Prísahy

Prísahy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171942/prisahy-171942.jpg 4 45 7

Temperamentná Emily, ktorej veľkou vášňou sú kone, postupne zistí, že sa zasnúbila s nesprávnym mužom. Musí zrušiť unáhlenú prísahu, aby mohla ísť za hlasom srdca.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

Vows , 1988

Pavouček2
Pavouček2
26.04.2019 5 z 5

Tenhle příběh mám strašně moc ráda a opakovaně se k němu vracím. Nejlepší knížka od této autorky. I když obálka je příšerná a nesáhla bych po ní, s tím že je to červená knihovna, tak není.

BlueIvy
BlueIvy
13.09.2014 5 z 5

Krásna kniha. Okamžite ma chytila a už nepustila (a to sa podarí len máloktorým). Hlavné postavy sú sympatické a ich vzťah a aj to ako sa postupne menil je tu krásne zachytené, pripadalo mi to také skutočné, ľahko uveriteľné... Keď tak rozmýšľam, neviem čím presne to bolo spôsobené - či tým, že to naozaj bolo tak reálne a dobre napísané (skvelá práca La Vyrle!) alebo tým, že mám trochu podobnú skúsenosť (nie, prekvapivo som nežila v Amerike 19. storočia, ani som dokonca nezrušila svadbu s kamošom kvôli sexi chlapovi, ktorého ani poriadne nepoznám).
Každopádne o krásne zážitky v knihe nie je núdza, niektoré časti sú veselé, nájdu sa však aj smutné okamihy. Po dočítaní knižky z nej mám fakt veľmi príjemný pocit :)
Čítajte, čítajte!

kika 13
kika 13
24.01.2013 3 z 5

Červená knihovna,ale čte se nádherně.

Evaevelína
Evaevelína
11.11.2012 4 z 5

kniha je pěkná, takový čtyřúhelník + otec....ale četla jsem od této autorky i jiné knihy a ty na mě udělali silněší. dojem. / jitřní květy, roky, naplnění /

Andulienka
Andulienka
30.09.2012 5 z 5

La Vyrle mám veľmi rada, pri jej príbehoch všetko naplno prežívam zároveň s postavami ...smiech, plač, všetky emócie.....

modranka
modranka
07.09.2012 5 z 5

Veľmi pekný román z obdobia prisťahovaleckej vlny. Emily sa musí rozhodnúť - vydať sa za muža, s ktorým sa pozná od detstva a miluje ho ako brata, alebo porušiť prísahu zásnub a rozhodnúť sa pre muža, ktorého spoznala iba nedávno a ktorý sa stal jej snúbencovi najlepším kamarátom. Má postaviť týchto dvoch mladých mužov proti sebe? Ktorý napokon odíde z rozrastajúceho sa mestečka, aby zabudol na lásku k Emily? Súbežným príbehom je osud Emilyinho otca, ktorý bol rodinou prinútený, aby sa oženil so ženou určenou mu za manželku, napriek tomu, že miloval Fanny. Po dvadsiatich dvoch rokoch sa s Fanny opäť stretáva v čase, keď jeho manželka (matka Emily) umiera na tuberkulózu.

sarka-sarusa
sarka-sarusa
14.05.2012

Překrásná kniha,četla jsem jí kdysi jako dárek od tchýně,potom jsem jí půjčila kamarádce a kniha se ztratila,chtěla bych jí mít zase ve své knihovně...