Večernice

Večernice https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85908/mid_pribehy-z-kouzelne-obory-vecernice-Sgu-85908.jpg 5 139 21

Je konec školního roku a Kendra se Sethem už se nemůžou dočkat, až se vrátí do kouzelné obory Lesohrad, útočiště kouzelných bytostí. Dědeček Sorenson si pozval tři odborníky, aby oboru ochránil před Společenstvím Večernice, prastarou společností, která je odhodlaná přisvojit si ukrytý umělecký předmět nedozírné ceny. Času není nezbyt. Pokud se předmět dostane do nesprávných rukou, může to znamenat zkázu ostatních kouzelných obor a možná i celého světa.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Rise of the Evening Star , 2007

Atuin
17.08.2021 4 z 5

Musím souhlasit že první díl vypálil do srdce daleko větší stopu, než ostatní díly. Celá pentalogie je ale ovšem čtivá a svým kouzelným způsobem i originální ( i když samozřejmě pouze určitým způsobem). U toho dílu konkrétně mě nesedl začátek, myslím obecně, že Kendra ( vzdor všemu) je jako příběhový nástroj méně úspěšná, nebo minimálně situace nebyly dobře napsané,

adela5732
17.10.2020 4 z 5

První díl této série: Lesohrad, se mi líbil víc, většinou to bohužel tak bývá, první díly bývají nejlepší. Stále ale funguje krásný děj, popis čarovných postav je úžasný, přímo vás vtáhne do děje. Knihu stojí za to si přečíst.

Akženka
08.04.2018 3 z 5

Moc pěkná♥ Někdy mi přišla velmi dětská, ale přesto je to krásný, fantazijní a napínavý příběh.

Percabethka
03.02.2018 5 z 5

Prostě dokonalé ♥ Z dílů, které vyšly v češtině, mám tenhle asi nejraději ♥ Je tu nejvíc dobrodružství, zvratů a hlavně ne tak pomalý rozjezd jako u prvního dílu.

-LaraRead-
12.11.2017 5 z 5

Knihu jsem četla až po sestře a co se nestalo? Omylem jsem dozvěděla, kdo je zrádce ještě před tím, než jsem začala knihu opravdu číst. I tak pro mě byla kniha obrovským zážitkem a rozhodně se nedala zahambit prvním dílem.

šestiočka
20.10.2017

Také ji sháním pro dceru. Lesohrad je její nejoblíbenější kniha. Pokuď by jste ji někdo byl ochoten prodat, ráda koupím. Veronika

monika333
13.05.2017

Nepredáte mi ju niekto neviem sa k nej dopracovať a bez nej nemôžem pokračovať v čítaní :(

svobonís
21.01.2016 5 z 5

Krásné ilustrace, poutavé čtení, co víc dodat........ prostě super kniha.

Knihomol10
02.11.2015 5 z 5

super uz mam přecteny 3 dil ale promně byl nejzajimavejší ten 2 díl byl taky nejstrašidelnější

Nikča3112
31.10.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila byla trochu strašidelnější než první díl, hlavně ten konec. Nikdy jsem nevěděla co se bude dít, vždycky jsem byla překvapená co se stalo. Těším se až budu číst třetí díl protože mě zajímá jak to dopadne.

viky.rella
06.06.2015 5 z 5

Super!!!!!!

Raven_Black
15.03.2015 5 z 5

Kouzelná, místy poněkud strašidelná kniha nezklamala... stejně jako první díl ;)

brčko-A
10.03.2015 5 z 5

Nádherná kniha, připadalo mi,že nikdy nenajdu HODNĚ moc fantasy knížku -jako je tahle.

Kllara
24.07.2014 5 z 5

Nádherná kniha, nezklamala, stejně jako první díl.

Roselunda 1928
12.03.2014 5 z 5

Kromě dívčích románů mám ráda i knihy o vílách.
SUPER!!!

termit
11.03.2014 5 z 5

mOc pěkné

Darkry
25.12.2013 5 z 5

Komu se líbila první kniha, tomu se zaručeně bude líbit i ta druhá. Má ještě daleko dramatičtější příběh a už není tak pohádková jako jednička. Každopádně krásné, odpočinkové počtení pro čtenáře jakéhokoli věku (i když pro ty malé asi ne úplně odpočinkové :)).

tsal
21.10.2013 4 z 5

Kendra a Seth se po druhé vrací do Lesohradu a já si tu cestu užila stejně jako první díl. Pravda, Seth mi leze na nervy stále více a více. Jeho vzpurnost, naivita a neposednost jsou až otravné a člověk se musí ptát, jak dlouho by v oboře přežil, kdyby na jeho straně nestálo samo štěstí. Kolem něj je však spousta dalších úžasných postav, které jsou promyšleny do hloubky a kterým musíte fandit.

Co na sérii nejvíce oceňuji, je strach, který ve mně vyvolává. Strach o hrdiny, strach z temných sil, strach ze špatného konce. Člověk takové věci obvykle od pohádek nečeká a o to více si čtení užívám. U scény s umrlcem nebo při boji s kočkou jsem se od knihy nemohla odtrhnout a napětím jsem pomalu ani nedýchala. Který autor knih pro dospělé se tímhle může pochlubit?

Na vrch se nám prohlubuje hlavní zápletka, která se potáhne celou sérií. Intriky, zrady a temné síly, které se kolem obory stahují. Aaaa, Brandon Mull ví, jak čtenáře nalákat na pokračování!

anibeni
18.09.2013 5 z 5

Opět nádherná knížka... o něco "dospělejší" než první díl, ale stejně tak napínavý... Opravdu super...

Nikka07
16.12.2012 5 z 5

Tu jsem taktéž četla. Tahle knížka je dokonce strašidelnější než první díl. Třeba u těch koček... Brr! Tu jsem si taky několikrát přečetla. Vřele doporučuji. :-))

Brandon Mull
americká, 1974