První krev - Rota zbabělců - Keanův pozemek

První krev - Rota zbabělců - Keanův pozemek https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106541/bmid_prvni-krev-rota-zbabelcu-keanuv-poz-bUl-106541.PNG 4 16 5

Kniha obsahuje novely První krev, Rota zbabělců a Keanův pozemek. Mistr westernu opět ukázal, co v něm je. Kdo si oblíbil jeho Muže se srdcem kovboje, nebo Jezdce z neznáma, měl by sáhnout i po knize První krev.

Literatura světová , Novely

Vydáno: , Mladá fronta

The Short Novels of Jack Schaefer , 1987

kuruteku
16.07.2023 5 z 5

Pro někoho možná brak, ale pod nánosem divokého západu se skrývá mistrný pohled na přerod jinocha v muže v různých podobách - jednou ve válce, jednou na dostavníku a jednou při střetu staro a novousedlíků. A pokaždé je i tam kus historie, kdy se z dobývání stává civilizace, kdy se rodí právní systém a prosazuje spravedlnost a oboje na sebe naráží a ne vždy se shodnou. Jsem rád, že jsem se na táboře zase začetl. Mám pocit, že každá kniha si nachází svého čtenáře a svůj čas.

Disease
25.03.2021 4 z 5

Kromě Roty zbabělců, která mi nesedla díky vyprávění ve třetí osobě a přílišné dějepisnosti (ovšem nikoliv nezajímavé), je to klasický Schaeffer, jak ho máme rádi.
I když na Monte Walshe to nemá.

Luigi1
23.08.2020 5 z 5

Tento druh literatury mám moc rád a s oblibou se k ní vracím,ani První krev není vyjímkou.Zajímavé povídky.Kdo má rád kovboje tak ať si ji přečte.Doporučuji.

Terisek99
17.11.2019 4 z 5

Tento tip knih mě moc nebaví, ale tato kniha nebyla špatná.

Bear Reader
07.02.2013 4 z 5

Knihu jsem četl od doby vydání několikrát a nemůžu se zbavit dojmu, že za knihou Muž se srdcem kovboje lehce kulhá. Jasně, i mistr může mít slabší chvilku. V prvním příběhu se mi zdá, že k rozehrání zápletky je potřeba se pročíst tím jak hrdina skuhrá, že jej nikdo neocení. Mohlo to být kratší. Rota zbabělců: co říct? Armáda je a vždycky byla podivný svět, který jsem nepochopil. A to mám rád válečnou literaturu i film v jakékoli podobě. To je rozdvojení osobnosti, co? Snad jen Keanův pozemek je pro mě srovnatelný s výše jmenovanou knihou. Za přečtení to určitě stojí, hvězdy jsem dal "jen" čtyři.

westerny

Jack Schaefer