Příběhy Septimuse Heapa: Znamení draka

Příběhy Septimuse Heapa: Znamení draka

Ani v druhém díle Magyka nenechá Septimus Heap nikoho na pochybách, že je skutečně chlapcem na svém místě, pravým čarodějovým učněm, kterému nechybí odvaha, věrnost a oddanost. Tentokrát do hry vstoupí nejstarší z bratrů Heapových Simon, jenž se nechce smířit s tím, že mu Septimus uzmul postavení, po kterém celý život toužil - vždyť právě on se měl stát učedníkem MimoŘádné čarodějky. A tak učiní skutečně děsivý krok - z hlubin Sivých bažin vyzvedne tlející kostru DomDaniela a pomocí čar a kouzel se pokusí přivést černokněžníka k životu. Septimus, Jenna a jejich přátelé všemi silami zoufale bojují proti zkáze hrozící celé zemi. Jak ale přemoci zaslepeného Simona, který se nezastaví před ničím? I v tomto příběhu nás čekají neuvěřitelná dobrodružství, cesty a útěky neznámými kraji, kouzla a čáry, nad kterými zůstává rozum stát. I tentokrát odhalíme netušená tajemství, znovu se budeme strachovat o naše hrdiny a také poznávat nové postavy, které si získají srdce čtenářů. Máte se na co těšit. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/63_/630/pribehy-septimuse-heapa-znameni-dra-5sH-630.jpg 4.4160

Příběhy Septimuse Heapa (2.)

Septimus Heap, Book two, Flyte (2005)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

stolbice

Ne, tohle asi vážně nedočtu, nuda, nuda a zase nuda. Chování některých dospělých nedává vůbec smysl, nemluvě o jejich vyjadřování (i pětileté dítě by to zvládlo líp). Příběh je opět roztahaný, nacpaný spoustou zbytečných blábolů a hrdinové se plácají celou půlku knihy ve věcech, které by se dali shrnout do jedné kapitoly. I když je to určené pro děti, já nevím, mě by to asi unudilo k smrti, zlaté české pohádky.

Sarfias

Kdybych neměla tolik práce, přečtu knihu snad za jeden den. Poutavé, čtivé, místy jsem se div nepotrhala smíchy. Kniha je sice spíše pro mladší čtenáře, ale dospělému má také co nabídnout. A ani mi není proti srsti, že tuto sérii srovnávají s Harrym Potterem. Myslím, že knihy jsou to skutečně dobře napsané a hlavně zde čtenáře často něco překvapí. Za mně rozhodně palce nahoru, plné hvězdy a brzy běžím do knihovny pro další díl! :-)

otesánek

nejde přestat číst

berka4151

Druhý díl překvapil. Vzhledem k tomu, že je série určena mladším čtenářům než jsem já, byl pro mě první díl předvídatelný. U druhého už to fakt říct nemůžu, je překvapením od začátku do konce. Vůbec se nedivím dceři, že Septimuse doslova hltá, i já se těším na pokračování.

Alex.rrr
30.12.2016

První díl se mi velice líbil a druhý jsem zhltla stejně rychle. Je zde trochu méně barvitě popsána krajina a okolí, kde se hrdinové aktuálně nachází, ale příběh neztrácí napětí a stále nás udržuje v dění. Už se těším na další díl :)

tisha8409
01.08.2015

Tenhle díl byl spolu s prvním nej z celé série.

lampernaqui
18.02.2015

Druhý díl také pobavil, ale na první to nemělo. Na mě tam bylo moc málo bažin, jejichž prostředí bylo předtím perfektní. Nejstarší bratr se pustil ze řetězu a vyvezl sestřičku na projížďku proti její vůli. Je na hlavním hrdinovi, aby to všechny co nejrychleji napravil.

JackieSan
24.03.2014

Knihou jsem se pěknou dobu nemohla prokousat, což mi bylo celkem líto, protože se mi první díl opravdu líbil. Potom mě to ale zase chytlo a zbývajících 100 stránek jsem dočetla za jeden den. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalšího dílu! :)

angelbooks
14.12.2013

Druhý díl mě zarazil v rozhodnutí jedné postavy. Tak trochu jsem si myslela že Simon udělá něco zvláštního ale zrovna tohle? :O. Přínejmenším tím nechci kritizovat ale pochválit je to opravdu SKVĚLÁ zápletka :). Jako první díl ani tento mě nezklamal :).

ThePetinka
08.12.2013

Druhý díl je důstojným pokračováním prvního. Opět ukazuje především životní osudy Septimuse a jeho nevlastní sestry Jenny, které jsou však vzájemně propojené a pro mě osobně docela zajímavé. Na knize se mi líbí právě to, jakým způsobem je stavěná. Ukazuje totiž životy mnoha lidí, které jsou však propletené, mnohdy až neskutečným způsobem. Je to zábavné a dokazuje to, že svět je malý.
Četla jsem na internetu několik recenzí a hodně lidí v nich psalo, že kniha jim až nehezky připomíná legendárního Harryho Pottera, ale pravdou zůstává, že já jsem nezavadila ani o jediné slovo, které by ve mně nějakým způsobem evokovalo svět čar a kouzel v Bradavicích. Příběhy jsou natolik odlišné, že mě až zaráží, že někomu mohou připadat podobné. I magie je v nich uchopená zcela odlišným způsobem, který je leckdy hodně zábavný. Třeba takoví drak - paní Sageová si opravdu vyhrála s tím, aby její draci nepůsobili jako mazlíčci. Bobky, hnůj, smrdutý dech a neskutečný apetit, to jsou věci, které jsem zatím v žádné jiné knize o dracích nenašla. Tyhle detaily příběhu mě vážně hrozně bavily!
Příběh má šmrnc a glanc, jaký bych u knihy pro dospívající rozhodně nečekala. Děj je zamotaný a leckteré věci člověku nedojdou, dokud se k nim v knize nedostane. Vše je navíc psané takovým svěžím a svižným způsobem, takže kniha je napínavá i vtipná. Přemýšlela jsem, co bych jí mohla vytknout, ale kupodivu jsem na nic nepřišla. Je to prostě sympatický příběh, který stojí za to si přečíst.
90%

Teressa
21.06.2013

Dokonalá kniha, stejně tak jako celá série. Překvapilo mě Simonovo chování, ale tušila jsem, že to tak autorka nenechá a měla jsem pravdu. V šestém díle se všichni k mé velké radosti usmíří.

LucieRej
16.06.2013

Další kouzelný příběh o Septimusovi. Moc se mi líbil. Zaslouží si 5 hvězdiček. Je to celé psáno s takovým krásným nádechem pohádky, ale přitom tím nepohrdně ani dospělý člověk. Prostě nádhera. Kouzla, draci, duchové, temné síly...

reykjavik
23.03.2012

Skvělé pokračavání MAGYKU, který nemá chybu...

izabelle
11.03.2011

Bylo v ní hodně o lodi, myslím, moje paměť je jako síto, ne, jako černá díra. Její obal jsem nijak nezinovovala, takže mi neuvízla v paměti tolik jako první díl. A další jsem už nečetla.
No když jsem jí četla bylo to něco epochálního, to určitě ano.

moonell

I po druhém díle se mi nedaří zbavit pocitu déjá vu - něco z Tolkiena, něco z Rowlingové... Nicméně výsledek je poměrně slušný.