Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118080/prvok-sampon-tecka-a-118080.png 4.2882
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon
Více informací...

monulka
předevčírem

Hmm, tak nevím. Nelze panu Hartlovi upřít, že píše velmi čtivé, dobré oddechovky, místy vtipné, místy vážné. Člověk tu knihu nemůže odložit. Ale pak je dočteno a co zbylo? Za mě spíš nic než něco. Okamžiky štěstí mě bavily o něco víc, Erotikon jsem nečetla, ale zatím se zdá být nejlépe hodnocen.. No uvidíme, ale tato kniha mě až tak moc nepotěšila.

Jordyz

Mám moc ráda všechny knihy od tohoto autora. Je to příjemné čtení, krásně vztahově nedokonalé, opravdové a komplikované. Oddychovka na neděli, nešlo odložit a opravdu jsem si celý den užila u knihy :-)

souxie

Jednoduché čítanie o komplikovanom živote... odporúčam

RomanaK

Kniha se čte úplně sama. Je první knihou, kterou jsem od autora přečetla. Už se těším na erotikon.

Manyna

Takhle - po skvěle napsaném Erotikonu nemůžu dát lepší hodnocení. Vztahově propletené knihy, ve kterých mnohdy někdo najde, Hartl umí. Ale tady mi to přišlo malinko nedotažený, a ačkoliv nejsem puritán, tak použití méně vulgarismů by nebylo na škodu. Beru to ovšem z pohledu ženského, myslím si, že toto je ideální kniha pro muže. :)

Zuziiik

Tak prvotinu pana Hartla řadím hned vedle Erotikonu na první místo......bylo to skvělé čtení...........

Lumíček

Super. Musim rict, ze se mi kniha libila vic nez Maly prazsky erotikon. Poutave cteni o jednotlivych clenech, ale i vsech pohromade. Libilo se mi, jak se jednotlive deje prolinaly, proc nastaly situace tak, jak nastaly a co jim predchazelo. Plneni ukolu: dokaz, ze nejsi srac taky super, ja bych nezvladla hned prvni ukol :)

zuzepka

Za mě příjemná oddechovka. Najdou se v ní zejména lidé v podobném věku.

sarka45

Asi jsem měla přílišná očekávání, která se nenaplnila. Téma zamyšlení se nad vlastním životem a pokusem o jeho změnu je pro mě velice zajímavé. Ale mužské nahlížení na tento problém je mi asi poněkud cizí. Hrdinové této knihy se o změnu svých životů pokusili pro mě naprosto nepochopitelným způsobem, povrchním a nedospělým. Nikoho z nich jsem si vlastně neoblíbila, nerozuměla jsem jim. Asi jde o "mužskou záležitost" :-). Divadelní tvorba tohoto autora se mi líbí mnohem více.

mariva

Příjemná oddechovka, ani jsem nečekala, že mě knížka bude tolik bavit. Chvílemi to byla legrace, chvílemi vážné. Bylo zajímavé nahlédnout do mužského světa tak, jak to vidí muž. Většina románů má ženské hrdinky a tohle byla příjemná změna.

bagel

Pro mě druhá autorova kniha a opět čtivá, ne tak vtipná, spíše k zamyšlení.

hanulka26

Zábavné, vtipné, čtivé dílko o krizi středního věku které mě bavilo a samo se četlo.

veerdisek

Kniha obsahovala pro mě naprosto všechno. Hravost, vtipnost, vášeň, ale v určitých chvílích to bylo velmi napínavé, prostě ze života. Pan Hartl má u mě velké uznání. Ráda čtu jeho knihy. U této knihy jsem se dokázala zamyslet i nad svým životem. Uvědomila jsem si, že jsem se na tomto světě konečně našla; že vím, co chci; mám vedle sebe skvělého partnera a ikdyž život přináší občas karamboly, je vlastně fajn. :) a chybami se člověk učí, což si myslím, že toto přísloví knihu vystihuje. P.Hartla jsem objevila až u jeho třetí knihy, která mi byla dána darem a za to děkuji. Opravdu pohodové čtení :)

MorriconeTheGod

Hartl mě zaujal u Krause, tak jsem si řekl, že něco od něj zkusím. Musím nicméně říct, že jsem zklamaný. Je to vlastně dost velká krávovina, i když na druhou stranu nehorázně chytlavá a čtivá. Připomíná mi to nějakou Ulici nebo podobnou pitomost cílící na nejnižší pudy, nicméně celkem zábavné to je.

