Pú a filosofové

Pú a filosofové https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42494/pu-a-filosofove-42494.jpg 4 16 3

Subjektivní výklad se snaží prokázat, že celá západní filozofie je obsažena v knihách o medvídku Pú. Celá filozofie od předsokratických myslitelů až po existencialisty představuje pouhý přípravný proces vzniku Milneho díla, jež zosobňuje veškeré filozofické poznání.

Literatura světová Filozofie Pohádky
Vydáno: , Volvox Globator

Pooh and the Philosophers , 1995

nefernefer
28.03.2019 4 z 5

Intelektuální zábavička jako vystřižená z pera nějakého cimrmanologa. Pro milovníky medvídka Pú, inteligentních parodií všeho druhu a humoru montypythonovského ražení vřele doporučuji. Prostě taková chytrá ptákovina. :-)

Jass
10.03.2019 5 z 5

Je to geniální... místy poněkud nedovysvětlené, nebo nepříliš rozpracované... ale přesto geniální. Kdyby se nejednalo o Púa, snad bych i dala 4 hvězdičky, ale Veliký Medvídek nemůže být jiný než stoprocentní. Antická filosofie mi místy připadala trochu šroubovaně zpracovaná, ale kupříkladu Nietzsche, Heidegger a obzvláště empirická tradice jsou zpracovány... jako velký hrnek METU. Všem púofilům či začínajícím filosofům s předchozí znalostí medvědologie vřele doporučuji.

ladyfromskye
02.01.2015 5 z 5

Útlá knížka plná překvapení. Tedy alespoň pro mě. Medvídka Pú jsem četla poprvé na základní škole a už tehdy se mi líbil. Nyní jsem ho četla opět, v rámci povinné četby, a zase nezklamal. Teprve však po přečtení této knížky jsem ho mohla úplně docenit.
P. S. Věděli jste, že "Pú obsahuje celého Platóna, zatímco Platón obsahuje pouze část Púa"?

pohádky filozofie význam pohádek a mýtů

John Tyerman Williams
britská, 1920 - 2016
1997  78%Pú a filosofové
2000  90%Pú a starověká mystéria

Kniha Pú a filosofové je v