Výprava za hrdinstvím

Výprava za hrdinstvím https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6439/bmid_vyprava-za-hrdinstvim-oOc-6439.jpg 4 165 17

Příběhy Septimuse Heapa série

Ve čtvrtém pokračování příběhu Septimuse Heapa nebude o dobrodružství, záhady a neuvěřitelné události nouze. Mladý čaroděj Septimus s princeznou Jennou se rozhodnou zachránit své kamarády Cvočka a Snorry, kteří uvízli daleko v minulosti. Vydají se na dalekou a nebezpečnou výpravu, ale naděje, že své přátele opět spatří, je stále menší. Jedinou záchranou je najít tajemné Sídlo Foryxů, misto, kde začíná a končí veškerý čas. I v tomto příběhu se setkáte se starými známými: dobrým duchem Alterem, čarodějkou Marcií či drakem Ohnivákem, a objeví se nové postavy, které si oblíbíte i které vás budou děsit.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Septimus Heap, Book Four, Queste , 2006

HollyUndead
07.04.2024 5 z 5

Další díl této kouzelné série o Septimusi Heapovi mám za sebou, a musím říct, že se mi ta série líbí čím dál tím víc. Kromě zajímavého příběhu plného kouzel se místy objeví i vtipnější a úsměvné pasáže, v některých částech zase naopak napínavé a temnější. Nicméně je velice příjemné po práci nebo o víkendu uniknout z reality a ponořit se do jiného světa plného kouzel, temných tvorů, draků, kouzelníků, princezen, alchymistů a tajných míst jako bylo například Sídlo Foryxů. Opravdu se těším na další pokračování.

Pert
02.01.2022 5 z 5

Krásný příběh ze světa Septimuse Heapa.

Andynka
22.02.2021 4 z 5

V každém díle se toho děje hrozně moc. Něco není tak úplně dovyřešené... A jsem lehce zmatená, že to v příběhu nemá pořádné následky. Ale tak je možné, že to se dozvím až v tom dalším díle.
Každopádně i tento díl mě velmi bavil. Opět jsem poznala další část pohádkového světa a moc se mi to líbilo.
Řekla bych, že díl od dílu je příběh zajímavější a zajímavější. :)

Šárka88
28.12.2019 5 z 5

Krásný příběh plný fantazie a dobrodružství .

DominaCZ
22.09.2018 1 z 5

Šlo to do doby, než se vydali na most za sídlem Foryxů a teď se tam motali od zavřených dveří do otevřených a všude neustálá otázka KDE JSME? JAK VEN? KAM SE DOSTANEME ?!! To mě už nebavilo no.

Navíc linie najednou napraveného Simona tam vlastně neměla smysl, jeho dvě věty a plavba na lodi s uvřískanou Luckou tam byly přebytečný-je z něj zmetek, chce všem smrt, pořád čekám co bude, a on najednou chce k mámě a všechny a vše miluje???? Stejně jako Merrin-ten tu kromě žraní lékořice a tahání pytlů s kostma žádnou roli neměl. navíc on jako takovej pablb by zvládal to co měl v Manuscriptoriu a mohl by si dovolovat mít držku na písaře?? To sorry.

Navíc se mi nelíbilo, že je tam množství chyb-např. Jenna zaměněná v paláci Forixů za Snorri, kterou Broučín vede kolem ramen, přičemž ta na ně čeká dole....drobty vs. v další větě droPty...atd.

Vlastně až tady jakoby moc vyvstalo, že těm děckám je jen 12-15 let a maj řešit duchy, přechody smrti a rozpadlý oslizlý kosti.To je prostě moc.

Jo a ještě Jenna mě štvala-vždycky tak milá a slušná a teď najednou umanutá a uřvaná slepice z Cesty v lese si nedala říct a nepozná ani Tvora??....to bude špatná Královna. Prostě nelíbilo, jako dospělá už to vidím nedětskýma očima a to je zlý potom no.

otesánek
31.03.2017 5 z 5

Příběhy Septimuse Heapa mě prostě učarovaly. Nedokážu říct je li nějaký slabší. Líbí se mi všechny co jsem přečetla. Jediné co mě na tom mrzí, že čtu moc rychle a brzo nebudu mít co :D. Ráda se ztrácím v tom úžasném světě draků, kouzel a duchů

berka4151
24.03.2017 4 z 5

První třetina se mi tedy nekonečně vlekla, zbytek knihy se četl lépe. Osudy postav se ale tak hezky prolínají, že číst dál musíte.

