Pes baskervillský

Napínavý příběh se známou postavou Sherlocka Holmese. Asi nejslavnější a zřejmě i nejlepší román s postavou Sherlocka Holmese zavádí čtenáře na blata obklopující strašidelný zámek Baskerville, kde probíhá vyšetřování podivné smrti sira Charlese Baskervilla. Strašidelná, místy až horrorová atmosféra doplňující logickou kostru p...celý text

Napínavý příběh se známou postavou Sherlocka Holmese.
Asi nejslavnější a zřejmě i nejlepší román s postavou Sherlocka Holmese zavádí čtenáře na blata obklopující strašidelný zámek Baskerville, kde probíhá vyšetřování podivné smrti sira Charlese Baskervilla. Strašidelná, místy až horrorová atmosféra doplňující logickou kostru příběhu, spolu s postupně odhalovaným tajemstvím a postavou geniálního detektiva, jsou hlavními ingrediencemi tohoto veleúspěšného románu, který se dočkal i mnoha filmových zpracování. Ale žádné z nich nebylo tak dobré, jako literární originál. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51792/pribehy-sherlocka-holmese-pes-baske-3hf-51792.jpg 4.61850

Příběhy Sherlocka Holmese (5.)

The Hound of the Baskervilles (1902)

Literatura světová, Detektivky, Dobrodružné
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
Více informací...

Evickar

Dobrá kniha, napínavý příběh, ale nic speciálního.

Dorazilka

Skvělá, velmi poutavá knížka, dobrá zápletka, někomu by mohla vadit "starší" čeština. Ale určitě doporučuju!

Roselunda 1928

Ke knize jsem se dostala přes seriál od BBC a dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Příběh utíkal, četl se mnohem příjemněji, než jsem čekala, jen tam bylo pár míst, přes které jsem se dostávala trochu hůř, ale to přičítám tomu, že nejsem zvyklá na starší literaturu. Moc se těším na další příběhy Sherlocka Holmese a doktora Watsona!

Život-s-Kačí

Dlouho jsem se chystala na nějaký příběh od autora a byla velice zvědavá, jak mě jeho styl psaní bude bavit. Jsem ráda, že kniha splnila všechna má očekávání. Příběh byl poutavý, čtivý, tajemný a plný nečekaných zvratů. Moc jsem si čtení užívala. Proto všem doporučuji.

Pog

Nádherné dílo, které se od ostatních Holmesových dobrodružství krásně liší. Moc povedené, za mě nejoblíbenější! ❤

S1M0NE

Příběhy Sherlocka Holmese jsem do této doby znala jen z filmů nebo seriálu, jsem však moc ráda, že mi neunikla ani původní literární podoba. Naprosto jsem si zamilovala osobitý, archaický styl psaní sira Doyla. Když k tomu ještě připočtu tu tíživou atmosféru močálů a zámku a nadpřirozenou hrozbu visící ve vzduchu, která se táhne celou knihou, máme určitě co odčinění s velmi kvalitním čtením. Napjatá jsem byla až do konce.

WoodyAllen

Tato povídka nevyniká tolik Holmesovou logikou jako těžkou a naprosto přesvědčivou atmosférou. Přítomnost bažin, odlehlost končin, uniklý trestanec, mlha, hrůzu nahánějící vytí neskutečného psa, vybydlené panství... Obsahem to nastiňuje tolik tísnivé prostředí, že si právem tato kniha zasluhuje být na vrcholku Doyleova díla.

Iva B.

Sherlocka Holmese miluju v jakékoliv podobě - knihy, seriály, filmy!! Je to srdcovka!!

marta0912

Slyšela jsem jako audioknihu a i když jsem nejdříve musela překonat způsob, jakým kniha byla čtena, poté, co jsem si zvykla, se ukázalo, že naopak knize dodává tu akci. Jinak dějově to bylo bezchybné, v noci jsem se bála jít i na záchod :D

werous9584

Klasika, které nelze nic vytknout a kterou nelze nedoporučit.

jefff

Nejlepší Sherlock. Kniha má hutnou atmosféru i povedenou zápletku.

MinaHawke

Miluji Sherlocka Holmese, ať už filmy a nebo knihy, ale prostě pro mě nejlepší je Pes Baskervillský, je to zkrátka má srdcovka.

