Rebel

Rebel https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136097/rebel-136097.jpg 4 51 14

Teprve po rozvodu se kdysi nenápadná Linda cítila natolik sebevědomá, aby se vůbec poprvé po patnácti letech zúčastnila setkání se spolužáky. Mimo jiné tam narazila na charizmatického Kryštofa. Všechny spolužačky na něj tehdy houfně letěly, ovšem Lindu nikdy nepřitahoval a vlastně jím tak trochu pohrdala. Jak na srazu záhy zjistila, některé pocity se prostě nikdy nemění. Svými názory ji Kryštof brzy vytočil tak, že se s ním neváhala pořádně pohádat. Po pár dnech ale od něj dostala e-mail, který jí řádně zamotal hlavu...... celý text

ave55
28.04.2022 4 z 5

Psáno pěknou spisovnou češtinou, to mám ráda. I když... v tomto případě bych semtam brněnský hantec uvítala :-)

norrasun
26.11.2021 5 z 5

V kategorii "ženské čtení" prostě super. Příběh je nekomplikovaný, samozřejmě schematický (protagonisté se na začátku nemusí, aby po pár společných zážitcích k sobě postupně nacházeli cestu, končící hlubokým, trvalým, vřelým citem), vnitřní monology jsou stručné, věcné a humorné a dialogy to samé. Mám knížky paní Kubátové ráda, tato je má nejoblíbenější.

Aknel26
21.10.2021 4 z 5

Rebela řadím k vydařenějším knihám paní Kubátové. Jsem věru ráda, že ta "smlouva proti lásce", jak si ji dohodli Linda s Kryštofem v úvodu a Linda ji vytáhla v závěru knihy, byla díky podrobnému líčení teambuildingové akce odsunuta do pozadí. Zajímavý byl i popis vztahu se zapáleným komunistou.

klodnerovic
06.07.2021 4 z 5

Tak trochu retro a tak trochu variace na Pýchu a předsudek, ale jo - bavilo mě to. Před patnácti lety byl/a takový/á, takže takový/taková je pořád, jenže - ouha - není. Na ženskou je fakt dobrá (grafička), on je férový chlap. Team building na Vysočině a ... fůra důvodů, proč by to nešlo. A ta neotřelá přirovnání. Prima oddychovka :-).

Prey
06.12.2020 2 z 5

Červená knihovna ze současnosti, nenáročné čtení. Děj se táhne, ale na vypnutí hlavy - proč ne.

tess.de.veles
13.08.2020 2 z 5

Knížky od paní Táni můžu už jich mám pár za sebou, ale musím říct, že mi tahle připadá zatím nejslabší.... Nějak mi tam chyběla jiskra, dej se pro mě vlekl.... Linda mě dost taky štvala....Dávám dvě hvězdičky, že je to paní Kubátová...., ale snad si příští knížku uziju zase tak jak ty předešlé....

JancaMia
20.12.2018 5 z 5

Programátorka na srazu po 15 letech .. následuje e-mail od charismatického spolužáka a události se začnou slibně vyvíjet ..

Ana72154
28.09.2018 5 z 5

Toto je zatím moje čtvrtá kniha od této autorky. Stačila jsem si všimnout (nevím, jestli je to v každé autorčině knize), že se postavy nenávidí nebo se nemají rádi a ke konci knihy se dají dohromady.
Kniha je skvělá na rychlé a lehké čtení, kdy člověk nemusí zapojovat hlavu na přemýšlení a sem tam se i zakření. Určitě to není poslední moje kniha od této autorky.

cori
15.05.2018 3 z 5

Sraz spolužáků z VŠ po 15 letech a pověstná jiskra, která přeskočí mezi Lindou a Kryštofem na firemním teambuldingu.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Příjemné pohodové čtení. Toť vše. ☺

polly43
24.07.2014 4 z 5

Líbí se mi styl psaní této autorky.

sabca
16.08.2013 4 z 5

Zatím poslední knížka této autorky, kterou mají u nás v knihovně a kterou jsem přečetla. Když bych porovnávala s předešlými, tak mě tolik nezaujala.

bookcase
22.06.2013 3 z 5

Letní oddechovka, u které víte, že dopadne dobře :-)

kika 13
12.03.2013 4 z 5

To je krásný a pohodový román od začátku víte jak to dopadne,ale musíte honem číst až do konce.Pěkné čtení.Pohodové.