Prvok, Šampón, Tečka a Karel

od:

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli... celý text

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118080/prvok-sampon-tecka-a-118080.png 4.21148
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (274)

Přidat komentář
evrdli
včera

Spisovatelský talent Patrik Hartl má. Kniha je pro mě příliš povrchní, žiji v jiném světě, proto se nemohu potkat na stejné notě se spisovatelem.

MichaelaSaky
předevčírem

Tak tohle fakt musíte číííst. :) Naprostá pecka a obrovská oddechovka.

carkaaa
předevčírem

Výborné jako vždy.

LaCoccinelle
19. července

Knížka se čte sama. Přečteno jedním dechem za den. Doporučuji k přečtení.

Nikaella
18. července

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Za jeden den. Je vtipná, člověk se u toho zasměje. Mnozí čtyřicátníci se možná i trošku zamyslí, jestli svůj život prožili podle svých představ.

Marco
17. července

Člověk se většinu doby směje a chvatně otáčí listy. Současně se neustále nedokáže ubránit podezření, že to o čem se zde doopravdy píše, nejsou reální lidé kolem čtyřicítky, ani problém středního věku, a už vůbec ne příspěvek k nazírání lidského života s jeho paradoxy a roztodivností, ale pouze osudy vymyšlené a vykonstruované kolem několika vtipných scén. Nic proti tomu, je to zcela legitimní taktika v boji o čtenáře. Samozřejmě, kdyby to nebylo tak přímočaře jednoduché, mohlo by to mít i nějakou přidanou hodnotu v podobě potřeby zamyšlení nad (ne)vážností fenoménu středního věku, kdy, jak se zdá, končí veškerá sranda.

Jinými slovy, román Patrika Hartla je malý pamlsek po obědě. Je to rychlé, s vysokým obsahem rafinovaných monosacharidů, a probouzí v nás větší a větší chuť na další sousta, ačkoli hladina glukózy v krvi nebezpečně stoupá a s ním i pravděpodobnost blížící se cukrovky či metabolického syndromu. Náš doktor by nám přesně takové potraviny z jídelníčku vyškrtl. Žádný vitamín, minerál, vláknina. Po obědě jsme již dokonale nasyceni. Ten pamlsek je zcela nadbytečný a my víme, že bychom neměli, ale stejně se nakonec neovládneme a zatímco vstáváme od stolu a odcházíme k poněkud nezáživné práci, natáhneme ještě ruku a rychle vyvoláme ten efemérní okamžik sladkého i dokonale falešného pocitu na patře. A za pár minut také dokonale zapomeneme.

Nunynka
17. července

Kdybych tuto knihu četla od Patrika jako první tak by dostala pět hvězdiček. Ale po erotikou a okamžicích ji musím jednu hvězdičku ubrat. Každopádně knížka přečtená opět velice rychle a s nadšením. Líbí se mi na knížkách od Hartla ta jednoduchost a při tom složitost postav a děj při kterém se vždy tak nějak zamýšlím nad vlastním životem. Už aby byla jeho nová knížka.

pedroK
16. července

Super kniha, u které mi bylo líto, že končí. A jak to bude s klukama dál?? Zamilovala jsem si Patrikův styl psaní a nedá se nic dělat, jdu si vzít Okamžiky štěstí!

Lachtaan
13. července

Vůbec první kniha z oblasti čtení určeného výhradně dospělým a mě nezklamala v jediné řádce. A to se mezi tuto věkovou skupinu budu moci řadit až za necelých půl roku. Krásně, zábavně a hlavně realisticky napsané ve všech 220 stránkách knihy. Prosím o víc takových děl!

Jančislava
13. července

Kniha se četla lehce a ač nemám moc ráda knihy typu "a teď se budem smát",celkem se mi líbila. Pokud chcete oddechovku určitě se hodí.

