Proč jsme ve Vietnamu?

Proč jsme ve Vietnamu? https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26086/bmid_proc-jsme-ve-vietnamu-naI-26086.jpg 4 15 3

Hlava osmnáctiletého puberťáka je plná nevyřešených problémů s vlastní matkou a sporů s mocným otcem. Hledání smyslu života tlumočené skrz vulgární náhledy na společnost i úzkou rodinu vyústí v poslední výlet před tím, co má nastat a co nechtěl žádný americký kluk v šedesátých letech poznat zblízka.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mustang

Why Are We in Vietnam? , 1967

Ikkju
22.07.2020

Hodně velká jízda, první kapitolu jsem přečetl s otevřenou pusou ve stavu někde mezi šokem a výbuchem smíchu, není nad to uvést rodinné poměry psychoanalýzou matky hrdiny.

Další děj mi přišel už trochu klidnější, banda arogantních idiotů si vyrazí na lov zvěře, vše namáčené v pikantní omáčce pronikavých úvah hlavního hrdiny, několik scén mi určitě v hlavě zůstane hodně dlouho.

Celkově taková Svéráz národního lovu po americku, stejně vtipné, a možná i o kousek víc kulervoucí. A přestože tyhle "koncentráty" poslední dobou moc nečtu, tohle mi vyloženě sedlo.

Dáduše
30.01.2020 4 z 5

Ze začátku mi hlavní hrdina skutečně připomínal Holdena z Kdo chytá v žitě. Popisy přírody v Aljašce byly krásné a vnitřní život hlavních hrdinů zajímavý. Útěk od civilizace na lov je někdy složitý. Ale bylo to takové snové a něco mi možná uniklo.

escritor
30.11.-0001 5 z 5

Šokující a provokující rétorika pubertálního D.J. se postupem času ukáže jako frustrace z rodinného života. Únik do přírody před rodinou na sebe dlouho nenechá čekat a touha vrátit se ke kořenům přírody přetrvává i po zprávě, která D.J posílá téměř na smrt.

americká literatura

Norman Mailer