JaKa1974

Vtipná kniha, čtivá, ze života... Po přečtení Vás donutí i k lehkému zamyšlení se nad životem.

loudomar

Knížka se mi líbila, byla vtipně napsaná, příběhy zajímavé a pestré. Vážněmě bavila. Přečteno za tři dny. Trochu nadmíra sexuální tématiky, jsem zvědavá na Malý pražský erotikon, ten k tomu ovšem předesílá již názvem.

hlina

Je to moje první autorova kniha. Patrně proto, že je tolik vychvalovaný, jsem čekala víc.
Místy jsou situace neuvěřitelné.
Pro mě průměr, ale určitě zkusím ještě nějakou další autorovu knížku.

Fantýna

Tohle je moje první kniha od Hartla. Podle mého názoru má moc pomalý rozjezd, kdy autor popisu jednotlivé postavy příběhu. Později se to rozjíždí, kdy zjišťuji, že příběh je přemrštěný. Příběh mi trochu připomínal Babovřesky, kdy děj šel až do extrému. Kniha podle mého názoru se řadí mezi průměrné. Pro zvědavost zkusím další autorovi knihy.

cecetka

Premyslim jestli 2 nebo 3*. Kniha se mi nijak zvlast nelibila, nudila me, konec jsem uz dost preskakovala. Mam rada humoristicke romany, ale tato je zbytecne vychvalovana. Hodnotim maximalne 2,5*.

Louciasek

moc pěkná knížka :)

dmvr

Za mě skvělá knížka. Spousta zábavy, velké množství situací k zamyšlení. Hodí se pro lidi ve středních letech s mírnou krizí středního věku.

gallovl

Pohodové čtení o strastech života.

hrabalikoval

Mílá, čtivá a vtipná kniha, která je výborně napsaná. Hlavní hrdinové jsou super, hned jsem si je oblíbila. Příjemně jsem se u knížky nasmála a s radostí se pustím i do dalších autorových knížek :)

KaterinaJ11

Vtipné oddechové čtení! Super a 5***** :)

Nixa

Kniha mě od začátku moc bavila. Je to vtipná, poučná a čtivá oddechovka. Já jsem byla s příběhem spokojená :) Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a byla jsem zvědavá jak to s nimi nakonec dopadne.

IVANA0123

Vtipná oddechovka. Bylo zajímavé sledovat chlapské myšlení a přístup - občas až udivující.

Overtime

Nelíbila se mi. Byla mi doporučena velmi nadšeně, ale měla jsem pocit, že čtu mírně propracovanější scénář Troškova filmu. Prvoplanové a nepříliš zábavné.

moho

Přečteno za dva dny, přestávka ve čtení vynucená. Veselé, poučné, věkem hlavních hrdinů mi blízké, doba bilancování, vzdoru, ale i plánování. Moc se mi líbila. Možná bych uvítala jiný konec, ale to už by bylo moc pozitivní. Těším se na Okamžiky štěstí.

Honey19

Čtivá, humorná kniha, trošku jednodušší spíše oddychovka. Jedna z lepších knih od českého autora, kterou jsem četla.

KitaB

Pan Hartl nezklamal, příběh sem hltala, originálně a vtipně (zase sem se u čtení tlámala) zachytil plno životních příběhů a strastí a já čekala, jak to dopadne..četla jsem už Malý Pražský Erotikon a teď se tešim na Okamžiky štěstí :)

česká literatura prvotina

Patrik Hartl