Řeka bohů

Řeka bohů nádherně a barvitě popisuje strhující příběh ze starého Egypta. Z části je podložen skutečnými události i historicky doloženými postavami a z části geniálně vymyšlen. Koho zajímá starověký Egypt a hledá správnou knihu, Řeka bohů je ta pravá.

http://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199/reka-bohu-nhp-199.jpg 4.61165

Řeka bohů (1.)

River God (1993)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, OSNA

Blekí

Knihu jsem nečetla ani poprvé ani podruhé a rozhodně ne naposledy. Tahle kniha pro mě představuje tu nejvyšší možnou úroveň které kniha může dosáhnout. Kniha nikdy nenudí a přestože má přes 700 stran, čte se téměř sama. Je realistická, živá a postavy jsou tak mistrně zpracované, že si k nim snad nejde vytvořit osobní vztah.

Knihu bych nedoporučila jen těm, které láká tajemno a kouzlo starověkého Egypta, ale všem, kteří chtějí společně s šibalským otrokem Taitou prožít nádherný příběh plný dobrodružství. Před autorem opravdu smekám a velmi mu děkuji - tahle kniha pro mě znamená opravdu hodně.

harena

Takovýto vypravěčský talent snad získal W. Smith přímo od pradávných egyptských bohů. Dobrodružný příběh , který podle starých svitků převyprávěl do formy přístupné modernímu čtenáři, mě uchvátil a těšila jsem se, až knihu opět otevřu a ještě před spaním přemýšlela, jak to bude dál. Dobrodružství, boj s nepřítelem, intriky, přátelství, hrdinství, nevěra, veliká láska hlavních hrdinů a zároveň skvělá atmosféra a trocha historie ze starého Egypta. Po zásluze je na 73. místě s nejlepším ohodnocením. Doporučuji.

Ishir

úžasný román

Atanone

Nádhera! Dobrodružství,historie,fantazie i trochu tý lásky.
Knížkou jsem byla uchvácená několikrát-tedy abych byla přesnější,tak pokaždé,když jsem ji četla

misicenka

Krásná knížka :-)

Manyna

Ačkoliv kdekoho může knížka zastrašit svojí délkou, tak se nenechte mýlit, čtením proplujete tak rychle, jako voda v Nilu. Příběh je postaven na osudu tří hlavních postav - Lostris, Taity a Tanuse, kteří se všichni bezmezně milují a musí za svůj život čelit několika výzvám. Pro milovníky starého Egypta je tento historický román nutností.

Olous1

velice pěkná kniha,přečetla jsem jedním dechem.

Basetka

Přemýšlím nad tím, co mě vlastně tak nadchlo. Jestli autorův styl, provedení Egyptem či oddanost, inteligence a láska Taity. Za mě je to jedna z nejpěknějších knih, které jsem měla možnost přečíst.

paprika75

Super čtení, i když místy ne pro slabší povahy. Krásný příběh ... láska, magie, politika, intriky ... opravdu povedená záležitost. 5*

Metroušek

Jeden z nejlepších románů o starém Egyptě. Ostatní díly série sílu této knihy bohužel nemají.

BUBINA1971

Knížka se mi moc líbila, i když Sinuhet je stejně top. Doporučuji

dreamhex
28.12.2016

Hezký příběh ze starověkého Egypta. Knížku jsem kupoval naslepo a nakonec jsem nebyl vůbec zklamaný, ba naopak. Příběh rychle utíká a hlavní postavy si člověk rychle oblíbí. Jediné minus je, že konec jsem dočítal v noci, takže jsem se moc nevyspal. Knížka je určitě vhodná pro každého, kdo má rád historické romány.

delatrix
14.12.2016

Příběh určitě dobrý, ale kniha mi dala pořádně zabrat. Doporučuju všem kdo mají rádi romány a starý Egypt.

hana4834
07.12.2016

krásná kniha lepší jak film člověk se do toho začte ani neví jak

Archie
03.12.2016

Prvni desitky stran me - svym citem pro drama, popis nadherneho Egypta a Taituv pobyt u vezira Intefa - dostaly. Prostredek knihy mi pomerne zdlouhavym cestovanim a bitvami k srdci prilis neprirostl a ke knize jsem se vracel spise ze zvedavosti jak velkolepy pribeh skonci. Smithuv Egypt byl az prilis barvity a jeho spisovatelsky um natolik mistrny, ze jsem ustal i slabsi pasaze. Z postav navic vyzaruje jakasi nezkazena aura velkeho, romantickeho pribehu a jejich vzajemne pouto je dojemne. Poslednich 100 stran bylo ale naprosto kouzelnych a exoticka, omracujicim zpusobem popsana vyprava do srdce Afriky, spolu s rezonujicim zaverem a doslovem autora, nakonec z knihy uhnetla neco memu srdci velmi blizkeho. Na krasnou Lostris, bozskeho Tana a neurvaleho Kratase preci jen hned tak nezapomenu. Na lec krutou, zaroven vsak pohadkovou atmosferu starobile Afriky stejne tak.

