Vnitřní oko

Vnitřní oko https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2794/bmid_reka-bohu-iv-vnitrni-oko-4VF-2794.jpg 4 552 67

Řeka bohů / Rieka bohov série

Egypt je zasažen sérií katastrofálních pohrom, které ochromí království. Pak přichází nejděsivější rána vyschne životodárná řeka Nil, která svými záplavami zajišťuje úrodnou půdu a tím i obživu všemu obyvatelstvu. Ve vzdálených hlubinách Afriky, kde řeka pramení, se děje něco hrozného. Královský dvůr je zoufalý. Královna Mintaka podléhá svodům kazatele falešné bohyně Eos, který jí slibuje, že oživí její dvě zesnulé děti. Faraon Nefer vysílá Taitu aby odhalil příčinu zkázy. Na dlouhé a nebezpečné pouti se Taitovi zjevuje dávno mrtvá královna Lostris a moudrý Taita se nechá vést jejími radami, ale přesto, netuší, jak strašlivý nepřítel ve vzdálených a zcela neprozkoumaných hlubinách černého kontinentu strojí další léčku.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Historické romány

Vydáno: , Alpress

The Quest , 2007

Gracinka
20.01.2024 4 z 5

Prvních 120 stran bylo zbytečně moc ezoterických, ale jinak mě příběh uchvátil.

Havrnka
27.12.2023 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. Plná fantazie, tajemství a napětí. Brzy se pustím do dalšího pokračování.

HollyUndead
17.09.2023 4 z 5

Tam, kde skončil Čaroděj, tam začínalo Vnitřní oko. Fantasy rovina historického románu se rozjela ještě daleko víc. Opět se mi ta kniha moc dobře četla, byla napínavá, čtivá, popis výpravy a napětí, které se skrývalo ve všech částech knihy, mě drželo v ději a knihu jsem přečetl s chutí velice rychle. Tahle série, i když se z ní postupně stala dost neuvěřitelná četba, mě prostě baví. Nicméně v knize Vnitřní oko, jak již psala Mája777, bylo několik rozporů s prvním dílem. Taitu jsem si za ty čtyři knihy moc oblíbil, ale Vnitřní oko jakoby popíralo druhého hrdinu první knihy: Tana. Jakoby vůbec neexistoval, což mi nepřijde moc fér. Proto jsem byl na konci nucen strhnout jednu hvězdu.

Mája777
19.05.2023 4 z 5

Taito, Taito, nebo pane Wilbure, co to bylo? Přiznám se, že před lety jsem tuto knihu přečetla s nadšením. Dnes už jsem trochu kritičtější. Nejenom že se z eunucha Taity stává téměř alfa samec, ale narazila jsem i na rozpory mezi prvním dílem a tímto.
Teď je přede mnou poslední díl této série, tak uvidíme.
(19. 5. 23 - 12 947 - 35)

manka71
16.12.2022 3 z 5

První dva díly byly super, třetí mírně zklamání, do čtverky jsem se už nechtěla pouštět, ale jeden známý mne přesvědčil, bohužel nesdílím s ním jeho nadšení. Souhlasím s jinými čtenáři, že erotika a proměna v supermana mě v této knize nenadchla.

Rihatama
15.11.2022 3 z 5

Wilbur Smith se překonává, své fantazii popustil uzdu na maximum. To by jednoho nenapadlo, jakou zbraní, tou "nejmocnější" zbraní, tentokrát geneticko-magickým zásahem vybavil dlouhověkého, moudrého mága a eunucha Taita, aby porazil čarodějnici Eos... a jak si vychutná dlouhé, pikantní popisy jejich "souboje". Nelze říct, že mě o pokračování egyptské ságy o to více bavilo, spíš naopak. Ohromila mě však Wilburova taktika, jak si zajistit zájem o další pokračování své série o božské řece. Ne, že by to moc fungovalo, jako dokládají komentáře. Musím ale přiznat, že Smith je zručný a velevýmluvný vypravěč, příběh, v němž se vrací tak trochu na počátek doby královny Lostris, mě bavil (až na některé zvolené prostředky), a navíc mága Taitu, z něhož Wilbur v této části stvořil takřka neporazitelného duchovního i fyzického supermana, jsem si oblíbila už dávno.

burilltomas
07.07.2022 3 z 5

Méně chytlavé než předešlé díly, ale super:)

vera2890
28.01.2021 2 z 5

Tento díl mě zklamal..

evvva
20.10.2020 2 z 5

Myslím, že je nejvyšší čas Taitu opustit, možná jsem to měla udělat už před tímto dílem, možná už před trojkou...pohádky mám ráda...i když v pohádkách Bajajovi nový penis nenaroste. Takže až si budu chtít přečíst líčení všech možných údů, poloh a erotických představ, přece jen sáhnu po trochu jiném žánru. Nicméně, prokousala jsem se až na konec a ve finále, se zavřenýma očima....budiž.

