Vankúš z trávy

Vankúš z trávy https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109779/bmid_vankus-z-travy-vYh-109779.jpg 5 13 2

Príbeh klanu Otori série

Takeo, dedič klanu Otoriovcov, obetoval svoj život tajnému kmeňu Kikutov. Nadprirodzené schopnosti – mimoriadne ostrý sluch, schopnosť byť naraz na dvoch miestach a umenie stať sa neviditeľným – z neho spravili najobávanejšieho nájomného vraha. Musí však zaprieť všetky duchovné sľuby svojho pokojného detstva, právo prvorodeného na majetok, pozemky a moc – a najmä lásku ku Kaede. Ak nesplní kruté požiadavky kmeňa, jeho príslušníci ho zabijú. Z Takea vyrastie muž, odhodlaný vybrať sa na cestu nebezpečenstva, utrpenia a obetí v krutej horskej zime. Kaede, ktorú bezohľadne využívajú krutí mocipáni, musí využiť svoj um, krásu a ľstivosť, aby sa presadila vo svete ovládanom mocnými mužmi. Vankúš z trávy, druhá časť svetového bestselleru Príbehov klanu Otoriovcov, nás zavedie do mýtického stredovekého Japonska, a vyrozpráva nám príbeh odohrávajúci sa v očarujúcom prostredí, ktorý je plný bojov o moc, protichodných vzťahov a vášnivej lásky.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Ikar (SK)

Grass for his Pillow , 2003

Nofar197
Nofar197
06.12.2022

MatoPalkes : Ahoj, rada jeden přidám. Právě jsem knihu dočetla v hebrejskem prekladu, v němž má poněkud poeticteji znějící název Sníh na větvích sakury. Pokračování příběhu klanu Otori - úplně jsem před sebou viděla zasněženou horskou krajinu, ozdobnou japonskou zahradu lorda Fujiwary i posvátný klášter osvětlený v ledové noci mihotavym světlem svic. Morální dilema Takea, ženská síla a odvaha Kaede i jedno tezko uvěřitelné odhalené tajemství Takeova původu, to je jeden úžasný příběh. Jsem zvědavá na třetí část.

MatoPalkes
MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Veľká škoda že tu nie sú iné komentáre, tato kniha by si ich zaslúžila, krásny príbeh, pre mňa najmä o láske.

Japonsko historické romány

Lian Hearn
australská, 1942
2003  89%Slavík věští smrt
2004  92%Vankúš z trávy
2006  92%Jas mesiaca

Kniha Vankúš z trávy je v