Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Řeky Londýna

Jedna z nejúspěšnějších městských fantasy uplynulého desetiletí vás zavede do Londýna, ve kterém u policie slouží čarodějové a po ulicích se prohánějí zlovolní duchové či božstva na válečné stezce. Jmenuji se Peter Grant. Ještě nedávno jsem byl obyčejný četnický zelenáč v řadách londýnské Metropolitní policie. Jedné noci js...celý text

Jmenuji se Peter Grant. Ještě nedávno jsem byl obyčejný četnický zelenáč v řadách londýnské Metropolitní policie. Jedné noci jsem se ale při vyšetřování jisté vraždy pokusil získat svědeckou výpověď od muže, který byl sice mrtvý, ale jinak znepokojivě výřečný, což mi zajistilo pozornost vrchního inspektora Nightingalea, posledního čaroděje Anglie. A právě tehdy začal můj příběh. Nyní jsem policejní detektiv a čarodějův učeň, první učedník za padesát let, a můj svět už není zdaleka tak jednoduchý, jak býval. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/25_/258789/reky-londyna-Fx0-258789.jpg 3.4243

Peter Grant (1.)

Rivers of London

Romány, Sci-fi a fantasy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2011 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
TiredLikeDogdnesHodnocení knihy 2 z 5

Kniha mi nesedla - nedokázala jsem se do ní začíst.
S obavami jsem ji půjčila kolegyni, která si ji nemohla vynachválit :)

Finskej17.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Sérii příběhů o konstáblovi Grantovi musím od začátku první knihy považovat za výbornou, snad i fajnšmekrovskou záležitost. (A povinné čtení pro všechny fanoušky Harryho Dresdena a vice versa: hltači Granta měli by zhltnout i Dresdena :-) Áronovič píše noblesním stylem a umí zacházet s decentním anglickým humorem. Nápady na rovině městské fantasy sféry a jejích fenoménů jsou zábavné a osobité. Tempo se přiměřeně rozvíjí a nestaví, díky bohu, na "senzačních bombastických efektech a zvratech". Zkrátka je to čtení zábavné a chytré a příznivci akční jízdy se, pochopitelně, moc nepobaví. Zrovna tak ne příznivci knih jednoduchých, v nichž tajemství jsou čtenáři servírována s titulky. P.S. Taky nemůžu pochopit, jako tohle někdo může srovnávat s HP – narozdíl od HP se v případě Granta jedná o poměrně kvalitní literaturu. (Technická: čteno v původním znění.)

Barbája09.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Moc jsem se na tohle knížku těšila po přečtení popisu, ale nakonec nic moc... Sem tam jsem se docela nudila, než se konečně začalo něco dít.
Zkusím i druhý díl, tak snad bude o něco lepší. ;)

Marla30.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jejda, to je legračně ujetá kniha! Koupila jsem si ji jen tak, v rámci toho, že si člověk má v pravidelných intervalech dělat radost a opravdu jsem si touto koupí radost udělala. Už dlouho jsem se tak nezasmála, četlo se to velice lehce, přeložené je to velice dobře/hurá, žádné hrubky a nelogičnosti!/ a vůbec - už se těším na druhý díl. Jen si tak říkám, že až zase pojedu do Londýna, že se budu rozhlížet, jestli někde nezahlédnu mámu Temži nebo někoho z její rodiny.....:)))

Tjou-Tjou26.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knihu jsem si koupila uplne na slepo a bez ocekavani a cetla jsem ji v anglictine. Nevim, jak vydareny je preklad, ale myslim si, ze se v nem muze spousta zajimavych veci ztratit. Kniha je ctiva, vtipna a libilo se mi i jeji pojeti magie, ktere se lisi od knizek, ktere jsem dosud cetla. Rozhodne jsem se v deji neztracela, ani mi neprislo, ze by tam bylo neco sloziteho, a podle me je to prijemna knizka na dovolenou. Je to zajimava kombinace detektivky a fantasy, ktera me mile prekvapila a rozhodne si poridim i dalsi dil.

alisie25.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Kniha mi byla doporučena s velkým nadšením, k tomu se však nemohu připojit, nejsem si jistá, zda k nezaujetí přispěla forma čtení - na telefonu nebo jen čím dál spletitějšší děj, kde mi neuvěřitelně vadily termíny táta a máme Temže, souvislost mezi dějovými liniemi bych také ocenila více průhledou.

