Psí hlas

Psí hlas https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25851/bmid_psi-hlas-CjA-25851.jpg 5 7 1

V knize o psech shrnuje autor zážitky se čtyřnohými kamarády. První část obsahuje prózy, jež dosud knižně nevyšly, druhá je vytěžena z Tomečkových sbírek Vuí se směje, Divní, Věčný hvozd, Jenom vteřiny, Smaragdové stopy.Kameje,Doteky ticha, Závaží času, Zastav se na chvíli a Divotvorné lovy.

BabaJaga11
14.07.2021 5 z 5

Četla jsem už kdysi hrozně dávno, snad na základní škole. Po letech jsem knížku našla mezi vyřazenými z obecní knihovny a neodolala jsem, abych si ji znovu nepřečetla. Četla jsem před spaním, namísto pohádek na dobrou noc :-).

Některé příběhy jsou veselé, jiné smutné, skoro mám pocit, že těch smutných bylo víc... ale tak už to někdy v životě chodí. Každopádně každého milovníka psů tahle knížka jistě chytne za srdce. A nejen psů... Tomeček se už tenkrát, před více než 40 lety, taktně, ale důrazně stavěl na stranu přírody, zvířat, divočiny... i v mládí, kdy se toulal v Karpatech i jako lovec, vyznával zásady, na které se dnes bohužel začíná zapomínat...