Umři znovu

Umři znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265741/mid_umri-znovu-dK2-265741.jpg 4 371 100

Rizzoliová a Islesová už viděly ledaco. Ale mrtvola, která vypadá jako po zuřivém napadení divokou šelmou? Navíc když je zřejmé, že vraždu má na svědomí jiná lidská bytost? Leon Gott byl proslulý vycpávač zvěře. Teď se však sám stal něčím úlovkem. Probudil snad Leon predátora mnohem nebezpečnějšího, než byli ti, jejichž trofeje mu visí na stěnách? Doktorka Islesová tuší, že tato vražda není ojedinělá a že souvisí se staršími případy. Jen o tom musí přesvědčit své kolegy. A najít důkaz. Pátrání ji s detektivem Rizzoliovou zavede do Botswany, kde měl před sedmi lety za děsivých okolností zemřít Gottův syn. Začíná to vypadat, že dravec, který řádil tehdy v Africe, změnil teritorium. Bude třeba vylákat ho ze skrýše, nastražit past – a použít živou návnadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Die Again , 2014

rumund
06.03.2024 5 z 5

Tak tahle kniha byla dost dost dobrá. A přitom to je už 11tý díl série o Jane a Mauře. Kde jste byli schované tak dlouho holky? Fakt jsem si tuto knihu od Tess Gerritsenové moc užil a moc doufám, že se mi podaří dost i k některým další. Po dlouhé době musím dát 5hvězd a zaslouženě.

Marcik7
31.01.2024 4 z 5

Tento výlet do africké buše byl rozhodně zajímavý a napínavý , srovnání americké civilizace s divočinou a další bestie v lidském těle . U těch zvířecích člověk alespoň ví co může čekat.

Satyrka
08.11.2023 5 z 5

Opět skvělý díl plný napětí, zvratů a buše.
Velmi cením část odehrávající se v Botswaně, ta mě hodně bavila a děsila zároveň. Vraha jsem myslela, že znám skoro od začátku, ale opět vůbec. Znovu to bylo překvapení.
Jen mám pořád pár otázek, aby mi to úplně celé zapadlo. Ale já jsem v tomhle docela puntičkář...
- Ráda čtu i části ze života postav, hlavně tedy to, co se děje Angele Rizzoli, no a mám chuť zabíjet stejně jako Jane. A mám na to stejný názor jako Jane. Frank i Janiny bratři mě hrozně štvou. Určitě jsem zvědavá, jak toto bude pokračovat.
- Crowe v tomto dílu vys*rá ještě víc.
- A mám trochu jinou představu o přátelství než jaké panuje mezi Maurou a Jane, ale tak existuje více typů přátelství.
Spoilery:
- Že to, co se stalo Debbie nebyla náhoda mi bylo hned jasné. To zase jo.
- Johnyho jsem za celou dobu vůbec nepodezírala, ale kdo ano, bylo jasné, že závěr a odhalení vraha bude nějaká překvapivá pecka. Ovšem na druhou stranu - kdyby nebyla, tak je to taky překvapení....

Opět určitě tuto sérii doporučuji!

monte
07.03.2023 5 z 5

Úžasně napínavé od začátku do konce.

berila
04.03.2023 4 z 5

Autorku mám moc ráda, že série už mám téměř vše přečteno a čeká mě zatím poslední díl. Určitě všem doporučím.

krejcovka76
01.03.2022 5 z 5

Po dlouhé době návrat k mé oblíbené dvojici - Jane a Mauře. Příběh od začátku graduje na všech stránkách. Čtenář je úplně pohlcen Afrikou, jejím prostředím, dokonale si představuje pachy, vůně. Pomalu a jistě se kousek po kousku skládající dva zdánlivě nesouvisející příběhy v jeden šokující. Za zmínku stojí i skvěle popsané pocity Jane versus Chirurg, kdy se nám starý známý příběh opět nepříjemně připomíná. Děkuji autorce za skvělý počin a rozhodně doporučuji.

kolacky
27.08.2021 4 z 5

Pěkně podané, ta Afrika, člověk tam úplně byl... Tess umí nacházet lokality, jaké by jednoho ani nenapadly, a to je moc dobře.