Galadwen24.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Začátek skvělý, ale ve střední části mi připadalo, že se příběh nějak zpomaluje a znepřehledňuje. Hodně narážek (někdy pro mne málo průhledných) na britskou kulturu, a autora rozhodně nemůže někdo nařknout, že je nedostatečně multikulturní (bílých Britů se tam moc nenajde) - toto není kritika, jenom se mi tím připomněl jeden komentář na FB týkající se nedostatečné rasově nábožensko gendrové rozvrstvenosti Harryho Pottera, s nímž se tento román srovnává.
Není to špatné, ale ani žádný zázrak.

Jeanie22.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Od téhle knížky jsem vůbec nic nečekala, půjčila jsem si jí ze zvědavosti v knihovně. Příběh je napínavý, sem tam vtipný, ale zase vyloženě nenadchne. I tak jsem si čtení užila.

cathyblack21.06.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Mala zmena smeru meho literarniho zajmu, mam rada fantasy a thrilery. Tohle v lehce komedialnim smeru spojilo obe kategorie v zajimavou, dobre ctouci knihu.

Týnka3118.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha je parádní, moc se mi líbila, kombinace surového reálného světa se světem nadpřirozena :)

ajla518.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

U knihy jsem se zasmála, přitom byla napínavá a dozvěděla jsem se spoustu věcí o Londýně a jeho historii. Už se těším na Měsíc nad Soho.

Tesset18.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tak tahle knížka mi neskutečně sedla. Čtivé, vtipné, originální. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl.

JHarley18.06.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Kniha byla čtivá a poněkud zvláštní. Jsem toho názoru , že dobral kniha by mela vyvolat nějaké pocity. A během toho co jsem četla jsem necítila nic. Příběh to byl hezký a přitom nemastný neslaný.

Miška.Miška15.06.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Knihu jsem nedočetla a asi nikdy nedočtu. Na knihu jsem se hodně těšila ale přišlo velké zklamání. Pro mě nejhorší kniha tohoto roku. Příběh mě vůbec nebavil a nezaujal, opravdu nerozumím jak tohle může někdo srovnávat s Harry Potterem.

salamandrina13.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

super oddechovka, už se těším na druhý díl

stdriverlc11.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Skvělá kniha a chytlavá dvojka začínajících vyšetřovatelů, co čtenáře baví, napínají a lehce provádí napříč příběhem. Těším se na Soho. Jednoduše tenhle rozjetý vlak nelze zastavit.

Makropulos09.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Moderní Londýn, moderní mladý strážník, který se chce stát dobrým detektivem a sílící moc magie, duchové a božstva řeky Temže. To je kombinace, na níž Aaronovitch staví svůj příběh. Z mladého konstábla se stává „čarodějův učeň“, který se těžce potýká se základy kouzlení a latinou a přitom řeší se svým „mistrem“ záhadné vraždy a urovnává spor mezi Otcem Temže a Mámou Temže. Nápad s personifikací Temže a jejích přítoků je skvělý, velmi zajímavá je etnická příslušnost jednotlivých bohů a bohyň i jejich rozdělení na dvě části – nepřílivová oblast – Otec Temže a jeho synové a přílivová oblast – Matka Temže a její dcery. Také mě zaujal vliv magie na moderní technologie i popis jejího vlivu na mozek člověka.
Vypravěčem je hlavní hrdina, který hovoří inteligentním, zdvořilým jazykem a příběh má tu správnou porci anglického humoru, Ironie, akce, romantiky, napětí až hororu, vědy a magie i skvělého popisu Londýna.
Nemohu dát 5 hvězd, protože už čtu další část a ta je podle mě ještě lepší.

