Morana

Morana https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2405/bmid_morana-6599bdd44c047.jpg 4 89 6

Probuzení Tmy série

Simon, Jane a Barney odjíždějí na pozvání svého prastrýce do malého pobřežního městečka v Cornwallu, aby mu pomohli znovu získat zlatý grál nevyčíslitelné hodnoty, který si přisvojily mocnosti Temna. Na místě se setkávají s Willem Stantonem, zprvu nic netuší o jeho mimořádných schopnostech a neradi ho přijímají mezi sebe. Postupně se učí spolupracovat na cestě za grálem a za tajemným ztraceným svitkem rukopisu, ukrytým kdesi na dně moře, který teprve dává grálu smysl. Přitom krok za krokem zároveň odhalují tajemný význam a podstatu Morany, kterou jako figurínu z větviček a listí každé jaro po mnoho staletí shazují místní lidé do moře, aby přivítali návrat léta a zajistili dobré úlovky rybářům a úrodu. V klasické britské fantasy se zázračně prolíná realita každodenního života s pověrami a folklórem, a to až téměř na hranici hororu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Greenwitch , 1974

Coatclicue
24.05.2018 5 z 5

Od děje se nelze odtrhnout, kniha je poutavá a velice čtivá

jankaander
18.07.2017 5 z 5

Všechny díly mě bavily

Luciana007
20.12.2015

nicandra:
Ano, máš pravdu sourozenci Drewovi už měli tu čest vystoupit v první knize této série, která u nás bohužel nevyšla, takže se dá očekávat, že mi, co nečetli úplně původní díl o Gralu, tak s toho budeme mít trochu guláš. Jinak právě jí čtu, tak jakmile Moranu dočtu dám vědět, jak se mi líbila :)

Eneo
08.05.2014 3 z 5

Originální pojetí, z podání místy běhá mráz po zádech.

nicandra
09.04.2014 4 z 5

Proti Probuzení Tmy se mi to zdá výrazně slabší. Určitě spádu děje dost uškodilo rozdělení pohledu na dvě hlavní postavy, Zlo je přítomno jen jedním ne zcela zdatným zástupcem a Morana jako zástupkyně přírodních sil je tak nějak málo majestátní a mocná. A měla jsem podivný pocit, že čtu pokračování dvou různých knih, protože ta vývojová linka sourozenců Drewových má asi nějakého předchůdce.

Njzy
04.04.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, jediné co mne zklamalo bylo že kapitoly nebyly pojmenované a na konci uvedli jako název další knihy Šedý rytíř místo Šedý král a taky možná ještě to že tam nebylo moc věcí z pohledu Willa.

anglická literatura fantasy pro děti prázdniny pro děti od 9 let

Susan Cooper