Profesorské hrátky

Profesorské hrátky https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19525/bmid_profesorske-hratky-nNj-19525.jpg 4 38 4

Anglický spisovatel David Lodge si svými humoristickými romány z univerzitního prostředí získal i u nás mnoho. Jeho nová kniha s vtipnou bravurou i moudře reálnou ironií rozehrává ve známých kulisách fiktivní anglické univerzity dějové peripetie jednoho letního semestru. V knize však nejde jen o kvalitní zábavu: je jí třeba připsat k dobru i fakt, že čtenář se v románu seznámí se základními informacemi o fascinujícím vědním oboru, zkoumajícím procesy lidského myšlení.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Academia

Thinks... , 2001

Sabina335
07.04.2020 2 z 5

Celkem humorný příběh o univerzitním profesorovi a jeho milostném životě. Čtení dobré, ale rozhodně ji ve své knihovně nenechám a ráda pošlu dál.

soukroma
14.08.2019 1 z 5

Nemám slov, kniha záhy odložena jako zcela nečitelná (od autora zůstávají pro mě čtiví jen a pouze o čtvrtstoletí starší Hostující profesoři).

pavel-k
06.09.2016 4 z 5

Hostující profesoři byli lepší, ale k pousmání to bylo a četlo se to fajn. :-)

iae
13.08.2014 5 z 5

Takhle si představuji dobrý román! Originální pointa, sevřený příběh, vtip, dostatek materiálu, který uspokojí i knihomola, který touží oblažit i intelekt, nikoliv pouze zabít čas v elektrice.