Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli... celý text

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118080/prvok-sampon-tecka-a-118080.png 4.2953
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (229)

Přidat komentář
Renatecka
předevčírem

Příjemná oddychovka ze současnosti, překypující mezilidskými vztahy. Kdybych knihu četla, aniž bych předem věděla, kdo ji napsal, myslím, že chlapský rukopis je tam tedy hodně hmatatelný.

mynamail
25. května

A jo, tohle jo. Mně se prostě tenhle styl psaní = vyprávění líbí.
Je fakt, že kdybychom měli literární střevo, tak mnohé z našich zážitků - správně popsané - by jistě daly na spoustu takových knížek.
Čtyři spolužáci - jeden po návratu z mise v Afghanistánu, druhý režisér nekonečných seriálů, třetí šťastný otec samých dcer, čtvrtý úspěšný majitel IT firmy, kteří si chtějí po maturitním srazu dokázat, že ještě nejsou sráči. Už pestrost tohoto složení je zárukou pestrých příběhů. Pozor - ne vše je jenom velká sranda. Závěr donutí snad každého se zamyslet. Nad postavami i nad sebou samotným... Zvlášť pánové se jistě v některé z postav poznají :-)
Hned závěr první kapitoly mě dostal. A posílání nahatých videí mě zastihlo s knížkou večer u postele dítěte, tak jsem se chechtala potichoučku do peřiny.... Ke konci jsem pro změnu pofňukávala...
U knížky si určitě odpočinete. Kapitoly nejsou dlouhé. Ideální do tramvaje.
Super!

Pitbullka
24. května

Odpocinkova knizka na dve odpoledne. Bavila me, nenarocne a vtipne cteni.

Maanna
22. května

Není to určitě literární veledílo, které by přetrvalo staletí, ale kniha je čtivá a dobře řemeslně napsaná. Některé situace jsou poněkud hůře uvěřitelné a některé postavy trochu schématické, ale i tak jsem se přistihla, že těm chlápkům nakonec celkem fandím.

josska
21. května

moje druhá knížka,byla jsem trochu zklamaná,Okamžiky štěstí byly lepší,uvidím co ta třetí

PetK
16. května

Kde jste byl tak dlouho, Partiku? :-) Už mám přečteno/poslechnuto všechno a normálka jsem se zamilovala. :-)

Vlajdula
14. května

Kniha mě hrozně bavila, přečteno za dva večery.

perpe2a
14. května

Úžasná, opět mě P.H nezklamal a budu se moc těšit na jeho další knihu. Zatím za mě jeho nej jsou Okamžiky štěstí, ale i tato se moc povedla. Doporučuji.

marimari
13. května

Rychle přečteno! Pobavila jsem se, odpočinula. Vtipně , s nadhledem a optimismem podané životní situace, i když nejsou k smíchu. Vřele doporučuji!

Lost Soul
13. května

Vtipné, ale zklamal mě konec - jak se autor rozhodl vše ukončit na pár stranách.

Koškin
08. května

Jak vieweghovské... Jednoduché, oddechové čtení, se zápletkou, která baví a s dostatkem humoru a sexu. Žádná vysoká škola uměleckých příběhů, ale poctivé zábavné řemeslo. Hodí se do jakéhokoliv období, dlouhé zimní večery, deštivé dny, letní prázdniny, prostě dobře vyplní, trochu naplní.

barbora8564
05. května

Nejprve jsem četla Malý pražský erotikon, poté jsem sáhla po této knížce. Obě se mi líbily, u obou jsem se zasmála, ale zároveň mě dojaly. Skvělá oddychovka, na léto jak dělaná!

misaa.p
05. května

Po knize jsem sáhla po předchozím čtení Okamžiků štěstí, které byly velice vydařené. Stejně tak tato knížka. Neznám moc knih, u kterých bych se upřímně nahlas smála, a tato to rozhodně splnila! Hodnotím pozitivně.

1alena1
04. května

Poslední dobou hodnotím knížky ne podle hloubky myšlenek a komplexní kvality, ale podle toho, jestli mě dokáže zaujmout tak, že ji přečtu na jeden či dva "zátahy" a pobaví (zasmála jsem se i nahlas v metru) a potěší. A to se mi přesně u tohoto titulu stalo. Miluji srazy bývalé třídy či bývalých kolegů z práce, protože osudy lidí jsou tak nevyzpytatelné, že mě to moc baví se všemi si prožívat jejich neuvěřitelnosti - osud není ani spravedlivý, ani milosrdný - musíme se snažit s ním nějak vyjít !!!

Kabátice
03. května

Úsměvná knížka, která pobaví. Možná proto, že hrdinové řeší krizi tak zvláštními způsoby. Zajímal by mě mužský názor na tuto knihu. Z komentářů vyplývá, že knihu čtou hlavně ženy. Myslím si, že chlap by řekl: ,,Je to úplná blbost!"