Susan94
13. července

To je tak, když chlapi a zřejmě i autor, dostanou do krize středního věku. Ok, ok, tak se opijí, vymyslí si triviální úkoly a přitom se jim jejich životy krásně rozpadají. Nejsem feministka, jen mě tohle nic nedalo. Občas jsem se zasmála, ale nic hlubšího v tom opravdu není. Od autora jsem přečetla všechny jeho knihy a vím, že má na víc. Prvotina se opravdu moc nezdařila.

Haňula_
12. července

Knížka, u které se zasměje každý a skvělá oddychovka, od které se člověk nedokáže odtrhnout.

nikola2817
11. července

Za mě je tato kniha od Hartla asi nejslabší, ale i tak se mi celkem líbila. Byla vtipná a nenáročná. Nic co by nadchlo, ale ani neurazí.

janina pako
11. července

Bezva kniha na odreagovani vsem doporucuji, moc se mi libila. Uz se tesim na dalsi knihu od tohoto autora

1casper
09. července

Tuhle knihu bych zařadila mezi "Neublíží ani nenadchne". Četla jsem vsechny Hartlovy knížky, ale tahle je nejslabší. Neuvěřitelná slátanina. Po tydnu uz si na ty ctyri kamarady ani nevzpomenu.

Tri hvězdy za mista, kde jsem se fakt bavila.

Uz se k téhle knížce nikdy nevrátim.

Alex.rrr
08. července

Knihu jsem přečetla trochu se sebezapřením. Pěkný nápad a dobré vtipy a hlášky, ale obsahově je to nuda. Neurazí, ale asi bych se ke knize už nevrátila.

netty
08. července

První kniha od P. Hartla, kterou jsem četla. A náramně jsem se bavila! Všichni čtyři chlapi mi byli svým způsobem sympatičtí a jejich plnění úkolů nemělo chybu! Moc se mi líbí, jak autor prolíná jednotlivé příběhy, které dávají smysl a nejsou zamotané. Díky této knize jsem zařadila Patrika Hartla mezi své oblíbené autory a okamžitě si pořídila i jeho další knihy.

momo01
07. července

Dočetla jsem ji před dvěmi týdny a už nevím o čem byla... Ale pocit, že se jednalo o nenáročnou oddychovku zůstal. Vím, že jsem se místy pousmála a během čtení vypla. A taky si pamatuju, že po přečtení jsem si řekla, že Šabach je stejně lepší.

Limonadovyjoe
06. července

Tak to byla jízda, dokonce bych řekla, že to je nejlepší Hartlovka :) Všichni 4 kamarádi jsou sympatičtí, jsou dobrá parta a klobouk dolů jak se vrhli do splnění úkolů. Jednotlivé linie se moc hezky prolínají:) Kniha je perfektní relax a dost jsem se nasmála. Přečtete ji jedním dechem. Jen ten závěr je takový lidský....smutný.

JanaDor
06. července

Už rozumím, proč jsou knihy tohoto autora tak oblíbené. Píše velmi čtivě a jeho děj se odehrává v českém současném prostředí, které je čtenářům blízké. K tomu dokáže dobře vystihnout postavy a rozehrát děj na více stranách s následným propojením. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne jako jednohubku. Styl knihy vedle čtivosti nepostrádá lehký vtip a nadhled. To vše dohromady dává skvělou knihu pro chvíle odpočinku.

trudoš
04. července

Čekal jsem nenáročnou komedii o setkání spolužáků po 20 letech a dostal obměnu Románu pro muže. Což by ani tak nevadilo, nebýt obehraného motivu krize středního věku, jenž v české tvorbě hraje prim snad jakékoliv zápletky. Ale abych nebyl za škarohlída, na příběhu mě ani tak neštval styl humoru, s nímž jsem se míjel, ale nevyužitý potenciál, se kterým šlo odehrát daleko zajímavější představení.
Ústřední nápad totiž funguje, jen jej Patrik Hartl použije všehovšudy dvakrát. A přestože vyprávění neoplývá bůhvíjakým rozsahem, překvapivě má tendenci se zasekávat, jako by si v určitých momentech nevědělo rady kudy dál. Pár slušných scén tu ovšem je, nepopírám.
Horší pořízení jsem měl s ústřední partou kamarádů, ve kterých se člověk těžko hledá. Voják, ajťák, děvkař a moula. Teď se smějte a hlavně ztotožňujte. Navíc vztahy mezi postavami připomínají spíš televizní seriál než reálný život a já moc velký příznivec telenovel nejsem. Ale na konci se dle pravidel Trháku všichni ožení a to se počítá.

