Případ ukradeného zubu

Případ ukradeného zubu

Rok 1892, New Fiddleham, Nová Anglie. Věci tu nikdy nejsou takové, jaké se zdají být, zvláště když jsou Abigail Rooková a její excentrický zaměstnavatel R. F. Jackaby opět vyzváni, aby vyšetřovali nadpřirozené jevy. Nejprve se objeví zákeřní měňavci zamaskovaní jako roztomilá koťátka. O den později je jejich majitelka nalezena mrtvá a na krku má podivnou bodnou ránu. Hned nato se z blízkého Gad’s Valley ztratí dinosauří zub odkrytý při nedávných vykopávkách a v údolí začne řádit neidentifikovatelná bestie, která napadá zvířata i lidi a nechává za sebou jen zmrzačená těla. Policista Charlie Cane, který se do údolí odstěhoval z New Fiddlehamu, žádá o pomoc, a tak se Abigail s Jackabym vydávají chytit zloděje, příšeru a vraha. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324496/pripad-ukradeneho-zubu-yUF-324496.jpg 4.232

Jackaby (2.)

Beastly Bones

Literatura světová, Detektivky, Fantasy
Vydáno:, Host
Více informací...

orson
předevčírem

Za mě to bylo trochu slabší než předchozí díl, ale sám nevím proč. Do čtení jsem se musel spíše trochu nutit a přemýšlel jsem u toho, proč mě ten první díl tak nadchnul. Ale dám tomu ještě šanci, už jen proto, že příběh z tohoto dílu nebyl vůbec ukončen.

gad

Také druhý díl mne potěšil. Příběh má opět spád a nepostrádá napětí. Autor je vynikající vypravěč, jenž dokáže čtenáře udržet v napětí. Závěr knihy naznačuje pokračování, takže se těším.

Romi156

Druhý díl nadějně začínající série mne trošičku zklamal, nicméně knžka rozhodně stojí za přečtení (už kvůli šupinatým koťátkům). Škoda, že se poněkud mění charaktery i vzájemná "chemie" hlavních postav...

Nikča1236

Z prvního dílu jsem dvakrát nadšená nebyla, ale druhý díl musím pochválit, byl o dost lepší. Zajímavá zápletka a netradiční příběh. Jednoznačně se těším na třetí díl!

Ivuska.09

Byla jsem nadšená už z prvního dílu a pokračování mě rozhodně nezklamalo. Mám ráda obě hlavní postavy - Jackabyho i Abigail. Líbí se mi propojení detektivky, fantasy a románu, stejně tak zahalení celého příběhu do tajemna, magie a nadpřirozena. Pro mě jsou díla Williama Rittera originály, které v sobě mají na rozdíl od jiných detektivek něco navíc - s takovým detektivem, jako je Jackaby, jsem se zatím nikde jinde nesetkala. Těším se na další díl.

trudoš

Podobně jako u předchozí knihy, i zde je dějová linie vcelku jednoduchá a žádná velká překvapení se nekonají. Naopak, některé nitky zůstanou úplně nezastřižené, což mě u poměrně nekomplikované osnovy skutečně mrzí. Trochu podpásovkou je drobná změna charakterů, lépe řečeno, jejich přizpůsobení se aktuálnímu vývoji. Tam, kde jsem se dříve bavil nepraktickou dedukcí Abigail Rookové a bezbřehou šíleností R. F. Jackabyho, se mi teď obě postavy proměnily v zábavný standard dostupný u většiny okultních detektivek. Tedy ne že bych je nadále nemiloval, ale o počáteční kouzlo originality přišly.
Co si však série ponechala, je autorova hravá schopnost zakomponovat do příběhu směsici mytologických motivů, aniž by to působilo jako hodinka vaření s pejskem a kočičkou. Další věcí je, že se William Ritter umí postarat o zábavu, díky čemuž jsem se od čtení těžko odtrhával. O to víc, že závěry jednotlivých kapitol prostě člověka nutí pokračovat dál. Navíc konec mile navnadí na další díl. Už aby vyšel.

kklepkaa

Z Jackabyho se jaksi velmi rychle stala série, kdy se opravdu těším až vyjde další díl. Opravdu pohodové strávení volného času s nejzajímavějším detektivem o jakém jsem zatím četla. Rozhodně hodnotím druhý díl lépe tím, že jsem až do konce byla napjatá jak to vlastně dopadne. Ritter si na nic nehraje, nezdržuje se blbostmi okolo a tak velmi rychle člověk dojde ke konci. Autor zcela nepochybně vycházel z postav Sherlocka Holmese a jeho přítele Johna Watsona, ale díky tomu fantasy oparu se mu povedlo přinést i něco nového, co prostě baví.

pro dospívající mládež (young adult) záhadné bytosti

William Ritter

William Ritter

americká

• Jackaby (2015)
  • Případ ukradeného zubu (2017)