MiliKry
02. května

Ultra oddychovka s vtipnými kousky, přečteno rychle.

Faila
02. května

Ačkoliv mě čtení Hartlovy prvotiny nijak nenadchlo, rozhodně mě bavilo, občas doopravdy rozesmálo i doopravdy rozesmutnilo. Místy mi příběh přišel lehce neuvěřitelný, ale koneckonců život takový někdy je, takže ani tohle bych téhle knížce nemohla vyčíst. Hartl má dobrý smysl pro drama a co se mi na jeho knížkách líbí asi nejvíce, je právě jeho schopnost vrstvit jednu katastrofu za druhou, až má čtenář pocit, že už je toho fakt moc - a pak přidá ještě jednu. A přesto z jeho knih necítím tragédii, spíš lehkost a nepatrný úsměv, který má člověk na tváři tvrdému životu navzdory. Najust.

DenisaBook
29. dubna

Jedna z nejlepších knih u mě v knihovně. Vtipná, opravdu se u ní smějete nahlas a to se mi už moc nestává. Pro mě jednoznačně velmi dobrá kniha.

monulka
26. dubna

Hmm, tak nevím. Nelze panu Hartlovi upřít, že píše velmi čtivé oddechovky, místy vtipné, místy vážné. Člověk tu knihu nemůže odložit. Ale pak je dočteno a co zbylo? Za mě spíš nic než něco. Okamžiky štěstí mě bavily o něco víc, Erotikon jsem nečetla, ale zatím se zdá být nejlépe hodnocen.. No uvidíme, ale tato kniha mě až tak moc nepotěšila.

Jordyz
24. dubna

Mám moc ráda všechny knihy od tohoto autora. Je to příjemné čtení, krásně vztahově nedokonalé, opravdové a komplikované. Oddychovka na neděli, nešlo odložit a opravdu jsem si celý den užila u knihy :-)

souxie
22. dubna

Jednoduché čítanie o komplikovanom živote... odporúčam

RomanaK
17. dubna

Kniha se čte úplně sama. Je první knihou, kterou jsem od autora přečetla. Už se těším na erotikon.

Manyna
17. dubna

Takhle - po skvěle napsaném Erotikonu nemůžu dát lepší hodnocení. Vztahově propletené knihy, ve kterých mnohdy někdo najde, Hartl umí. Ale tady mi to přišlo malinko nedotažený, a ačkoliv nejsem puritán, tak použití méně vulgarismů by nebylo na škodu. Beru to ovšem z pohledu ženského, myslím si, že toto je ideální kniha pro muže. :)

Zuziiik
11. dubna

Tak prvotinu pana Hartla řadím hned vedle Erotikonu na první místo......bylo to skvělé čtení...........

Lumíček
10. dubna

Super. Musim rict, ze se mi kniha libila vic nez Maly prazsky erotikon. Poutave cteni o jednotlivych clenech, ale i vsech pohromade. Libilo se mi, jak se jednotlive deje prolinaly, proc nastaly situace tak, jak nastaly a co jim predchazelo. Plneni ukolu: dokaz, ze nejsi srac taky super, ja bych nezvladla hned prvni ukol :)

zuzepka
08. dubna

Za mě příjemná oddechovka. Najdou se v ní zejména lidé v podobném věku.

sarka45
29. března

Asi jsem měla přílišná očekávání, která se nenaplnila. Téma zamyšlení se nad vlastním životem a pokusem o jeho změnu je pro mě velice zajímavé. Ale mužské nahlížení na tento problém je mi asi poněkud cizí. Hrdinové této knihy se o změnu svých životů pokusili pro mě naprosto nepochopitelným způsobem, povrchním a nedospělým. Nikoho z nich jsem si vlastně neoblíbila, nerozuměla jsem jim. Asi jde o "mužskou záležitost" :-). Divadelní tvorba tohoto autora se mi líbí mnohem více.

mariva
25. března

Příjemná oddechovka, ani jsem nečekala, že mě knížka bude tolik bavit. Chvílemi to byla legrace, chvílemi vážné. Bylo zajímavé nahlédnout do mužského světa tak, jak to vidí muž. Většina románů má ženské hrdinky a tohle byla příjemná změna.

bagel
20. března

Pro mě druhá autorova kniha a opět čtivá, ne tak vtipná, spíše k zamyšlení.

hanulka26
19. března

Zábavné, vtipné, čtivé dílko o krizi středního věku které mě bavilo a samo se četlo.


Štítky

prvotina česká literatura

Autor a jeho další knihy

Patrik Hartl

Patrik Hartl
česká, 1976

Uživatelé mají knihu

v Přečtených1566x
v Právě čtených41x
v Knihotéce217x
v Doporučených90x
v Chystám se číst437x
v Chci si koupit65x