Pes baskervillský

Napínavý příběh se známou postavou Sherlocka Holmese. Asi nejslavnější a zřejmě i nejlepší román s postavou Sherlocka Holmese zavádí čtenáře na blata obklopující strašidelný zámek Baskerville, kde probíhá vyšetřování podivné smrti sira Charlese Baskervilla. Strašidelná, místy až horrorová atmosféra doplňující logickou kost... celý text

Napínavý příběh se známou postavou Sherlocka Holmese.
Asi nejslavnější a zřejmě i nejlepší román s postavou Sherlocka Holmese zavádí čtenáře na blata obklopující strašidelný zámek Baskerville, kde probíhá vyšetřování podivné smrti sira Charlese Baskervilla. Strašidelná, místy až horrorová atmosféra doplňující logickou kostru příběhu, spolu s postupně odhalovaným tajemstvím a postavou geniálního detektiva, jsou hlavními ingrediencemi tohoto veleúspěšného románu, který se dočkal i mnoha filmových zpracování. Ale žádné z nich nebylo tak dobré, jako literární originál. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51792/pribehy-sherlocka-holmese-pes-baske-3hf-51792.jpg 4.61918

Příběhy Sherlocka Holmese (5.)

The Hound of the Baskervilles (1902)

Literatura světová, Detektivky, Dobrodružné
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Avielin
předevčírem

Rozhodně doporučuji, stojí za to přečíst.

Frity

Skvělá detetivka, nechybí v ní napětí, záhada a překvapivé rozuzlení. Přečtena jedním dechem.

KapitánHook

První Doylova kniha, kterou jsem četl, rozhodně ale nezůstane poslední! Děj a postavy legendárního detektiva Sherlocka Holmese a jeho společníka dr. Watsona mě vtáhly do četby téměř od prvního okamžiku. Mistr vypravěč Doyle provádí nitkami nejzapletenějšího Holmesova případu s elegantní svižností a nenásilně vás donutí se s napětím, zájmem a možná i strachem dopracovat k překvapivému rozuzlení příběhu.

Pavelpi

Dneka už autorova klasika.Viděl jsem několik filmových verzí,ale kniha je lepší než tyto verze.Protože autor patří k mým oblíbeným,tak jsem se do ní konečně dal a dost rychle jsem jí přečetl.Ještě si vzpomínám z mládí na rozhlasovou verzi,která byla také dobrá.Asi proto jsem knihu přečetl až teď.

Klarka251

Mám tyto knihy od Doyla moc ráda, hlavně co se týče Sherlocka. Pes baskervillský byla moje první kniha, kterou jsem přečetla ve své pubertě.

robin9739

Nejzamotanější uzlík který musel Pan Sherlock Holmes kdy rozmotat. Hlavně díky tomu že se tu setkával jeho logicky a chirurgicky přesný mozek s temnými a nadpřirozenými pověrami místních lidí. Pro mně nejlepší z příběhu Londýnského detektiva ...

-Lucinda-

S filmovým a seriálovým zpracováním případů Sherlocka Holmese jsem setkala už několikrát. Teprve teď jsem se dostala k originálu, který rozhodně nezklamal. Atmosféra, postavy i zápletka na výbornou. Od čtení jsem nemohla vůbec odtrhnout. Kniha mě rozhodně nadchla a mohu ji jen vřele doporučit.

konicekbily

Asi jedna z nejslavnějších světových detektivek - napsána před více než jedním stoletím. Dokonale popsané prostředí, jemně vytvořené postavy, výskyt záhadný jevů a postav, poprvé se vyskytující "podrž taška" - pomocník slavného detektiva, a sám detektiv rafinovaným způsobem vyšetřuje a odhaluje - a závěrem vše podstatné vysvětlí.

Langosh

Moje první kniha o Sherlockovi, kterou jsem přečetl. Perfektní kniha, měla spad, napětí a až do konce jsem netušil, jak to dopadne a kdo je viníkem.

Targa Dall

Na to jak je kniha stará, tak je výborně napsaná. Svižná, vtipná, napínavá a super :)

Evickar

Dobrá kniha, napínavý příběh, ale nic speciálního.

Dorazilka

Skvělá, velmi poutavá knížka, dobrá zápletka, někomu by mohla vadit "starší" čeština. Ale určitě doporučuju!

Roselunda 1928

Ke knize jsem se dostala přes seriál od BBC a dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Příběh utíkal, četl se mnohem příjemněji, než jsem čekala, jen tam bylo pár míst, přes které jsem se dostávala trochu hůř, ale to přičítám tomu, že nejsem zvyklá na starší literaturu. Moc se těším na další příběhy Sherlocka Holmese a doktora Watsona!

