Romantici

Romantici https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80883/romantici-wdf-80883.jpg 4 8 2

Maximov, hlavní postava knihy se pokouší být spisovatelem. Neustále přemítá o této práci, o jejím smyslu, a kudy chodí, tam hledá důvody, proč se této práci věnovat.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Romantiki , 1957

BabaJaga11
15.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha plná vášně, lásky k životu, barvitých popisů přírody, kontrastů (černomořská versus moskevská atmosféra) a originálních přirovnání... ale také smutku a bolesti z nenadálých ztrát i plynutí života. Kniha z doby, kdy jste mohli jet vlakem z Oděsy do Moskvy a vnímali jste měnící jste jen měnící se přírodu... A pak přišla válka, ta první, a mladým i starým převrátila život naruby. S hlavním hrdinou se loučíme, když se dozví, že jedna ze dvou jeho osudových žen zemřela na tyfus – a tu druhou život zavál neznámo kam. Zda láska mladého Maximova k dívce Chatidže dojde naplnění, se již nedozvíme... Tentokrát mi otevřený konec nevadil, protože život sám je příběh s otevřeným koncem – a z této knihy tryská život na každé její stránce.

WEIL
27.06.2011 4 z 5

Autor psal knihu od roku 1916 - 1923. A to v Tagangor, v Moskvě, v Oděse.

Text se čte dobře, je zdánlivě jednoduchý, ale i zde platí, že v jednoduchosti je síla.