Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Proč Číňané nepočítají kalorie

Proč Číňané nepočítají kalorie
Proč Číňané nepočítají kalorie

Patnáct pradávných tajemství pro vaše stravovací návyky, pocity i vzhled . Představte si styl výživy, který ve vás vyburcuje požitek z jídla, umožní vám se najíst dosyta, podněcuje k prozkoumání přitažlivé nabídky pokrmů a chutí, je jak příjemný, tak zdravý - a navíc se při něm netloustne. Postoj Číňanů k jídlu vyjadřuje jeji...zobrazit vše

Patnáct pradávných tajemství pro vaše stravovací návyky, pocity i vzhled . Představte si styl výživy, který ve vás vyburcuje požitek z jídla, umožní vám se najíst dosyta, podněcuje k prozkoumání přitažlivé nabídky pokrmů a chutí, je jak příjemný, tak zdravý - a navíc se při něm netloustne.

Postoj Číňanů k jídlu vyjadřuje jejich nejběžnější pozdrav: "Ni čch´-fan le ma?" - "Už jste jedl?" Jídlo je odněpaměti základem čínské kultury, doba podávání jídla vrcholem dne, a i přesto moderní výzkum potvrzuje, že ve srovnání se západními národy jsou Číňané štíhlejší a mají lepší tělesnou kondici. Klíčem k jejich tajemství jsou jednoduché a rozumné zásady. Jídlo považují za výživu a lék - nikoli za zdroj nechtěných kalorií.

Lorraine Clissoldová, jejíž zálibu v čínské kuchyni změnil desetiletý pobyt v pekingu v celoživotní lásku, odhaluje v patnácti poutavých kapitolách tajemství čínské kultury jídla. Na příkladech lákavých kombinací ingrediencí vysvětluje, jak vyvážit jednotlivé složky stravy, uspokojit chuť a s přispěním dávných čínských pravidel změnit jídlo ve zdraví prospěšný a chutný požitek. Součástí knihy jsou i diagramy, tabulky, kresby a recepty. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/91_/91841/ne-nepocitaji-kalorie-91841.jpg 51
Originální název:

Why the Chinese Don´t Count Calories

Žánr:
Literatura naučná, Kuchařky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2008 ...více
Nahrávám...

Přidat komentář

Komentáře (1)

Nejprve se musíte přihlásit.
Ellis02.03.2012Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto vynikající kniha o stravě, nejzajímavější a nejpoučnější (tedy kromě knih našeho českého odborníka na výživu pana Fořta) co jsem kdy četla. Navíc čínská kuchyně mi vždy dost chutnala. A ted, když jsem se dozvěděla, v čem tkví její tajemství a přínos, na ni nedám dopustit. Číňané dokáží udělat chutný pokrm doslova z každého listu, jejich kombinace zeleniny a kořenících přísad je úžasná a má svůj určitý přínos.
Rozhodně doporučuji všem, kteří chtějí zdravě, chutně a dobře jíst:-)