Psychopolis a jiné povídky

Psychopolis a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76084/bmid_psychopolis-a-jine-povidky-0FT-76084.jpg 4 42 5

Soubor sedmi povídek známého anglického spisovatele. Sedm milostných rošád, v nichž se střetává typická McEwanova krutost mezilidských vztahů s vypravěčskou elegancí, nelidskost současného života s člověčenstvím, fantaskní situace intimních vztahů s realitou současnosti.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Volvox Globator

In Between the Sheets , 1978

Luigi1
03.03.2024 3 z 5

Tak tohle se teda McEwanovi vůbec nepovedlo ikdyž jeho rukopis tam je

Disease
08.03.2021 2 z 5

Tohle bylo opravdu slabé. V povídkách McEwan není příliš silný. První láska, poslední pomazání se mi kdysi líbilo, ale to bylo moje nejmcewanovštější období...

snimcibdim
10.09.2020 3 z 5

Nevýrazný počin. McEwanův rukopis to sice nesporně má, ale přijde mi to jako nahodile poskládaná sbírka povídek z šuplíku - nenadchne/neurazí - a rychle se zapomene. Jen takový odvar autorových sofistikovanějších prací.

dalia1769
04.11.2017 3 z 5

Zatím asi nejslabší McEwanovo dílo, které jsem četla. Pokud jde o povídky, pak se mi První láska, poslední pomazání líbilo rozhodně více. Přesto oceňuji rozmanitost námětů i stylů a odvahu, s níž autor experimentuje jak s jazykem, tak se ztvárněním různých tabuizovaných témat. Nejpůsobivější mi připadala postapokalyptická povídka Dva fragmenty.

adriane9
03.10.2016 4 z 5

Tady je přesně vystihnutý popis knihy. Krutost vztahu v knihách McEwana je legendární a Psychopolis není výjimkou, více mě ale zaujal soubor povídek První láska, poslední pomazání. Zde však osobně vyzdvihuji povídku Pornografie a V něčí posteli, to bylo hodně silné čtení.