Případ dívčího orchestru

Případ dívčího orchestru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344280/mid_pripad-divciho-orchestru-Rui-344280.jpg 4 16 4

Jana Brodská série

< 12. díl

Na tchyni majitele soukromé detektivní kanceláře Janu Brodskou se obrátila mladá houslistka Kamila Krausová s žádostí, aby vyhledala její kamarádku a kolegyni z dívčího orchestru Ilonu Tůmovou, která se za podivných okolností ztratila na zájezdu v Rakousku. Od té doby o sobě nedala nikomu vědět. Nikdo ji nepostrádá – ani její matka, která má další dvě malé děti, ani Ilonin nevlastní otec, ani Ilonin přítel violoncellista. Ilona chybí jen profesorce houslí, která neztratila víru ve skvělou budoucnost talentované houslistky, a Kamile, která si vyčítá, že nezabránila kamarádčinu lehkomyslnému jednání...... celý text

Aghatte
Aghatte
21.10.2021 3 z 5

Četlo se to docela dobře, opět několik nejasností a náhod přitažených za vlasy, ale už si na to asi zvykám.
Dočítala jsem na ránem, a tak vlastně nechápu rozuzlení, a už vůbec jsem nepochopila postavy tlumočníka Wolfa a policisty Renecka, zda byly kladné či záporné, a kdo byl maminka šíleného dirigenta...
No, ale asi mi to momentálně stačí, jelikož už čtu Andělskou košili a mám tu i další knihy autorky :-) Rozhodně Jana Brodská je mnohem sympatičtější než Sabina Hronová a zde se dokonce obě hrdinky střetávají, ale Sabina naštěstí jen na okraj.
P.S. Přála bych si být v 80 také tak krásná, vitální, zdravá, zvídavá, bystrá, pohyblivá a sexuálně aktivní :-))

ivoiro
ivoiro
22.04.2019 3 z 5

Tohle byla taková nenáročná oddechovka.

Tyrkysová
Tyrkysová
19.05.2018 4 z 5

Případ dívčího orchestru se čte zcela pohodově - děj bez problémů plyne, nikde se zbytečně nezasekává na nepotřebných drobnostech a stále se "něco" děje. Za drobné mínus puntičkářského čtenáře bych uvedla pouze až mnoho náhod a místy trošku nereálnosti. Na kráse to ale detektivce nijak neubírá. Pokud jste fanouškem (nejen) českých detektivních příběhů nebo milujete například vyprávění slečny Marplové nebo Jessicy Fletcherové, Jana Brodská jim může směle konkurovat :)

bábuška
bábuška
30.08.2017 4 z 5

Tak jsem se zase po delší době setkala s mou oblíbenou vrstevnicí paní Janou Brodskou. Tentokrát ji pátrání zavede do Vídně, kde prožije opět pár dobrodružných chvilek a jako vždy její stále bystrý úsudek dokáže hodně zamotaný případ dovést k dobrému konci. Po delší odmlce se sejdeme i s policejní vyšetřovatelkou Sabinou Hronovou, nyní už dámou v nejlepších létech. Opět zajímavě napsaná detektivka, která se dobře čte a nemusí v ní téci potoky krve.