Roger Krowiak

Roger Krowiak https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55660/roger-krowiak-55660.jpg 4 22 6

Pred rokmi prišiel Roger Krowiak na Slovensko prvýkrát. Prišiel tak, ako sa na špeciálneho agenta patrí - ticho a nenápadne. Zaregistrovali ho len čitatelia týždenníka Kultúrny život, na ktorého zadnej strane jeho príbeh pravidelne vychádzal. Od júna 1992 do augusta 1993 stihol vyjsť jeden román a séria poviedok. Potom Kultúrny život zanikol a Roger Krowiak Slovensko nadlho opustil. Dnes prichádza Roger Krowiak opäť. Kompletný a definitívny. V knižnom vydaní, obsahujúcom všetko, čo na tému „Roger Krowiak" vzniklo. Kolektívny román „Vlastnou zbraňou zblízka", poviedkový cyklus „50 príbehov Rogera Krowiaka", novelu „Ruské leto" a komiks, vychádzajúci v roku 1994 v denníku SME. S vyše 100 ilustráciami Danglára a zoznamom mŕtvol, zbraní a súloží. S komentármi autorov a doslovom špecialistu na literárne vraždy. Roger Krowiak sa na vás teší. Dávajte si naňho pozor. Ilustroval: Jozef Danglár Gertli... celý text

Literatura slovenská

Vydáno: , KK Bagala (Koloman Kertész Bagala)

Roger Krowiak , 2002

eviku19
eviku19
07.03.2024 5 z 5

Skrytý slovenský klenot

Corso
Corso
05.11.2020 5 z 5

(Male ohliadnutie do minulosti) S touto knihou sa nebudete nudit. Roger Krowiak je projekt do ktoreho sa zapojilo X... tam hore kukni... spisovatelov. A Danglar je slovensky Kaja Saudek! Tam nie je o com pochybovat. Nema konkurenciu. Skoda ze projekt skoncil. Mohol kludne zit v sestakovych zositoch, v zbierkach poviedok,nuz...ale kazdy spisovatel ma svoje romany a nemal cas venovat sa Rogerovi. Dieta viacerych rodicov skoncilo tak, ze nan nakoniec kazdy hodil bobek. A tak sa takto kniha stala vzacnostou jak formou, tak obsahom. (Taky nas Muriel.) Inac ta obalka je naozaj v tych akoze strelach perforovana! Luxusny detail.

Marek.Sc
Marek.Sc
20.04.2020 5 z 5

Už samotné vyhotovenie tohto titulu je umelecký počin. Knihu som kupoval ešte v prvom vydaní, keď som čítal na ňu inú nestrannú recenziu. Už vtedy dostal tento skvost 5 z piatich. Zariskoval som a oplatilo sa. Zmes komiksu, slovenského Jamesa Bonda, úžasné ilustrácie od Danglára a životné múdrosti budúcich obetí. Aj po tých rokoch som si tento kolektívny román prečítal trikrát a vždy ma vtiahne do deja. Vždy som sa dobre bavil. Najviac sa mi páčila časť tejto knižky, novela - Ruské leto, ktorá čitateľa pobaví ruským absurdistanom. Komiks na záver je takisto výborný. Aj keď veľa ľudí o tejto knižke nevie, ja ju určite odporúčam. Neoľutujete.

encyklopedie
encyklopedie
26.07.2017 5 z 5

...k čemu bych tohle přirovnal? ...snad jen k románku, který tady není. Vycházel jen v Ahoj na sobotu 1971 a potom ucelený vyšel v Pozitivních novinách 2009. Je to dílko Jiřího Suchého - Elektrická puma.
Řek bych, že to moc čtenářů nezná... ale vězte /a mnozí to neví/, že otec slavného agenta 007 byl Čech a jmenoval se František. Kdo dnes ví, že na počátku našeho století se Jamesův otec proslavil neméně velikými činy?
Roger Krowiak je asi ta největší stoprocentní blbost jakou jsem četl. Tahle kniha nejde přehlédnout. Celou dobu při čtení se pohybujeme v nadsázce a perfektní parodie.
Roger řeší "velké špionážní případy" kdesi na Balkáně /jenže to jsou Čechy a hlavní město je Bratislava/....a to není žádná novinka. Známý americký kreslíř Mike Mignola v jednom komiksu postavil Karlštejn v Transylvánii.
A jestliže doposud známe jen 33 případů Zemana, tak tady je plných 50 příběhů Rogera Krowiaka.
Tohle není žádné zavratné čtení , kromě doprovodného komiksu, což je tedy paráda.
Na knize a jejiho pokračování se podílelo několik spisovatelů, knihu výtečně obrázky doplnil Danglár, vlastním jménem Jozef Gertli......
Protože tohle je oddech ze všech oddechů nejodechovatější....není jiné volby 100%

MayB2
MayB2
18.08.2016 4 z 5

Při četbě kolektivního románu jsem se naladila na vlnu parodie, která mi pak u některých povídek dost chyběla; novela Ruské léto nebyla tak bláznivá, ale držela díky jednomu autorovi víc pohromadě. Danglárův komiks a ilustrace vše bezvadně doplnily. Moje škoda, že mi asi unikají některé souvislosti a odkazy na dění na Slovensku.

Komnenos
Komnenos
19.09.2012 5 z 5

Rogerom Krowiakom dostalo Slovensko hrdinu rovnocenného hrdinovi typu Jamesa Bonda. Kniha Roger Krowiak ponúka čitateľovi všetko čo na túto tému vzniklo - kolektívny román, poviedky, novelu a komiks. Podľa mňa najlepšou bola novela Ruské leto Dušana Taragela. Kolektívny román a poviedky majú kolísavú kvalitu, keďže sa na ich tvorbe podieľalo viac autorov. Ani jeden z nich však svoju časť práce neodviedol podpriemerne a tak som bol s celkovým výsledkom pomerne spokojný. Komiks je čerešničkou na torte tomuto ojedinelému slovenskému počinu. O Danglárových ilustráciách je zbytočné hovoriť, o genialite svojho tvorcu hovoria sami za seba.