Příliš tvrdý rock

Příliš tvrdý rock https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93021/prilis-tvrdy-rock-93021.jpg 2 11 2

Pechan & Černý série

Kriminální román z prostředí zábavné hudby, rozhlasu a nahrávacích studií vypráví o finančních machinacích a neoprávněných ziscích.

Kochy84
30.08.2023 1 z 5

Knížka na mě čekala v jedné knihobudce. Už když mi skočila do ruky jsem si říkal, že to bude hrozná blbost, že si to musím jako muzikant určitě přečíst. Není to moc tlusté, tak se tak stalo..
Co to sakra bylo? To dostal nějaký poručík SNB na důstojnické škole za úkol napsat slohovou práci o kriminalitě mezi těmi mladými chuligány? Četl ten člověk někdy nějakou knížku vůbec? Respektive slyšel ten člověk někdy někoho mluvit? Hlavně na začátku je ta přímá řeč jak od Jiráska, je radost číst jak se mezi sebou baví esenbaci v dlouhatanských rozvinutých větách.
Obsah hodnotit nebudu. Je jasné, že se v agenturách dělo ledacos a že kapely, aby mohly hrát, taky musely dělat ledacos. Jen nechápu jednu věc. To co je v knize popsané jako protiprávní jednání mohlo pro čtenáře fungovat jako docela hezky napsaný návod. Takže buď se daly prachy v muzice dělat ještě mnohem komplikovanějšími způsoby anebo ten člověk co to napsal byl doopravdy nedovtipný dement. Kloním se k té druhé možnosti.

baxz
07.05.2020 2 z 5

Spíš než detektivka je to románová povídka o máničkách a jejich snu vydělat "tvrdým rockem" slušnou škváru.

české krimi české detektivky

1988  69%Mokrá hrobka
1979  63%Uloupené grácie
1984  58%Usvědčující důkaz
1986  47%Příliš tvrdý rock

Kniha Příliš tvrdý rock je v