Příběhy, pověsti a pohádky paní Hudby

Příběhy, pověsti a pohádky paní Hudby https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24585/bmid_pribehy-povesti-a-pohadky-pani-hudb-RLo-24585.jpg 5 59 13

Průvodce operní tvorbou vybraných děl, zpracovaný pro děti, vypráví obsahy oper jako samostatné příběhy. Doplněno medailonky tvůrců. Vydání třetí.

PeterBahn
18.02.2021 3 z 5

Knihu jsem objevil v jedné chalupě na kotárech a majitele byli tak velkorysí, že mi ji věnovali. Jednalo se o vydání z roku 1989 a tedy z konce socializmu, kdy paní autorka (patrně) musela udělat jisté úlitby režimu… Na druhé straně se již už nesměle objevovala informace o náboženských kořenech J. B. Foerstera… Každopádně mě knížka mile uvedla do toho, o čem v libretech oper šlo. Kdyby paní učitelky hudební výchovy na základních školách měli podobné nadšení jako paní autorka, bylo by to príma! Ale jsem realistou, takže asi o moc víc dětí by k tomuto žánru neinklinovalo... Určitě si musí dnešní mládež projít jmény jako Ed Sheeran,… a to je asi dobře… ...i když jim nezávidím...:-)
V souvislosti s touto knihou musím vyzdvihnout práci Jana Jiráně a Ypsilonky za jejich vklad při přiblížení operních děl!

saez
08.06.2020

Tuhle knížku mi můj tatínek předčítal před spaním jako pohádky. A v koupelně při holení zpíval svým krásným sytým hlasem árie vodníka, nebo Kecala a kupodivu se při tom nikdy neřízl :-) Dveře do světa opery mi tak nenásilně otevřel dokořán.

Péťa1950
05.06.2020 5 z 5

Četla jsem v dětství. Rodiče nás na některé opery brali do Prahy.V knize jsem se seznámila s obsahem a lépe jsem vnímala děj. Průvodce světem opery pro děti a seznámení se skladateli. Svým obsahem stále aktuální.

m_martina
05.06.2020 5 z 5

Kniha poutavým způsobem přibližuje dětem i dospělým svět opery. I když do divadla bych na operu nikdy nešla, tuto knihu jsem si přečetla se zájmem.

Zdeniczka
05.02.2019 5 z 5

Další kniha mého dětství, která obývá i naši knihovnu. Ač hudbu (i tu klasickou) miluji, hudebku jako školní předmět jsem zas tak nemusela. Tahle knížka, kterou jsem jako dítě dostala, mě ale moc bavila a řadu děl a údajů o skladatelích jsem si pamatovala právě díky ní. Tudíž plným právem pět hvězdiček. :)

karolina7748
11.12.2017

Jsem asi kulturní barbar,ale tahle knížka o operách se mi moc líbila určitě si jí přečtu znovu

babicka_amalka
16.02.2017 5 z 5

byla pro mě předstupněm k Opeře, kterou paní Hostomská psala pro dospělé a z níž je tenhle výtah pro děti; knížku jsem měla moc ráda;

ritz
03.02.2016

Oblíbená knížka z dětství, četla jsem příběhy jako pohádky a získala jsem povědomí o operách.

Gizminek
14.09.2013 5 z 5

Četla jsem v průběhu dětství. S touto knihou (a dalšími knihami o hudbě), spolu s dalším hudebním vzděláním šla ruku v ruce i vzrůstající láska ke klasické hudbě. Můj život bez klasické hudby by byl o moc chudší.

bukiet
18.03.2013 5 z 5

Pokud máte záměr vychovat z vašeho dítěte něco víc než jen konzumenta povrchního umění, zkuste mu pomocí této knihy přiblížit kouzelný svět operních příběhů. No a pak si spolu pusťte třeba nějakou operu na CD, nebo, ještě lépe, navštivte nějaké operní divadlo. A třeba se vám váš potomek zamiluje na celý život, jako se to stalo i mně osobně.

maryzka
16.06.2012 2 z 5

Když jsem byla na základní škole tak jsme tam měli divadelní kroužek, občas jsme jezdili na opery, takže díky této knize jsem měla přehled o obsahu oper.

Miila
07.10.2011 5 z 5

Velmi pěkně zpracované příběhy, člověku to ani nepřipadá, že čte operu.

aychend
08.08.2011 5 z 5

Paní Hostomská je nepřekonatelná! Pořád umí člověka nadchnout pro operu.

pro děti hudba převyprávění opery a operety libreta hudební skladatelé

Část díla

všech 57 částí díla