Alex.rrr
12.02.2017 4 z 5

Tento díl mi přišel zatím ze všech nejméně záživný, i když začetla jsem se celkem snadno a musím uznat, že nápaditost je zde bezmezná. Další díl plynule navazuje, tak snad se příběh zase rozjede.

Knihomlok2015
18.11.2016 4 z 5

Opravdu povedený čtvrtý díl.
I ten konec je oproti předchozím dílům méně uspěchaný.

tisha8409
01.08.2015 3 z 5

Tady se už na příběh klasicky nabaluje příliš mnoho okolního děje.. pamatuju si sníh, svět za sklem nebo zrcadlem a les, kde žijí ti tvorové.....

ThePetinka
21.01.2014 5 z 5

Příběhy Septimuse Heapa jsem četla jako mladší a už tehdy mě velmi bavily, nicméně nyní, když jsem se k nim po letech vrátila, odhalila jsem v textu nespočet zajímavostí a musím přiznat, že jsem z knih okouzlená stejně, ne-li více, než před lety. Nakladatelství Jota si navíc moc hezky pohrálo s vazbou a ilustracemi, takže čtení je hotová pohádka.
Na knihách mě nesmírně baví, jak jedna dějová linka plynule přechází v druhou, nic nepůsobí nepatřičně a člověk má pocit, že knihy na sebe navazují, i když jsou většinou uzavřenými jednotlivými příběhy. Nejspíš je to tím, jak krásně si umí paní Sageová pohrát s vedlejšími postavami, skoro by se dalo říct, že je výborně recykluje. Postavu A použije v prvním díle, pak se jí hodí ve třetím a čtvrtém, pak zmíní postavu B, které se jen okrajově dotkla v druhé knize… Čtenář v důsledku toho odhaluje stále nové a nové životní osudy, hledá si své oblíbence a stále se má na koho těšit.
Výprava za hrdinstvím je už čtvrtým pokračováním a já s údivem sleduji, že autorce stále nedochází výborné nápady. Je velmi originální a také vtipná, mám ráda její dlouhé a složité věty, nad kterými se člověk prostě musí bavit. Jen mě trochu mrzí překlady anglických jmen na české, někdy to působí dost hloupě, ale na druhou stranu chápu, že kniha je pro mladší děti, kterým to možná přijde vtipné.
Sérii knih o čarodějnickém učni Septimusi Heapovi vám doporučuji, nejsou to sice knihy, které by kvalitou dosahovali na Pána prstenů, Harryho Pottera či Hladové hry, jsou to však knihy, u kterých se, alespoň já, vždy skvěle odreaguji, pobavím a leckdy se i něco nového dozvím.

angelbooks
14.12.2013 5 z 5

4 díl Septimuse Heapa a ostatních byl jedním z nejlepších dílů. Furt jsem si říkala jak to asi dopadne? A Septimusův drak ohnivák mě taky uchvátil, ikdyž nemusil uchvátit každýho, moc se mi v tom příběhu líbil. Doufala jsem že v nějaké sérii Septimuse Heapa bude nějaký ten drak :D
Moc, velmi moc, doporučuji :).

Teressa
21.06.2013

Úchvatný díl! Moc doporučuju!

BooksLucyKing
16.06.2013 5 z 5

Opět nezklamalo! Další krásný příběh, bezvadná výprava do místa, kde čas nic neznamená. Všude spousta kouzel, napínavých situací. Tento díl mi i přišel z druhé půlky víc tajemnější než předešlé díly. Moc se mi líbil.

kneznaliba
02.02.2013 2 z 5

První Heapovská kniha, do které se prostě nemohu a nemohu začíst. Mám ještě i další díl, ale nevím nevím, jestli se na něj dostane. Tohle je pro mě od začátku strašná nuda oproti předchozím knihám. Také souhlasím, že asi docházejí nápady. Možná tomu musím dát víc času (i když už je to asi rok). Třeba jí ještě někdy vezmu na milost a třeba hodnocení změním...

Pájice
30.11.-0001 5 z 5

Docházejí nápady? To se mi moc nezdálo ;).. Pro mě to byla další skvělá kniha.. nemohu se dočkat dalšího dílu :)..

Saruman
30.11.-0001 3 z 5

Bohužel, začíná mi připadat, že paní Sageové už docházejí v této knize nápady...

anglická literatura

Angie Sage
britská, 1952
2005  85%Magyk
2006  85%Znamení draka
2013  91%Oheň
2010  89%Syren
2008  86%Výprava za hrdinstvím

Kniha Výprava za hrdinstvím je v