Řízkaři

Řízkaři https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2780/mid_rizkari-Zgg-2780.jpg 2 281 37

Novinářka Karla série

Povídky, spojené postavou novinářky Karly, mladé dívky s image úspěšnosti. Knížka plná otevřených příběhů o blízkých lidech, o přátelství, opravdových vztazích, o hodnotách.

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Motto

MagdaFish
MagdaFish
27.03.2023 4 z 5

Tahle knížka se mi dostala do ruky asi tak po pětadvaceti letech a jen proto, že jsem přeorganizovávala knihovnu. Tak jsem si ji po těch pětadvaceti letech znovu přečetla.
Božínku! Nostalgie na entou. To je ale roztomilé! Dlouho jsem se tak nezasmála. :)

MatBla
MatBla
15.03.2023 1 z 5

Moje první setkání s Bárou Nesvadbovou, a tedy nic moc.
Nevím, jestli mám zkusit ještě něco jiného, nějak nemám chuť.

Loubooker
Loubooker
28.09.2022 odpad!

Nepovedená červená Knihovna ci co to je. Prvorepublikove červené knihovny jsou snad 100x kvalitnější...
Proč autorka raději nedělá něco jiného, vždyť neumí psát?

Zelený.úval
Zelený.úval
09.02.2022 odpad!

Za mě trochu zbytečná kniha. Ani moc nevím, co si mám o ní myslet.

Aranel15
Aranel15
05.12.2021 odpad!

Kniha je jako zápisek z deníčku jedné nedospělé hloupé ženské

Afilada
Afilada
04.11.2020 2 z 5

Nesvadbová se teprve učí psát, nedokáže popsat atmosféru, prostředí, náladu, jde přímo na podstatu sdělení. Ale bohužel je to těkavé a možná i (bezdůvodně) lehce exhibicionistické.
Třeba budou její příští knížky lepší.

MilaSliacka
MilaSliacka
14.09.2020

Nedá mi to a musím reagovat na komentář od Vivienca. Vaše analogie s jídlem platí v případě, že víte dopředu, že určité jídlo nemáte ráda. Objednávat si ho znovu a znovu by byl masochismus. Jestli ale patříte k těm, kdo je zvědav na nové kuchaře na české kulinářské scéně, čekáte výživné jídlo a dostanete místo něho nedochucený (případně přeslazený/přesolený) popcorn, máte právo nebýt spokojená.

martineden
martineden
20.06.2020 odpad!

Bohužel toto je teda úlet, paní Nesvadbová je všechno, jen ne spisovatelka.

jprst
jprst
20.06.2020 odpad!

Názorný příklad, co všechno se dá nazvat literární tvorbou a dokonce i knižně vydat. Ale proč ne? Stačí šikovná propagace a čtenářů se najde dost. Jen se obávám, že většinu z nich po dočtení napadne myšlenka: Již nikdy více.

Radka1911
Radka1911
05.03.2020 2 z 5

Jako žena je mi autorka velice sympatická, ale po přečtení jejích dvou knih jsem absolutně přesvědčená, že její tvorba není nic pro mne.

JaTa
JaTa
11.02.2020 odpad!

Dvakrát s odstupem několika roků jsem si knihu donesla domů a dvakrát jsem se pokoušela začíst. Nedalo se!

abcd191
abcd191
05.01.2020 odpad!

Když mi bylo 13, připadala mi ta kniha ok. Teď mi připadá jako odpad. Nedá se to číst.

Vivienca
Vivienca
15.10.2019 4 z 5

Nechápu ty rádoby-intelektuální komentáře. Prostě Nesvadbová má svůj styl, píše pro určitou skupinu čtenářů a pokud někomu tento styl nesedí, nechápu, proč se do knížky "nanutí" v rámci jakési čtenářské výzvy a následně ji pomlouvá. Asi jako dát si v restauraci své neoblíbené jídlo a pak říct, že kuchař je špatný. On špatný není, jen jste si neměli dávat, co nemáte rádi.

kob
kob
21.06.2018 3 z 5

Na rozdíl od ostatních si nemyslím, že by byla tak špatná. Taky bych tipovala, že je více autobiografická, než by autorka připustila - asi mi trochu připomněla vlastní divoké mládí ;-)

Apoška
Apoška
21.10.2017 1 z 5

Zajímavé myšlenky. Ale přišlo mi, ze to nebyl moc souvislý příběh.

kara
kara
18.01.2017 odpad!

Při nejlepší vůli nešlo dočíst.

necky
necky
04.05.2016 4 z 5

Asi na rozdíl od většiny, mne se knížka líbila hrozně moc. Velmi čtivá, rychlý spád, skvěle napsané, žádná zbytečná omáčka kolem. Určitě se brzo vrhnu na další knížku od stejné spisovatelky.

Hrefna
Hrefna
26.11.2015 1 z 5

Přečetla jsem ji v rámci Čtenářské výzvy v kategorii špatně hodnocená kniha a takto nezklamala, jinak po všech dalších stránkách ano. Možná ještě oceňuji, že je to kniha krátká.

Etelea
Etelea
08.09.2015 odpad!

Asi úplně mimo můj šálek čaje. Bohužel, má očekávání kniha ani v nejmenším nenaplnila.

radus
radus
23.06.2015 3 z 5

Povídky, které rychle přečtete a rychle zapomenete - prostě takové nenáročné oddechové čtení hodící se do čekárny u lékaře nebo v létě k vodě.