Příliš snadná vražda: České detektivní povídky

Příliš snadná vražda: České detektivní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47247/bmid_prilis-snadna-vrazda-ceske-detektiv-63f5c83069765.png 3 12 5

Deset povídek od deseti autorů a autorek českých detektivek, od těch nejznámějších až po začínající. Jedno společné však mají: příběhy jsou zasazeny do důvěrně známého českého prostředí, odehrávají se v současnosti nebo nedávné minulosti, a jejich hrdinové – soukromí detektivové či vyšetřovatelé – využívají při řešení zápletek nejen dokonalou znalost místa a zvyků, ale především schopnost vcítit se do lidského myšlení a chování, což je vždy neomylně přivede na stopu pachatele. Vydáno ve spolupráci s Asociací autorů detektivní a dobrodružné literatury AIEP. Editorka Andrea Vernerová.... celý text

konicekbily
30.04.2019 3 z 5

Výběr povídek českých autorů detektivní literatury. Jak už to u takového souboru bývá, některá povídka se mi líbí, jiná ne. Průměr.

hanča34
04.09.2016 3 z 5

Pár příběhů mně zaujalo, ale jako celek nic moc.

čef
31.07.2013 3 z 5

Výbor kriminálních povídek ani nenadchne ani neurazí. Jak to tak bývá některé se líbí více, některé méně a u dvou jsem nad úrovní "žasl". Dobré čtení k rybníku při 35st.C, kdy sluníčko neumožní kritické myšlení a příroda vybízí k toleranci a atraktivnějším pohledům.

skulenka
26.02.2013 2 z 5

Krátké detektivní příběhy nikdy nezahrnou tolik napětí, vyvrcholení a pointy jako ty pravé detektivky na několik set stran... Tato kniha je toho důkazem, soubor 10 detektivek na cca 180 stranách, podprůměr.

kika 13
03.02.2013 4 z 5

Povídky od různých autoru z naší země.