karamelka33
22.11.2016

Krásná kniha ....

limruska
16.11.2016

U této knihy jsem přesvědčena, že kdo má aspoň trochu zájem o historické romány, nebude určitě zklamán. Tak poutavý příběh, ... no prostě krásné čtení. Samochvála smrdí, ale Taita je prostě vyjímka.

tomas3889
12.10.2016

Nejlepsi kniha, kterou jsem cetl. Strhujici pribeh, perfektni zpracovani. Jasnych 5 hvezd.

melien
02.10.2016

Úžasná kniha,četla se úplně sama, příběh mě naprosto pohltil.

crazyslunicko
13.09.2016

Naprosto úžasné čtení. Ze začátku jsem se do knihy nemohla úplně ponořit, ale po pár úvodních kapitolách to bylo naprosto famózní a kniha nabrala rychlost, akci, napětí. Taito vypráví o starém Egyptě a vy se tam ocitnete s ním. Za mě pět hvězd.

anisek989
31.08.2016

Super se čte, rychle to utíká, dobrá na oddech, skvělej popis historie i atmosfery v egyptě.. ale celkem moc předvídatelná (ostatně jako všechny ostatní knihy autora, alespon pro mne) a ten konec, no.. trochu slabota, čekala bych velkolepější zakončení.

PetiJelinkova
31.08.2016

Skvělá knížka :) Čte se jedním dechem!

maja128
12.08.2016

Přečetla jsem spoustu Smithových knih, krásně a poutavě dokáže navazovat děj po několik pokolení znepřátelených stran a rodů! Přečteno jedním dechem a o ostatní ztratíte zájem.

Venny345
08.08.2016

Tak, tohle bylo něco úžasného. Pro milovníky historie jako vyšité. :) Opravdu výborná kniha. Smekám před panem Smithem.

martin9072
28.07.2016

Prvních pár slov mě vyloženě posadilo na zadek... "Řeka ležela..." - a ze zadku jsem se už nezvedl až do konce knížky. Na začátku mi dost vadila ich forma vyprávění a špatně skrývaná samolibost hlavní postavy, ale jakmile jsem si zvykl, už jsem četl jedním dechem... výborně podaný děj, byť místy mírně nechutný. Autor skvěle podal atmosféru starověkého Egypta.

Mercatino
09.07.2016

Příběh je u konce. Toť melancholický den, protože mám pocit ve svém srdci, že jsem něco ztratil, opustil a zároveň získal. Teď už vím to vím. Tato kniha je důkazem, že lidé umí kouzlit.Prostě dokonalá jednohubka, doslova na jedno smlsnutí.

BLeeCraleek
26.05.2016

Taita jako staroegyptský Leonardo da Vinci. Bavily mě popisy věcí, kterými se zabýval (lékařství a technika, technologie…), které známe dnes a které on teprve objevoval. Příběh zdál se mi rozvláčný, nechyběla mu ale milostná zápletka, spoustu nástrah, hrátky osudu, akce, pro milovníky násilí, sexu a podobných věcí bylo vyžití v knize až až, pro milovníky romantiky se taky něco našlo… Víc než 700 stran tohoto „mého braku“ mě celkem bavilo, nemám ale odvahu číst další díly…

anna4858
25.05.2016

Jedna z nejkrásnější a nejlépe napsaných knih, co jsem kdy četla. Navíc jsem ji četla již 3x takže mohu doporučit. Milovníky starověkého Egypta jistě nezklame.

lábuska1
19.05.2016

Opravdu skvělé a poutavé čtení.Ten kdo miluje starověký Egypt jako já může být jen blažený.

astroweb
17.05.2016

Jedním slovem paráda, přiznávám, že jsem dlouho odolával si tento román přečíst, dokonce jsem to před časem zkusil a zase odložil, ale tentokrát jsem asi vystihl svůj příhodný čas na historický a dlouhý román. Líbilo dost a dost.

Kniha v žebříčku

72. nejlépe hodnocená kniha