Život-s-Kačí

Dlouho jsem se chystala na nějaký příběh od autora a byla velice zvědavá, jak mě jeho styl psaní bude bavit. Jsem ráda, že kniha splnila všechna má očekávání. Příběh byl poutavý, čtivý, tajemný a plný nečekaných zvratů. Moc jsem si čtení užívala. Proto všem doporučuji.

Pog

Nádherné dílo, které se od ostatních Holmesových dobrodružství krásně liší. Moc povedené, za mě nejoblíbenější! ❤

S1M0NE

Příběhy Sherlocka Holmese jsem do této doby znala jen z filmů nebo seriálu, jsem však moc ráda, že mi neunikla ani původní literární podoba. Naprosto jsem si zamilovala osobitý, archaický styl psaní sira Doyla. Když k tomu ještě připočtu tu tíživou atmosféru močálů a zámku a nadpřirozenou hrozbu visící ve vzduchu, která se táhne celou knihou, máme určitě co odčinění s velmi kvalitním čtením. Napjatá jsem byla až do konce.

WoodyAllen

Tato povídka nevyniká tolik Holmesovou logikou jako těžkou a naprosto přesvědčivou atmosférou. Přítomnost bažin, odlehlost končin, uniklý trestanec, mlha, hrůzu nahánějící vytí neskutečného psa, vybydlené panství... Obsahem to nastiňuje tolik tísnivé prostředí, že si právem tato kniha zasluhuje být na vrcholku Doyleova díla.

Iva B.

Sherlocka Holmese miluju v jakékoliv podobě - knihy, seriály, filmy!! Je to srdcovka!!

marta0912

Slyšela jsem jako audioknihu a i když jsem nejdříve musela překonat způsob, jakým kniha byla čtena, poté, co jsem si zvykla, se ukázalo, že naopak knize dodává tu akci. Jinak dějově to bylo bezchybné, v noci jsem se bála jít i na záchod :D

werous9584

Klasika, které nelze nic vytknout a kterou nelze nedoporučit.

jefff

Nejlepší Sherlock. Kniha má hutnou atmosféru i povedenou zápletku.

MinaHawke

Miluji Sherlocka Holmese, ať už filmy a nebo knihy, ale prostě pro mě nejlepší je Pes Baskervillský, je to zkrátka má srdcovka.

Rade

Snad moje první detektivka, vydaná v mojí zamilované edici KOD, s tím velkým černým hafanem na obálce, zapůjčená kdysi dávno v Městské knihovně v dětském oddělení ve Valentinské ulici. Z té hromady knih, co jsem si tam z Vršovic jezdila vybírat do pro mě tehdy úžasného obřího sálu (možná obřího dětskýma očima), si nejvíc pamatuju právě tuhle...
A kdybych hlasovala v soutěži o nejpůsobivější obálku mého čtenářského života, vyhrála by to u mě asi tahle kniha.

kklepkaa

Zbožňuji Sherlocka i Watsona a těším se, že se zas k této sérii vrátím.

Welinie

Parádní detektivka, mám ráda Sherlocka a jeho záhady.

KateChatt
31.12.2016

Jelikož už jsem celý děj knihy znala, bylo zábavné sledovat Watsona. jak se sám snaží něco vypátrat a s jakou hrdostí píše Holmesovi, co zjistil.

Btw: Jsem velmi ráda, že jsem si tuhle knihu přečetla.

rarášek
21.12.2016

Moje druhá knížka příběhů Sherlocka Holmese a stále se mi to líbí. Vybrala jsem si ji do maturitní četby a rozhodně jsem nechybovala. Skvělá zápletka a úžasné prostředí uprostřed blat. Už se těším, až si přečtu další případy. :)

acidkitten
17.12.2016

Tuto knihu jsem poprvé přečetla v deseti letech v noci pod peřinou na chatě, kdy byla její pochmurná atmosféra podpořena mou bujnou fantazií a tajemnými zvuky z lesa...od té doby se k ní pravidelně ráda vracím a pořád je tak kouzelná, jako před lety.

hana4834
03.12.2016

velmy napínavá kniha všem vřele doporučuji

vencamf
30.11.2016

Stydím se, že jsem se k této knize dostal až nyní. Ačkoliv jsem to měl čekat, byl jsem překvapen, jak skvělá kniha to je. Pochmurná, tajemná atmosféra je neodolatelná. Škoda, že už je příběh tak známý, že člověk ví, jak to všechno skončí. I tak ale skvělý zážitek. Čtivá a úžasná klasika!