Merry001
22.08.2020 1 z 5

Dlouho jsem přemýšlel, jak tuto knihu ohodnotit. Dvě hvězdy dávám za dynamicnost příběhu a barvité popisky. Musím ale přiznat, ze jsem ji přečetl jen s premahanim.
Je tam zase nesoulad s prvním dílem, autor zasadil mytickeho Taitu do Egypta. Když si budu chtít přečíst nějakou fantasy, sahnu však po Sapkowskeho Zaklínači nebo Tolkienovi a jeho Panu prstenu.
Lascivni popisováni erotických scén zase může připomínat Padesát odstínu. Autor se nezastaví ani před popisovanim zabíjení mimin. Happy end je vysloveně sladký. Až neskutecne, stejně jako kniha. Autor dle me neměl nápad, jak díl uchopit a zkoušel vše nevšední. Bohužel od nej a jeho knihy se to neočekává.

Atlantis
16.07.2020 3 z 5

A tady se pro mne série Řeka bohů nadobro rozpadla. Zmizelo to kouzlo, které nás táhlo do prostředí starého Egypta. Pryč je inteligentní a pohotový Taita, který ale má svoje handicapy, jak duševní, tak fyzické. Tady je z něj mocný mág, který jako starosvětský Superman zachrání celý svět. A dokonce i toho pindíka už zase má. Průměrné hodnotím jen proto, že celá kniha má takový temnější podtext a to se mi líbilo. Jinak podivné rozmělnění série.

666Jitka
30.04.2020 3 z 5

Kouzla a magie ... chybí mi zde ale to kouzlo, co měly hlavně první dva díly, ani třetí nebyl špatný, ale tento díl už mi nějak moc nesedl ...

vaclavv29
18.03.2020 odpad!

Wilbur se asi zbláznil. Taitovi naroste péro a ušuká čarodějnici... To asi není historický román. Spíš porno fantasy.

Egeris
02.12.2019 1 z 5

Přečetl jsem asi 80 stran a dál se to prostě nedá. Přijde mi to jako hrozná slátanina, která nedává vůbec smysl. Už v minulém díle se kouzlilo až moc no a v tomto je to jedna velká šílenost. Jinak autor to má sám asi trochu popletené, vůbec mi nesedí věk postav, Nefer rozhodně nemůže být tak starý, jak ho popisuje. Nemá to hlavu ani patu.

Pavelpi
24.09.2019 4 z 5

Pokračování v kouzlech a magii,ale skončí to jako v pohádce.Přesto si myslím,že toho už bylo tak akorát.Kdyby se to natahovalo ještě dál,už by to nebylo ono.

rengers
04.09.2019 3 z 5

156 Letý mág Taita, proti čarodějnici Eos. Zažijete neuvěřitelná kouzla a magii, kde pravda vítězí a zlo je na čas poraženo.
Do poloviny knížky jsem se musel nutit, druhá půle je pohádková a kouzelná.
Žánr: Dobrodružné scifi, mysteriózní, válečná pohádka.

čef
04.08.2019 3 z 5

Autor popustil uzdu své fantazie ještě více než v předchozích dílech a to je pro mne spíše ta horší zpráva. Válečné, lovecké a soubojové scény jsou stále na výborné úrovni, tak alespoň něco. Jinak je to už zcela fantasy pohádka, kde už můžete potkat úplně vše. Mystické sexuální a jiné obrazy souboje Pravdy a Lži jsou sice mocně symbolické, ale jejich ulétnutost je také nekonečná. Přátelé fantasy zde mají festival, ostatní přestávají vbrzku po začátku číst.

Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Pěkná knížka, dobře se četla :-)

ufounek17
19.01.2019

Pět nezklamal mág Taita ????

ospalaa
12.10.2018 2 z 5

Pro mě jednoznačně nejslabší díl série. Tentokráte se mi příběh moc nelíbil a knihu jsem dočetla spíš z povinnosti. Toto mě opravdu neoslovilo, moc nadpřirozena, moc popisu brutální smrti, moc sexuálního boje, no prostě všeho moc, především moc mimo realitu.