Purpurové stíny

Purpurové stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1599/purpurove-stiny-1599.jpg 4 89 12

Na zahraniční cestě se Alexander Brodka, známý fotoreportér, dozví, že jeho matka zemřela. Neprodleně se vrací domů, ale matka je již pochována. Hrobník ho však ujišťuje, že v hrobce je prázdná rakev. Od té chvíle se začnou dít podivné věci. Neznámý hlas v telefonu Brodku varuje. Jen náhodou unikne atentátu. Vězí za tím manžel jeho milenky Julietty, který se o něm dozvěděl? Nebo to všechno má něco společného s matčinou pozůstalostí? Při svém pátrání narazí Brodka na matčiny dopisy z mládí, v nichž se mluví o velké lásce. Zdá se, že nitky vedou k jeho otci, kterého nikdy nepoznal. Ale proč ho chce někdo za každou cenu umlčet? Brodka je obviněn z vraždy a dokonce se dostane do blázince. Jeho milenku Juliettu, která vede úspěšně uměleckou galerii, existenčně ohrozí skandál s falzifikáty obrazů. Zpočátku každý sám a posléze oba společně sledují stopu, která vede do Říma, k tajné organizaci za zdmi Vatikánu, ke kardinálům, zákeřným vrahům a nenápadnému hrobu na Santo Campo. Nápis na prostém náhrobku osvětlí Brodkovi skutečný rozsah spiknutí. Pochopí, že je ohrožen nejen jeho život, ale i život jeho milenky. Neboť Svatá mafie se nezastaví před ničím. Aby si udrželi moc, plánují muži v purpuru bezpříkladný zločin...... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Purpurschatten , 1999

madem
madem
10.10.2022 2 z 5

Myšlenka dobrá, ale kniha je podle mého špatně napsaná. Místy mi přijde nelogická, postavy se objevují a mizí. Občas je linka, která nemá konec.
Jsem z knihy velmi rozpačitá.

alabra
alabra
26.06.2022 4 z 5

Téma i prostředí knihy čtenářsky dobré, tak trochu od každého něco, odpočinková kniha, od které se moc neočekává, vadí mi jen nedotaženost některých linií- matka, ráčkující cizinec, taky citová rozháranost hrdinů, která neodpovídá předkládané lásce a porozumění.

malýčtenář
malýčtenář
06.03.2021 4 z 5

Až na pár nejasností, je knížka napínavá. Nechybí napětí, láska, neobvyklé prostředí a samozřejmě vraždy. Doporučuji, kdo má rád napětí, tajemno a dobré konce.

GYROTOURBILLON
GYROTOURBILLON
22.01.2021 5 z 5

Skvělá kniha od PV. Rád v knihách sleduji nejen hlavní linii příběhu , ale i prostředí. Autor umí vykreslit atmosféru , ať už samotného Vatikánu , tak měst, do kterých je děj zasazen. Krásy Sixtínské kaple jsou působivé a tajemné zákoutí tohoto kousku světa je určitým lákadlem k zajímavému počtení. A že občas něco skřípne , popř. někomu nesedne , je logické.
Já knihu doporučím, dám i 5 *.

DuncanIdaho
DuncanIdaho
24.05.2015 4 z 5

Dobrá kniha, záhada s trochou sexu. Jen škoda, že nebylo vysvětleno to, jaká žena měla představovat matku hrdiny, kterou viděl v kostele.

Rade
Rade
08.02.2015 3 z 5

Možné spoilery.
Souhlas s Peterem, zejména jsem stále očekávala, kdo z podezřelých nakonec bude ten ráčkující muž. Trochu mi vadil i zamotaný milostný příběh hlavních hrdinů s celkem dost nelogickými nevěrami, zdálo se mi to pro příběh jaksi nadbytečné.
Nakonec jsem ani nepochopila, proč se hlavní hrdina v dospělosti s matkou vůbec nestýkal, také jsem myslela, že se to na závěr nějak objasní, nebyla ani vysvětlena scéna, kdy hlavní hrdina zemřelou matku bezpečně poznal ve svatoštěpánském chrámu ve Vídni.
Nicméně příběh byl napínavý se zajímavou zápletkou a dobře se četl a tak knížku přece jen nezatracuji...

