Proti umění

Proti umění https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189342/bmid_proti-umeni-lB2-189342.jpg 4 12 1

Proti umění je esejistický román o člověku, který tvrdě pracuje, aby se stal spisovatelem. V nemilosrdně přítomném čase autor píše zdánlivě nedějový příběh o proměnách života a každodenní práci, o pohybu a klidu, o stěhování a zabydlování, o knize vlastní i o knihách jiných autorů. A kromě toho vypráví o rodině a o tom, jak se předcházející generace otiskují do svých potomků. Děj, skrývající se spíše mezi řádky, vytváří mistrovskou etudu na dané téma, jež osloví každého, kdo má rád skutečnou literaturu.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Havran

Imot kunsten , 2009

rikke
rikke
06.04.2014 4 z 5

"Odvahu vyžaduje i takový úkol: zůstat." - "Myslím na to, že bychom měli bydlet jinde, v jiném domě, že bychom měli žít jiný život, ale jakmile projdu po štěrkové cestě a zamknu za sebou, jsem nesmírně rád, že jsem doma."

Opakující se myšlenky, situace, strohost vět, naléhavost Jona Fosseho; na straně druhé prozaická báseň pod kterou padnete na kolena. Tíseň, pochyby, vyrovnání se se smrtí. Ústřižky vzpomínek, zrcadlení životů jeho rodiny do života autora. Jak moc jsme stejní? Do jaké míry nás ovlivňují životy našich předků?

norská literatura

Tomas Espedal