Příběh Amleta, prince jutského, jak jej ve své dánské kronice zapsal Saxo Grammaticus https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51838/pribeh-amleta-prince-jutskeho-jak-jej-ve-sve-danske-kronice-zapsal-saxo-grammaticus-51838.jpg 4 10 2

Všem milovníkům Shakespearova díla nabízíme v útlé knížce původní příběh o Hamletovi z dánské kroniky Gesta Danorum, napsané kolem r. 1200. Tato kronika byla vydána za humanismu v Paříži a právě ona se stala předlohou, ze které při psaní Hamleta čerpal W. Shakespeare. Z dánštiny a latiny přeložila Helena Kadečková

Literatura světová

Vydáno: , Leda

VladiKlaisner
02.06.2020 3 z 5

Nehledejte v knize Shakespeara, jen původní příběh jeho nejznámějšího dramatu. Jedná se pouze o příběh někdy více někdy méně rozvinutý a dost krkolomný, což je možná problém nelehkého a přitom náročného překladu.

MOu598
20.09.2017 4 z 5

Četla jsem v září 2009. Podle mých poznámek:
Velice zhuštěně vyprávěný osud Almeta - o pomstě za zavražděného otce a o trojúhelníku.
Zajímavě psané.
Jde o předlohu k Hamletovi.
Zajímavý je i výklad překladatelky.

dánská literatura kroniky

Autorovy knížky

Saxo Grammaticus
dánská, 1140 - 1220
1996  88%Příběh Amleta, prince jutského, jak jej ve své dánské kronice zapsal Saxo Grammaticus

Kniha Příběh Amleta, prince jutského, jak jej ve své dánské kronice zapsal Saxo Grammaticus je v