Romantické násilie

Romantické násilie https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331075/bmid_romanticke-nasilie-tAR-331075.jpg 4 12 2

Pálčivý a strhujúci varovný príbeh o tom, ako bola Christianovi, osamelému outsiderovi, vštepovaná ideológia v čase, keď ako tínedžer najviac zo všetkého túžil niekam patriť. Osudné stretnutie s charizmatickým mužom, ktorý rozpoznal a zneužil túto silnú Christianovu potrebu, spôsobilo, že jeho život nabral v ďalšej dekáde nebezpečný kurz. Keď bol jeho charizmatický učiteľ uväznený za kruté zločiny z nenávisti, Christian zaujal jeho miesto a v osemnástich viedol najbrutálnejšiu extrémistickú bunku v celej krajine. Či už v drsných pouličných potýčkach, na pijanských zrazoch v duchu ideológie white power, pri búrlivej nacistickej rockovej hudbe alebo verbovaný zahraničnými teroristickými diktátormi, Picciolini sa plne pohrúžil do rasistickej skinhedskej kultúry, nenávistnej propagandy a násilia. Napokon Christian pochopil, že tento život naplnený nenávisťou je postavený na lži. Po rokoch boja s monštrom, ktoré sám stvoril, bol schopný začať nanovo. Opustil skinhedské hnutie, vyštudoval univerzitu DePaul a začal úspešne podnikať. V jeho produkcii fungoval druhý najdlhšie vysielaný hudobný televízny program v Amerike a uviedol na trh Goldmill Group, firmu z oblasti zábavného priemyslu. Čo je však dôležité, v roku 2010 sa podieľal na založení neziskovej organizácie na podporu mieru Life After Hate, ktorá pomáha ľuďom vymaniť sa zo združenia šíriaceho nenávisť a nájsť lásku k sebe samému, prijímať ostatných bez ohľadu na farbu pleti, náboženské vyznanie alebo sexuálnu orientáciu. Žije s rodinou v Chicagu.... celý text

Literatura faktu , Biografie a memoáry

Vydáno: , Nadácia Petit Academy

Romantic Violence : Memoirs of an American Skinhead , 2015

dominik123
23.09.2017 4 z 5

Zaujímavá kniha. Teraz som dočítal a musím povedať že sa čítala dobre. Z hľadiska literárneho, to síce nie je, žiadny skvostný počin, ale život Christiana Piccioliniho je obsahovo veľmi zaujímaví. Veľmi slušná kniha a kvalitný nadpriemer.

Gracian1964
05.02.2017 5 z 5

Tak...sám som sem túto knihu dal a sám aj píšem prvý komentár...dúfam, že nebude zároveň aj posledný, verím tomu, že sa pridajú aj iní...Knihu som dostal zdarma k novinám SME a hneď zvesela som sa do nej aj pustil..a nemal som s ňou veľa práce, prečítal som ju ľahko a rýchlo...po stránke literárnej to nie je síce žiadna veľká sláva, ale obsahovo je to dobré...prerod z obmedzeného násilného skinheda v normálneho, tolerantného človeka...poučné...V dnešnej dobe, keď sa to tu naokolo akosi podozrivo farbí do hneda, sú takéto knihy potrebné.

rasismus

Autorovy knížky