Příběhy nečekaných konců

Příběhy nečekaných konců

Roald Dahl nabízí v tomto povídkovém souboru šestnáct příběhů, opředených překvapivou zápletkou a vždy zakončených netušeným až mrazivě překvapivým rozuzlením. Každá z nich představuje dokonale vystavěnou literární stavbu okořeněnou notnými dávkami kultivovaného černého humoru, všemu však dominuje především motiv deziluze – motiv věčného rozporu mezi lidským snažením a jeho výsledky. Nejde zde o složité umně vykonstruované absurdity, nýbrž o anekdotické příběhy, které odrážejí každodenní běžné situace, které jsou pouze důsledně dovedeny k logickému vyvrcholení. A je-li nakonec výsledkem tohoto logického pochodu absurdita, pak je to absurdita zcela zákonitá a nevyhnutelná. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2604/pribehy-necekanych-koncu-2604.jpg 4.5175

Tales of the unexpected (1979)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Volvox Globator
Více informací...

rajen

Tuto knížku jsem si vybrala v rámci výzvy 2016, jinak povídky nečtu. No a ověřila jsem si, že povídky nejsou opravdu můj šálek kávy. Nebaví mě začínat ve stejné knize co chvilku znovu od začátku. Ráda se do děje ponořím a prožívám s hrdiny kus života. Tyto krátké úrývky prostě nejsou pro mě. Nicméně, četly se mi dobře. Některé dokázaly opravdu pobavit, jindy se už konec dal tušit hodně předem. Nakonec jsem ani nestihla knížku zařadit do výzvy, škoda.

mariadra
17.09.2015

Výborné poviedky, mám rada tohto autora.

wooloong
04.08.2015

Výstižný název pro mistrovské kousky od skvělého spisovatele.

kirsten6214
14.10.2014

Opravdu necekane konce, ktere v prubehu cteni pohlti, nenechaji popadnout dech a v zaveru vam jej vyrazi.

sporran
16.09.2014

Zprvu mě docela bavila. Ale některé příběhy mi přišly už opravdu hodně přitažené za vlasy. Možná až trochu nudné a mám i pocit, jestli už jsem někde podobný nezaslechla. Autor se někdy až příliš zaobírá takzvaným uvedením do děje, jindy zase naopak nezaobírá a mohl by.

AlenaV
29.07.2014

Bezva povídky, opravdu s nečekaným koncem. Doporučuju.

Ladys
28.02.2014

Perfektní knížka. Sice některé povídky jsou i v "Jedenadvacet polibků", ale stejně si to přečtu zas.

Karcoolka2210
15.01.2014

No musím povedať, že keď som na túto knihu narazila v antikvariáte, tak som si povedala- Á, Roald Dahl, to kúpim pre synovcov a netere a budem im čítať. No, to by asi nedopadlo dobre, keďže všetci majú menej než desať rokov ;) No pre mňa to bolo skvelé čítanie. Naozaj nečakané konce. A aj keď väčšina hlavných hrdinov v jednotlivých prípadoch si možno zaslúžili koniec, aký sa im ušiel, niektorých mi bolo naozaj ľúto. Odporúčam :)

mysiacik
25.07.2013

Poviedky nečítam, urobila som výnimku a urobila som dobre! Niekde o niečo slabšia pointa, ale inak sa kniha číta sama. To, že ide o poviedky, je výhodou najma v tom, že možete kedykoľvek knihu nechať odležať a znovu sa k nej vrátiť.

šmudlík
15.07.2013

Super čtení, zabávné vtipné a opravdu nečekané!

Skjaninka
08.06.2013

Nečítam často poviedkové knihy, ale raz za čas sa do nejakej pustím a musím uznať, že čo sa týka poviedok Roalda Dahla, sú to snáď tie najlepšie, čo som kedy čítala. Autor píše neskutočne dobre a veľmi pútavo. A tie konce sú naozaj nečakané. Kniha nielen pre milovníkov poviedok. Myslím, že zaujme každého, kto má rad kvalitnú literatúru.

EvaJ.
02.05.2013

Nejvíc se mi líbila první povídka. Ostatní, jak která. Na oddech nebo na cesty dobrý.

miawallacova
10.01.2013

výborné, čtivé, chytré a vtipné

julika
29.12.2012

Příjemné čtení......Hlavně ji můžete kdykoli odložit a později se k ní vrátit.

Lucretat
04.07.2012

Vřele doporučuji tuto sbírku skvěle napsaných příběhů. Pravda, některé mají tu pointu slabší, u jiných zas její vychytralost oceníte, ale celkově je tento soubor opravdu zážitkovým dílem. Toto bylo mé první literární seznámení s panem Dahlem a už se nemůžu dočkat, až se setkáme znovu.

Kermisee
02.01.2012

Co příběh to nečekaný konec. Opravdu naprosto geniálně vystavěný soupis. Některé byly lepší, některé horší, ale všechny byly skvělé. U mě nejvíce vyhrál příběh "O kýtě", jak tomu říkám já. Tento konec se mi zdál asi nejironičtější a opravdu nečekaný! :)

Azizi
18.06.2011

Šokujúce ukončenia, dych vyrážajúca vypointovanosť jednotlivých príbehov a úžasný štýl písania. Dokonalá ukážka toho, ako majú poviedky vyzerať. Naprosto skvelé! A úplne to isté môžem napísať ku každej poviedkovej knihe tohoto autora, keďže takmer všetky jeho poviedky sú geniálne.

st.me
26.02.2011

Určitě doporučuji si přečíst. Sama jsem knihu dostala jako dárek, byla psaná v angličtině a nejdřív jsem si myslela, že si to špatně překládám, ale ty konce jsou OPRAVDU NEČEKANÉ. Možná se hodí říct, že některé povídky nejsou vhodné pro slabší povahy, ale které to jsou....to už si nepamatuji :)

swamp
02.02.2011

Ano, nečekaných.. :)

Márinka

Ty konce jsou skutečně nečekané. Skvělé čtení :o)