Příběhy stromů

Příběhy stromů https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197703/bmid_pribehy-stromu-dTh-197703.jpg 4 6 2

Dvanáct příběhů o různých stromech dohromady skládá dramatickou pohádkovou mozaiku s poučením a morálním poselstvím. Alegorické bajky – podobenství ze života rostlin, které mnozí považují za věci. Krásné poetické ilustrace Adriany Skálové.

Gauri
29.04.2020 3 z 5

Milé čtení, krásný jazyk. Nevím, jestli by se mi líbila jako dítěti, ale mé dospělé srdce plesalo.
Jednu věc bych ale vytkla. Neustále tam někdo upadal do snů nebo se z něj naopak probouzel. Jednou za čas mi to nevadí, tady už toho na můj vkus bylo moc. I když chápu, že to autorce asi sedělo do logiky příběhů.

meluzena
24.07.2017 2 z 5

Kniha moderních pohádek s různými variacemi na téma „někdo měl problém, tak zašel za zahradníkem Kryštofem, dostal listy konkrétního stromu, doma si z nich udělal čaj a uzdravil se“.
Autorka asi chtěla nějak nenásilně popsat, co umí jednotlivé stromy vyléčit.
Umím si představit, že kniha si najde své čtenáře. Pro mě by asi bylo zajímavější přečíst si opravdu příběhy STROMŮ, a ne LIDÍ.

Není to moje kniha. Na mě to bylo takové... asi moc ezoterické - tím ovšem nechci říct, že stromy a jiné býlí nejsou léčivé, jen ten styl mi prostě nesedl. Cítila jsem z toho příliš silnou touhu předat poselství - tlak na pilu. (Zlatej Erben...)

Lenka Ničková
česká, 1952