Případ sváteční sukně

Případ sváteční sukně https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246016/bmid_pripad-svatecni-sukne-DPC-246016.jpg 4 51 15

Peregrin Kameník série

< 2. díl

Druhá a bohužel poslední knížka o Peregrinu Kameníkovi, mistru obojího práva ve středověké Praze, jeho schovance Adéle Strýcové a Pavlu Drakovi, lazebníkovi. Je jistě jen náhoda, že nám jména připomínají jiné fiktivní detektivní postavy... Příběh začíná na Štědrý den ve staroměstských lázních, kam si odpoledne zašel Peregrin Kameník. A právě tam probíhal spor mezi lázeňským a jedním z návštěvníků lázní, kterému se ztratilo oblečení. Simeon, který byl ten den také v lázních, v noci po návratu domů náhle zemřel. Mezi lidmi se začala šířit zpráva, že ho otrávila jeho o mnoho let mladší manželka Marta…... celý text

roman6788
05.11.2023 5 z 5

Opäť výborná historická detektívka z 15. storočia z Prahy. Obratnosť pri súdnom procese čitateľom detektívok presne pripomenie inú známu osobu. Škoda, že sa podarilo vydať len dve knihy a zvyšné tri boli zničené.

Galadwen
29.08.2022 5 z 5

Svižná detektivka zasazená do prostředí středověké Prahy. Velmi mě překvapilo, že je poměrně stará - autor zemřel roku 1993, byla tedy psána v době, kdy historické kriminálky ještě nebyly zdaleka tak v módě jako dnes. Kniha má všechno, co k žánru patří: uvěřitelné historické kulisy, sympatického detektiva, zajímavou zápletku, logiku, spád, humor. Vystupuje zde poměrně dost postav, takže je dobré číst pozorně, aby si čtenář nenechal uniknout nějaké důležité vodítko. Koupila jsem ve výprodeji v antikvariátu jen podle obálky, nic jsem od toho nečekala, a přitom mě kniha nadmíru potěšila - je mnohonásobně lepší než historické detektivky některých současných, zde na databázi nadprůměrně dobře hodnocených autorů. Vřele doporučuji.

Lindulinek
29.08.2021 5 z 5

Historická krimi mě vůbec nelákala, ale nakonec jsem se do ni pustila. Přečteno na jeden zátah. Skvělá zápletka a super závěr.

cukrovka
27.03.2021 3 z 5

Historická detektivka ze středověké Prahy mě moc nenadchla. Bylo to hodně rozvleklé a nudné.

Sarah01
28.01.2021 4 z 5

Pěkná detektivka z prostředí středověké Prahy, hodně mi připomíná sérii od pana Hrdličky o podrychtáři Václavovi. Škoda, že příběhy už nemůžou dále pokračovat.

jana8352
29.12.2020 4 z 5

Detektivka ze staré Prahy. Knížka se mi líbila.

karin4338
12.12.2020 5 z 5

Opäť krásne popisy starej prahy. Príbeh taktiež úžasný, logika mistra Peregrína stojí rozhodne za to.

Leona333
10.03.2020 5 z 5

Krásná detektivka ze staré Prahy lehce navazující na knihu Případ dětinského dědice. Autor mě vtáhnul do děje díky věrně vykreslenému, sympatickému a inteligentnímu Peregrinovi, kterému sekundoval bývalý vojenský felčar, lazebník Pavel Drak. Škoda, že autor nenapsal více knih...

Parwana
22.04.2019 5 z 5

Výborná kniha, škoda, že toho autor nestihl napsat víc. I když mám ráda i Vondrušku, Šoltész mi přišel několikanásobně lepší.

vincek1
30.10.2017 4 z 5

Hodnocení mi vzala čtenářka lwíček. Dle mého první třetina takové pomalé seznamování s prostředím a postavami a pak najednou akce, jako v moderním detektivním románu. Doporučuji.

Tydvik
19.05.2017 4 z 5

No, ona to klasická historická detektivka tak úplně není, i když se odehrává v kulisách středověké Prahy.
Spíš ji beru jako originální poctu E. S. Gardnerovi. Inspirace Perry Masonem je patrná nejen ze jména hlavního hrdiny. Postavy se také často chovají velmi současně.
Takže určitě doporučuji, nejen pro ten zajímavě ztvárněný nápad. Kniha je dobrou detektivkou i sama o sobě.

milunka21
18.01.2017 5 z 5

Skvělá čtivá a vykreslení tehdejší doby dokonalé. Kniha mě bavila, jen mě mrzelo, že jsem ji tak rychle zhltla.

Milli
10.08.2016

Pěkná historická detektivka ,líbí se mi popis života obyčejných lidí ve středověku a věru nebyl jednoduchý ...

eva.haf
22.06.2016 3 z 5

Kniha mě velmi bavila. Objevné pro mě bylo líčení obyčejného života ve středověku. Musím pochválit i zápletku.

Iwíček
18.06.2016 5 z 5

Tato kniha je velice zajímavá. Sice se mi zpočátku nejevila moc dobře, ale pak najednou bum a super čtivý příběh. Těším se na další shledání s autorem.

Praha 15. století historické detektivky

Pavel Šoltész
česká, 1927 - 1993
1984  81%Případ dětinského dědice
2000  87%Případ sváteční sukně
1969  100%Femina
1965  78%Ukolébavka pro sovu
1963  70%Scénář píše smrt

Kniha Případ sváteční sukně je v