Román pro muže

Román pro muže https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68630/roman-pro-muze-68630.jpg 3 658 93

Tři sourozenci středního věku (televizní publicistka, novinář regionálního listu a soudce) a mladá striptérka na společném lyžařském výletě, který jen díky náhodě neskončí vraždou — to je zápletka nového románu Michala Viewegha. Rafinovaná kompozice, rychlý dějový spád, slovní a situační humor a v neposlední řadě i autorova schopnost empatie jsou už tradiční zárukou čtivosti jeho knih. Tentokrát je k přednostem Vieweghova psaní nutno přičíst i nekompromisní ráznost, s níž v románu otvírá dveře „třinácté komnaty“ mužského světa. Dobovou kulisu románu tvoří autentické výroky bývalých i současných českých politiků a nejvyšších státních činitelů, které z této fiktivní „pánské jízdy“ chtě nechtě dělají trpký příběh nás všech… Román pro muže je dvacátou knihou Michala Viewegha. Možná proto je nejen knihou o ženském zklamání ze světa řízeného přestárlými kluky, ale také bilancující, mnohdy až sebeironickou reflexí úspěšného spisovatelství. Michal Viewegh, Román pro muže, s filmovou obálkou.... celý text

m2056
13.03.2024 4 z 5

Knihu jsem četl ať teď i když znám film Kniha je o hodně lepší dobře se četlo jen co mě vadilo to bylo vždy kapitola do duše autora.

Milton
12.01.2024 4 z 5

Dobře se mi to četlo. Viděl jsem napřed film, a kniha byla lepší.
Škoda, že se autor nedokáže vykašlat na kritiky a pořád se do nich naváží. Myslím, že to nemá zapotřebí.

mila2411
07.11.2023 4 z 5

Mě se to líbilo. Má to nápad, švih, je to hodně k zamyšlení. Klasický, typický Viewegh.

SSTknihy
23.09.2023 2 z 5

Jako mnohé jiné Vieweghovy knihy, i takhle má zápletku, která vás naláká ke čtení, zajímavé hrdiny, děj rychle dosýpá, je to čtivé, vtipné a místy správně ironické. Jenomže pak z toho začne až příliš čouhat autorovo ego, neomylnost a sebestřednost, což bohužel stáhne celkový dojem dolů.
Filmové zpracování je, stejně jako u jiných Vieweghových adaptací, bezkonkurenčně lepší.

ellypusik
15.08.2023 2 z 5

Přečteno během 24 hodin. Čte se to dobře a občas se čtenář i pobaví nad hláškami, které byly často použity i pak ve filmu. Nicméně film se mi líbil více. Obvykle se to nestává, ale zde mi přišlo, že byl film propracovanější a v knize se naopak autor postavám tolik nevěnoval a celkový popis děje mi přišel dost povrchový. Je to zkrátka průměrné čtení, nezklame ani nepotěší. Nicméně autor určitě není špatný a ještě od něj něco zkusím.

Zuzanak4
09.07.2023 5 z 5

Mám pro tohoto autora slabost, i když je už pro mnohé vyčpelý. Myslím si, že stylisticky píše velmi dobře. Přestože jeho romány jaksi ustrnuly a nepřináší žádná nadčasová nebo alespoň současná témata, dají se číst jako oddychová literatura, která člověka neuráží odfláklým stylem. Román pro muže je zajímavá mozaika podivných mužských charakterů.

JancaMia
28.02.2023 2 z 5

Neodolala jsem a knihu koupila ve výprodeji za symbolické 4,-,
trefné čecháčctví jako účastníci zájezdu, výchova dívek v Čechách nebo báječná léta pod psa .

Hakate
28.08.2022 2 z 5

Viewegh je další z českých autorů, kteří mě nezaujali a v tomto případě radši sáhnu po filmu. Přečteno několik knih, ale žádná mě bohužel neoslovila.

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

No dobře.

Jančislava
23.02.2022 3 z 5

Knihu jsem našla v knihbudce a tak jsem se rozhodla ji zkusit. Je pravda, že se kniha čte rychle, je jednoduše napsaná. Bylo to takové pohodové čtení, které už není potřeba opakovat.

Vivetkav
04.08.2021

Pohodovka u které jsem se pobavila.. nic jsem ale neočekávala

AndulinaU
09.06.2021 2 z 5

Jako první jsem viděla film, takže jsem si představovala postavy z filmu. Štvaly mě tam části s Vieweghem, ty tam pro mě byly naprosto zbytečný a ani ty úvody u kapitol mě nějak nenadchly. Knížka průměrná, ale na zabavení cesty metrem to stačilo... Takový překombinovaný děj, ale díky Cirylovi, kterýho hrál Donutil, tak to bylo taky o trochu lepší, když jsem si ho představovala

jprst
14.01.2021 2 z 5

Další autorova kniha, která v jeho případě jen potvrzuje, že kvalitu své tvorby kvantitou nedožene - další dost podprůměrná záležitost.

Matthew_22
04.11.2020 4 z 5

Já mám tyhle pohodovky od Viewegha rád.

knihojed
17.10.2020 1 z 5

Pro mě jenom další důkaz toho, jak pan Viewegh klesá a klesá ...

Afilada
07.10.2020 3 z 5

Viewegh umí výborně psát, ale je to bohužel postupně slabší a slabší. Začínají mu chybět témata.

lencin
03.09.2020 3 z 5

Tři sourozenci středního věku se společně s mladou striptérkou ocitnou na společném lyžařském výletě, který jen náhodoz neskončí vraždou.
Kniha o ženském zklamání ze světa řízeného přestárlými kluky. Bilancující a sebeironické.
(2008)

Monika1717
24.06.2020 odpad!

To byla blbost. Nudná a zdlouhavá. O ničem.

Han-nah
14.06.2020 1 z 5

Ještě, že jsem viděla před čtením filmové zpracování a představila jsem si herce, jinak bych knihu ani nedočetla.

TajemnýSmrad
04.05.2020 2 z 5

Co na to říct... Bavil mě závěr, za něj dvě hvězdy, jinak jsem dlouho četl a dlouho četl a ono se nic nedělo a ono se nic nedělo...