Katranis
03. července

Humorné situace ze života. Nebudete se při čtení knihy nudit ;-)

zuzana7837
30. června

Jako oddechovka fajn, ale takové prvoplánované, víc se mi líbil Malý pražský erotikon. Výzva, kterou si hlavní hrdinové dali, mi přišla trochu přitažená za vlasy..

triatlet
29. června

Přečíst hartlovku jsem bral jako výzvu během školního roku 2016/2017. O autorovi mluvili známí, kolegové, studenti.
25.6. jsem otevřel Hartlovu prvotinu, jejíž celý název jsem si před tím nepamatoval. Takže jsem po Karlovi a Prvokovi končil občas u Čtečky, místo Tečky a na Šampona jsem zapomínal.
27.6. jsem dočetl. Výhodou je, že můžete číst, i když kolem vás běhá v dešti asi tucet křičících harpyjí, teda studentů :-)
Text je nenáročný, místy vtipný; pro mě zaměnitelný s lepšími vieweghovkami z minulého století. I když jsem absolvoval pár výzev, tak první protisráčský úkol mi připomíná scénu z Diskobříběhu a nešel bych do něj. Ani bych nemohl, protože můj telefon slouží pouze k telefonování a nějaké videové MMS neovládá.
Četl jsem vydání z r. 2015 (4. dotisk), takže mě překvapily nevychytané chyby jako Mayovky, Pražský krysařík nebo čárka před a v souřadném poměru mezi dvěma vedlejšími větami.
A celou dobu jsem musel přemýšlet, jestli skutečně někde organizují třídní srazy po 20 letech ve všední den...
Nicméně charakteristika ústředních postav z toho hartlovského pražského Beverly Hills je tak plastická, že na Prvoka, Tečku, Karla a Šampona nezapomenu, i když pořadí v názvu si pamatovat asi nebudu :-)

Madam.art
27. června

Tahle knížka si na nic nehraje a to je na ní to nejlepší. Jednoduchý příběh, čtyři kamarádi, nápaditá zápletka a břitký chlapský humor. Smála jsem se od srdce, a proto patří k mým oblíbeným. Zejména u Hartla platí - méně je více.

papayka
26. června

Hodně lehká oddychovka. Žádný další smysl bych v knize nehledala - prostě na dovolenou ideální :-)

mario.nette
25. června

Tak za me ne....vzdala jsem to po dvou kapitolach. Na me noc sprosty, sex...tohle cteni neni absolutne pro me, fuj :(

střapatá
24. června

Hodně nenáročná kniha, až mě její jednoduchost obzvlášť ze začátku dost vytáčela. Pak už jsem si buď zvykla, nebo se kvalita lehce zvedla a nakonec mě kniha vesměs bavila. Až se budu zase chtít odreagovat, po Hartlovi opět sáhnu.

adaml1
23. června

Vtipná, oddechová a skvělá kniha.

Petrasim
23. června

Skvělá kniha. Hezky se četla a byla to taková super pohodovka. Určitě si přečtu i ostatní knížky od Patrika Hartla a už teď se na ně moc těším.Štítky

česká literatura prvotina

Autor a jeho další knihy

Patrik Hartl

Patrik Hartl
česká, 1976

Uživatelé mají knihu

v Přečtených1778x
v Právě čtených38x
v Knihotéce242x
v Doporučených102x
v Chystám se číst454x
v Chci si koupit74x