vera4669
18.08.2021 5 z 5

Tohle byla zase paráda :)) od začátku až do konce napínavé, chvilkama nechutné (zajímavé, že vraždy lidí a popisy jsou pro mě ok, ale stahování a vraždy zvířat jsem nějak dobře nesnášela :D)
Konec jsem sice odhadla, ale napětí to nijak neubralo. Tess mě opět potěšila

judith141
08.05.2021 5 z 5

Další díl mám za sebou a opět musím pochválit! Moc se mi líbilo prolínání děje Boston a Botswana, to napětí, co v každém bude dál...

kob
10.12.2020 5 z 5

Drsné, zajímavé, napínavé... další skvělá kniha od mé oblíbené autorky.

Pavlína2019
16.07.2020 3 z 5

Opět se mi kniha moc líbila. Do poslední chvíle jsem netušila, jak vše bylo. Téma africké buše bylo velmi zajímavé. Doporučuji!

MarianP
07.04.2020 3 z 5

Kniha ma príliš nezaujala, záver bol dobrý, celkom napínavý, odhalenie vraha bolo nečakané, ale prvých 80 % knihy, najmä tie pasáže v Botswane ma nejak nechytili. Chýbalo tomu to pravé orechové detektívne...

Barakoudel
22.03.2020 5 z 5

V tomto případě jsem nemohla zavřít oka, dokud jsem nepřečetla poslední stránku. Příběh zasazený do Afriky mě pohltil zcela a nekompromisně. Dost možná si ji přečtu znovu.

banejo
03.01.2020 5 z 5

Bezva knížka

Hugomil
03.01.2020 5 z 5

Opět perfektní...

Szekynka
31.12.2019 2 z 5

Tato ne, autorka si docela libovala v potocích krve. Nešlo mi se do knihy začíst a styl psaní mi hodně připomínal Nesba. V téhle autorce už pokračovat nebudu, protože to byla jedna z mála knih kterou jsem ani nedočetla.

ddkk
16.12.2019 5 z 5

Další výtečné pokračování série. Podle mne jedno z nejlepších. Děj se tentokrát odehrává ve dvou časových liniích v Bostonu a Botswaně, kde řádí nebezpečný predátor - člověk nebo zvíře? Autorka opět dodala přidanou hodnotu - informace o životě nejnebezpečnějších kočkovitých šelem i o tom, jak to také může chodit v buši...
Doporučuji, je to skvělé čtení, a dávám plný počet.

moudivlacek
02.11.2019 4 z 5

Skvělá detektivka, kde je kladen hlavně důraz na intuici detektiva Jane a i patoložky Maury. A je tedy na nich, aby svou skvělou intuici nahradily důkazy, což není tak jednoduché, jak by člověk chtěl.
Proti nim stojí nejen bestie vrah, ale vystrašená přeživší oběť z minulosti, rozdílné názory kolegy Jane detektiva Crowe, ale i naoko rozdílné motivy a způsoby vražd monstra.
Těším se na další díl.

Arwen777
14.09.2019 4 z 5

Po Závějích jsem šla na jisto a namátkou vybrala další knihu Tess Gerritsenové. Ačkoliv jsem se tentokrát ze začátku trochu hůře začítala, od půlky už tam byla ta správná dávka napětí a příběh mě držel u čtení. Závěr byl překvapivý a hodně smutný. Zkrátka detektivka jak má být. Jen také doporučuji číst sérii popořádku, protože v této knize je hodně odkazů a prozrazení z předchozích dílů.

Jančislava
27.08.2019 5 z 5

Po delší pauze jsem se opět dostala v knihovně ke své oblíbené spisovatelce a musím říct, že to byl nářez. Výborný díl, ani chvilku jsem se nenudila, krásně popsaný děj v buši i v Bostonu. Jen konec byl takový smutný a musela jsem na to ještě myslet celý den. Sice jsem celkem rychle odhadla vraha, ale jeho pohnutky ne. Kniha se mi moc líbila a mohu ji rozhodně doporučit dál. A na mě čekají ještě dva neprectene díly.

thrillery jižní Afrika Botswana

Tess Gerritsen