Příběh z dolního města na řece

Příběh z dolního města na řece https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38299/bmid_pribeh-z-dolniho-mesta-na-rece-9pj-38299.jpg 4 37 7

Hlavním hrdinou milostného příběhu z poválečného Tokia je student medicíny, jehož život ovlivňují tři dívky.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Vyšehrad

川のある下町の話 / Kawa no aru šitamači no hanaši , 1962

HanaHH
23.05.2023 5 z 5

Lyrický, přesto poutavý příbeh napsaný jemným, vycizelovaným stylem, jakým to umí jenom Japonci. Kniha se mi líbila víc než autorův známější román Hlas hory.

Abroš
06.03.2020 5 z 5

Přijde mi,že z knihy čiší takový nějaký neuchopitelný smutek.Ale dobře se mi to četlo

Atanone
26.04.2019 5 z 5

„Kdybych byla dítě, které spadlo do řeky a strhl je proud, kdybys tam třeba skočil a zachránil mě…,“ Tamiko zmlkla. „Možná že každá zamilovaná žena je stržena proudem a tone.“

Pořád jsem si myslela, že čtu červenou knihovnu..tedy spíš růžovou, jako ty sakury, které Japonci tak milují..ale závěr mě probral. Hlavní postavy příběhu hledají lásku, každý po svém, každý jinak a každý je postaven před nutnost volby a kompromisu. Zamilovala jsem si hlavně ženské postavy, to asi byl autorův záměr, je jich tam dost a všechny jsou krásné. Jošimicu, Jošimicu, kde bys byl, kdybys je kolem sebe neměl...

Doporučuji milovníkům pomalých a hlubokých příběhů. Mně tenhle dlouho nepůjde z hlavy. Konec je otevřený-můžeme snít..

f.enjoy69
14.06.2017 4 z 5

Nedokážu to moc zdůvodnit, ale Kawabatovi jsem se docela dlouho vyhýbal. Nelákal mě... Tahle kniha mne ale přesvědčila, že mé domněnky a předsudky byly mylné. Příběh Jošimicua byl, i přes pomalejší začátek, tak čtivý a přesvědčivý, že bych si něco podobného dal v blízké době zas! A vyznění posledních stránek? Klobouk dolů...!

Teckovana
08.03.2017 5 z 5

Jošimicu studuje medicínu v době, kdy se běžně umírá na zápal plic a penicilín je považovaný za luxusní zázračný lék. Převážně neveselé vyprávění o lásce a obětavosti v poválečné bídě mi trochu připomínalo Dickensovy romány, jen v trochu modernějším a exotičtějším hávu. Autor nostalgické povídky Sněhová země pracuje s motivem zasněžené zimní krajiny i zde. Nenápadný, ale velmi čtivý a působivý psychologický román.

Joshiya
10.06.2013 5 z 5

Kvalita hodna držitele Nobelovy ceny. Perfektní psychologické vykreslení postav a jejich osudy dokonale vtáhnou do děje a nepustí dřív než na straně 203.

Addie
01.04.2011 3 z 5

Chvilkami příběh chytal za srdce, chvilkami jako bych ho měla z ledu.
Zvláštní to jev.

Japonsko láska japonská literatura mladí lidé Tokio lékaři

Jasunari Kawabata
japonská, 1899 - 1972
2002  84%Hlas hory
1969  84%Pět japonských novel
1988  82%Tanečnice z Izu a jiné prózy
1984  85%Příběh z dolního města na řece
1971  91%Spiace krásavice

Kniha Příběh z dolního města na řece je v