Rade

Snad moje první detektivka, vydaná v mojí zamilované edici KOD, s tím velkým černým hafanem na obálce, zapůjčená kdysi dávno v Městské knihovně v dětském oddělení ve Valentinské ulici. Z té hromady knih, co jsem si tam z Vršovic jezdila vybírat do pro mě tehdy úžasného obřího sálu (možná obřího dětskýma očima), si nejvíc pamatuju právě tuhle...
A kdybych hlasovala v soutěži o nejpůsobivější obálku mého čtenářského života, vyhrála by to u mě asi tahle kniha.

kklepkaa

Zbožňuji Sherlocka i Watsona a těším se, že se zas k této sérii vrátím.

Welinie

Parádní detektivka, mám ráda Sherlocka a jeho záhady.

KateChatt
31.12.2016

Jelikož už jsem celý děj knihy znala, bylo zábavné sledovat Watsona. jak se sám snaží něco vypátrat a s jakou hrdostí píše Holmesovi, co zjistil.

Btw: Jsem velmi ráda, že jsem si tuhle knihu přečetla.

rarášek
21.12.2016

Moje druhá knížka příběhů Sherlocka Holmese a stále se mi to líbí. Vybrala jsem si ji do maturitní četby a rozhodně jsem nechybovala. Skvělá zápletka a úžasné prostředí uprostřed blat. Už se těším, až si přečtu další případy. :)

acidkitten
17.12.2016

Tuto knihu jsem poprvé přečetla v deseti letech v noci pod peřinou na chatě, kdy byla její pochmurná atmosféra podpořena mou bujnou fantazií a tajemnými zvuky z lesa...od té doby se k ní pravidelně ráda vracím a pořád je tak kouzelná, jako před lety.

hana4834
03.12.2016

velmy napínavá kniha všem vřele doporučuji

vencamf
30.11.2016

Stydím se, že jsem se k této knize dostal až nyní. Ačkoliv jsem to měl čekat, byl jsem překvapen, jak skvělá kniha to je. Pochmurná, tajemná atmosféra je neodolatelná. Škoda, že už je příběh tak známý, že člověk ví, jak to všechno skončí. I tak ale skvělý zážitek. Čtivá a úžasná klasika!

Fuksinka
24.11.2016

Tahle se nikdy neomrzí a dá se číst každý rok.

haki34
19.11.2016

Miluju tu knizku pro temnou atmosferu blat, anglicky venkov zahaleny mrholenim, destem a strachem z nadpozemske obludy !!! Jedna z oblibenych , prectena jiz nekolikrat..

bibliophile
12.11.2016

Četlo se to samo, vytkla bych tomu snad jen to, že konec byl předvídatelný. Přesto se od toho nedalo odtrhnout.

Petrue
06.11.2016

Ráda čtu knihy z anglického venkova, kde je atmosféra vždy tajemnější a mrazivější, nicméně prostředí zákeřného močálu, který je nebezpečný sám o sobě, natož s krvelačnou bestií, nemá konkurenci. Kniha měla jiskru, žádné nudné pasáže, četla se sama. A vůbec nevadilo, že jsem jako první viděla film, i tak jsem byla napnutá do poslední chvíle.

AnickaP
30.10.2016

Můj první a určitě ne poslední Sherlock!

orangerose
24.10.2016

pěkně zamotaný leč strašidelný příběh Sherlocka Holmese, knížka je plná zvratů, akce, strašidelné atmosféry , stojí si ji za to přečíst- ideálně při kávě a nebo u capučína a s sušenkami :D

laepus
10.10.2016

Kvalitní řemeslo (pardon, umění!) přetrvá věky a všechny módní vlny opadnou. Tohle je pochopitelně ten první případ a nedokážu si představit čtenáře detektivek, který by tohle nečetl. K tomu fůra filmových zpracování, z nichž se těžko vybírá ta nejlepší - některé ctí knihu snad v každé větě, jiném jdou po atmosféře, jiné po výpravě, další zase po akční či napínavé stránce. Doporučuju všechny :)

Jitulevrtule
04.10.2016

Kvalitní klasika napsaná moc hezkým stylem. Pěkně se čte, napíná od začátku až do konce (i když ten jsem čekala malilinko lepší:-) ).

kristyna6626
30.09.2016

Nebyla to špatná kniha. Jsem možná trochu rozmazlená novými knihami, ale jediné co mi na tom vadilo, bylo to, jakým způsobem o bylo napsáno. :D (Vím, jiná doba a tak....) Ale zase musím uznat, že se mi to nakonec líbilo. Začalo mě to pořádně bavit až ke konci (kdy už se hodně spekulovalo o tom, kdo to je). Čím dál víc přemýšlím, že si přečtu ještě nějakou knížku od Doyla, abych taky četla něco, kde více figuruje Holmes. :) :)

olle3
25.09.2016

Není co vytknout. Užíval jsem si distingovaný styl té doby, jak v seriálu, tak v knize.