Průvodce neklidným územím - Příběhy českého výtvarného umění (1900–2015)

Průvodce neklidným územím - Příběhy českého výtvarného umění (1900–2015) https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319231/bmid_pruvodce-neklidnym-uzemim-pribehy-c-uzR-319231.jpg 5 33 5

Jaké tajemství skrývá slavný Chudý kraj Maxe Švabinského? Který umělec přijde ve válce o ruku, a přesto se stane světoznámým fotografem? Kdo jsou dva proslulí architekti, kteří u nás během jednoho roku postaví dvě výjimečné stavby? Který malíř maluje svůj nejslavnější obraz rovných padesát let? Kdo z našich výtvarníků inspiruje japonského režiséra k natočení Godzilly? Který český grafik změní způsob telefonování v Americe? A jak to, že znají obyvatelé Londýna tak dobře život v moravských Bedřichovicích? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v této výpravné publikaci, která jedinečně kombinuje text, ilustraci a komiks. Její autoři – Ondřej Horák a duo výtvarníků Jiří Franta & David Böhm – vás provedou neklidným územím českého výtvarného umění od roku 1900 až do současnosti. Po oceňovaném titulu „Proč obrazy nepotřebují názvy“ přichází nakladatelství Labyrint s další výjimečnou knihou, která srozumitelným a zábavným způsobem přibližuje komplikovaný svět moderního umění... celý text

Mercatino
28.08.2020 5 z 5

Bože jakou mám chuť něco tvořit. Nevím jestli umění, ale prostě něco a to hned. Tohoto průvodce jsem si opravdu užíval. Skvělá práce tvůrců, které musím pochválit. Připadal jsem si jako na jednom velkém večírku, kde si mi představovali jednotliví umělci a v pár větách se mi snažili říct o sobě to nejpodstatnější. Grafické zpracování této knihy je takové malé umělecké díly a to určitě nepřeháním. Ještě zbývá druhý díl o architektuře, ale radím tvůrcům, pokračujte dále a nebojte se svůj záběr rozšířit o celou edici. Takže skvělá pocta všem umělcům v knize i době ve které se příběhy a události odehrávají. Knížka je určená pro děti, ale pokud o umění víte málo a nesouvisle, tak je užitečná pro každého.

Borboleta
30.12.2019 5 z 5

Naprosto famózní, a to jak po obsahové stránce, tak po grafické.

vybornahrachovk
21.05.2018 4 z 5

je to fajn

annihilation
11.07.2017 5 z 5

Popsat konzistentně zlomy v českém výtvarném umění za více jak posledních sto let? Jak to (nás) asi tak provést? Musí být neuvěřitelně těžké složit dohromady tolik do sebe nepasujících dílků, ale jak se dozvíte, lze to udělat s obrovskou grácií. Proč hovořit o umění nudně, když je možné naprosto rozbořit koncept jakékoliv encyklopedie a hravě smazat hranice mezi vědomostmi a kreativitou? Tato kniha je psaná šíleným textem, doplněná trefnými parafrázemi známých děl, smutné a nostalgické vzpomínky vám vykreslí v komiksech, ke slavným dílům nepřidává rejstříky, nebojí se humoru a všechny události spojuje do pozoruhodně fungujícího a netradičního celku. Tím, že tuto publikaci vytvořili umělci, se jim z ní podařilo udělat samostatné umělecké dílo. A tím je jiná a tak výtečná. Přiznejte si to - je to žlutá vrána mezi všemi černými ovcemi.

MayB2
13.03.2017 4 z 5

Moc se mi lbí, jak kniha vypadá, výtvarný doprovod, celkové pojetí; bohužel v textech se vyskytují faktografické chyby.

výtvarné umění moderní umění

Autoři knihy

David Böhm
česká, 1982
Jiří Franta
česká, 1978
Ondřej Horák
česká, 1976

Kniha Průvodce neklidným územím - Příběhy českého výtvarného umění (1900–2015) je v