BojácnéKuře07.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Někdy mne kniha bavila, někdy zase ne. Rozhodně to není jedna z těch, u kterých bych strávila půl dne. Celkově mi ten děj přišel zajímavý, napínavý, ale někdy to bylo už přeplácané. Co se týče postav, má nejoblíbenější je jedině Beverley. :D

Zrzavá_Tereza04.06.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Nedočetla jsem těsně - před koncem...Tak strašně jsem se těšila! Fantasy v Londýně - tak lákavé téma!
Ale bohužel - dost často jsem se přistihla, jak mi myšlenky utíkají od knihy úplně jinam, takže jsem postupně zapomínala kdo je kdo a o co vlastně jde. Už jsem se nedokázala donutit to dočíst.
Ale v žádném případě tím knihu nezavrhuju - věřím, že se u někoho stane oblíbenou, jen ne u mě.

Šárka_D01.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Knížka nebyla špatná, autor používá svěží čtivý jazyk, někdy mi ovšem nebylo zcela jasné jednání hlavní postavy či jak přišla na určité vyšetřovací závěry. Městská mytologie řek, upírů a dalších postaviček ale velmi zajímavá, na další díl se těším :)

Mantichora22.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Stylem mi kniha hodně připomínala Neila Gaimana, jako kdyby někdo smíchal Nikdykde a Americké bohy.. Nebylo to špatné, ale čekala jsem trochu víc.

MikeDV321.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Z této knihy mám velmi rozporuplné pocity. Některé pasáže v knize byly skvělé a měl jsem chuť si je opsat, ale některé mi připadali až moc zdlouhavé a nudné.

Nevím jestli je na mě něco špatně, ale hodně jsem ztrácel v ději a nevěděl o co vlastně jde.
Druhý díl si ze zvědavosti určitě přečtu, ale teď potřebuji pauzu od Petera Granta.

Tilikum16.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Slibný začátek, po kterém se stále častěji objevuje nuda. některé věty a odstavce jsou téměř skvostné, ale jako celek to moc nefunguje, v závěru mě úplně přestalo zajímat, jak to dopadne. Hlavní hrdina - otravný trouba - tyky nijak neprospívá.

Foxie8910.05.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Vážně jsem se snažila ji dočíst, ale prostě to nešlo. Odkládala jsem to tak dlouho, až když jsem se k tomu zase donutila, už jsem se v tom ději ztratila. Myšlenka skvělá, ale občas nuda.

ikshorm02.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha, která více než hloubkou zápletky boduje krásou jazyka. Když autor začne nudit (což se stává, v tom mají zdejší kritici pravdu) přijde odstavec, který si budete chtít opsat a vyprávět jako anekdotu.

aruba22.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Vtipná a poutavá kniha, ale spíše než staršího Harryho Pottera mi připomíná mladšího Harryho Dresdena z knižní série od Jima Butchera.

terkabed21.04.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Jedna z mala knih, kterou jsem nedočetla a nevím, jestli jí vůbec chci číst. Na mě docela nudné.

Vé-Vé18.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Bavilo mě to kvůli historii Londýna, s HP to moc společného nemá a ten popisek bych z obálky nemilosrdně odstranila

Denninka17.04.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Asi jsem se nechala zlákat popiskem na obálce knížky, kde je zmíněn Harry Potter. Při čtení knížky jsem se musla přemlouvat, abych to dočetla. Děj mě vůbec nezaujal a místy jsem se úplně ztrácela, kdo je kdo a kde se děj odehrává. Další díly možná časem, jen ze zvědavosti.

miSSSh14.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Jednim slovem -》 Průměrné.

Autor a jeho další knihy:

B. Aaronovitch

Ben Aaronovitch