kdyby raději opěvovali Hamleta :)

Hikari
13.10.2013 5 z 5

Romeo a Julie je klasika, která mě nenadchla tak, jako film. Ale Hamlet je nádherný! Všem doporučuji přečíst.

oolinkaa
15.06.2012 5 z 5

Oba příběhy se mi velice líbili!! Shakespeare = klasika

matlafous
03.12.2011 5 z 5

tato kniha je pěkná

WEIL
28.06.2011 3 z 5

Pár vět se mi moc líbí, jinak první hra je naivní a druhá šílená.

William Shakespeare
anglická, 1564 - 1616