PeterDzurjaník
PeterDzurjaník
05.01.2015 1 z 5

Po prečítaní vo mne prevláda veľké sklamanie.

U Vandenberga som zvyknutý na pútavo opísané dobrodružné čítanie veľmi opatrne odhaľujúce skrytú pravdu, za ktorou sa hrnú hlavné postavy. Záverečné odhalenie je väčšinou prekvapivé a čitateľ môže spokojne dočítať posledné stránky s tým, že sa mu budú zodpovedané posledné otázky a všetko do seba zapadne.

Napriek opäť veľmi pútavo podanému príbehu a ľahko čitateľnému textu so zaujímavými postavami a prostredím ma však sklamal práve záver a osobne som mal dojem, že autor sa v príbehu už tak zamotal, že nevedel ako ho poriadne ukončiť a vysvetliť.

Celým príbehom sa linú dve záhady - Brodkovo pátranie po minulosti matky a Juliettine problémy s falošnými obrazmi. Popritom sa dostávajú na stopu tajomnej kriminálnej organizácii. No po dočítaní celej knihy si uvedomíte, že sa vysvetlilo len to, ako to bolo s Brodkovou matkou. Ako však Julietta dopadla na súde ohľadom falošných obrazov v jej galérii? Dá sa povedať, že z oboch liniek dostala prednosť práve tá Juliettina a napriek tomu sa nedozvieme ako to skončilo? Skončila Julietta vo väzení? Alebo naopak sa jej nejakým spôsobom podarilo zvaliť vinu na pravých vinníkov? A ak áno, ako sa jej to mohlo podariť bez dôkazov, keďže v rukách mali akurát tak dohady a náznaky? Opomenutie uzatvorenia najdôležitejšej časti príbehu mi príde na tak skúseného autora až trestuhodné.

Rovnako sa tu objavujú ďalšie diery v zápletke: na začiatku príbehu sa objavuje ráčkujúci muž vyhrážajúci sa Brodkovi a dokonca ho Brodka počuje aj na výstave v Julietinnej galérii, no potom sa už absolútne nespomenie. Julietta vie o tom, že o ňu hral s manželom v kockách, hoci ich opustila už oveľa skoršie a sám Brodka sa jej k tomu nepriznal. Obaja sa snažia vypátrať a odhaliť zločineckú bandu, no napokon proti nej absolútne nič nepodniknú a len sledujú čo sa deje. Kroky, ktoré počas pátrania podnikli, nemali vôbec žiadny dopad na to, čo sa so zločineckou bandou stalo - vyriešilo sa to medzi kardinálmi samo! Hrdinovia sa ani nedozvedeli ako to celé dopadlo.
Jedine Brodka sa dozvedel čo sa s jeho matkou stalo a všetko ostatné pre nich zostalo tajomstvom.

U Vandenberga som zvyknutý na iný (vyšší) štandard. Autor tentokrát nezvládol záver a je to škoda.

davas
davas
07.12.2014 5 z 5

výborné čtení,příběh z dnešní doby plný záhad a napětí

hadak
hadak
16.02.2013 3 z 5

Velmi dobr

princesse
princesse
24.01.2013 5 z 5

Skvele napsana kniha. Naprosto poutave a zazivne cteni od prvni do posledni strany. Ostatne, zatim jsem necetla od Philippa Vandenberga jinou nez skvelou knihu a bylo jich opravdu dost. Vrele doporucuji, stoji za precteni.

Evelin
Evelin
27.10.2011 4 z 5

Kniha se četla dobře, zaujme hned od první kapitoly... :)

Skripi
Skripi
30.09.2011 3 z 5

Príbeh o svätej mafii je síce veľmi pútavý, a autor má obrovský talent ale žiaľ mňa ako katolíka veľmi neteší jeho zameranie na Vatikán, teda skôr očierňovanie Cirkvi ako takej. Treba to brať s rezervou...