Přežívá nejsmutnější

Přežívá nejsmutnější

Román se odehrává v blízké budoucnosti. Hlavní hrdina je možná posledním člověkem na zničené planetě. Mezi opuštěnými domy, rozbitými počítači a horami prázdných obalů od náhražkových potravin vzpomíná na svého nejlepšího přítele, který svými biologickými pokusy přivedl lidstvo do záhuby. Margaret Atwoodová se zamýšlí na... celý text

Román se odehrává v blízké budoucnosti. Hlavní hrdina je možná posledním člověkem na zničené planetě. Mezi opuštěnými domy, rozbitými počítači a horami prázdných obalů od náhražkových potravin vzpomíná na svého nejlepšího přítele, který svými biologickými pokusy přivedl lidstvo do záhuby. Margaret Atwoodová se zamýšlí nad možnými důsledky nezodpovědného zavádění nových biotechnologií, a na pozadí dalších nám tak známých hrozeb, jakými jsou dětská pornografie, citová prázdnota, kriminalita či sociální polarizace, líčí příšernou, avšak i představitelnou budoucnost.

méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/3261/preziva-nejsmutnejsi-3261.jpg 4.227
Originální název:

Oryx and Crake (2003)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Silwia20
09. dubna

Precitala asom asi prvych 60 stran a vzdala som to, nevedela som sa zacitat ...

makemake
03.10.2013

název naprosto sedí k textu a melancholické atmosféře, která prostoupila celá text. Smutně krásné, krásně smutné a něčím znepokojivě realistické... těším se, až ji přečtu znovu.

Ayllu
19.01.2012

Klasický utopický román, který by se atmosférou dal nejspíš srovnávat s Vonnegutovou Kolíbkou, ovšem psanou typickým "atwoodským" stylem.

Štítky

biopunk

Autor a jeho další knihy

Margaret Atwood

Margaret Atwood
kanadská, 1939

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených36x
v Knihotéce12x
v Doporučených4x
v Chystám se číst47x
v Chci si koupit7x